Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: X5M F85 wydech
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Marcin J
Planuję zmianę układu wydechowego i jestem w rozterce co wymienić:

- tylko końcowy
- końcowy i środkowy
- końcowy, środkowy i downpipe

oraz co wybrać:

- Eisemann Sport z klapami (ma TUV boję się że niewiele zmieni się dźwięk)
- Eisemann Race (może być za głośny)
- Akrapovic (drogo)
- Capristo
- Inne propozycje?
- El-tec robiony pod auto (będzie najtaniej)

Zależy mi na poprawie dźwięku tak aby wydobyć jak najwięcej basowego bulgotu V8.
Mis
Eisemann sport albo na zamówienie w klapami w mg-motorsport.
Marcin J
MG odpada ze względów logistycznych. Szukam w pobliżu Warszawy.
Dabrowsky94
Między EL-Teciem a MG Motorsport różnica jest znaczna. Warto uwzględnić mimo trudności logistycznych. Robiłem dwa auta w MG Motorsport, w tym F01 750i 449KM - downpipy, sportowe katy, końcowe z klapami i Challengera SRT8 z Borlą ATAK, która w sumie do niczego się nie nadawała, beznadziejnie pospawana (poprawialiśmy u nas w firmie od zera), a po założeniu taki drone, że po 5minutach jazdy paczka ibupromu konieczna. W obu przypadkach tylko zadowolenie. Siódemka z zamkniętymi klapami kulturka, jak na 7er przystało, a po otwarciu ogień. W Challengerze drone usunięty, a jeszcze dodatkowo wydobyli piękny "gardłowy" dźwięk HEMI. smile.gif
A ostatnio w jednym z firmowych aut pojawił się tłumik od EL-Teca. Wykonany dosyć fajnie, ale do MG daleko.
Marcin J
Gdybym miał bliżej to MG było by pierwszym wyborem...

W F01 po wymienia DP i katów musiałeś jechać na program?
Tom-Lee
Ja polecam EL-Tec.
KrisC
Generalnie jakiekolwiek auto Mpower 4.4 bo zrobieniu downpipe brzmi agresywnie, głośniej i dalsza część wydechu już nie ma sensu. Robiłem między innymi M5 które po samych DP brzmiało identycznie jak sztuka z Akrapovicem którą miałem obok, różnice w tych wydechach są wyłącznie kiedy masz katalizatory, bez nich marka nie ma znaczenia, a wręcz lepiej zostawić serię, chyba że zależy Ci na klapach na pilota
Marcin J
Czyli zmienić same DP.
Polecasz jakiejś konkretnej firmy czy dorobić np. w eltec?
Katalizatory są w DP tylko?
Marcin J
Po wymianie nie pojawi się check engine?
Nie trzeba tego stroić?
Dabrowsky94
Robiłem całość + program, bo była chęć zwiększenia mocy. Efekt całkiem niegłupi jak na N63Tu - 580KM i 850Nm. 3.8s 0-100 po Racelogicu. smile.gif
Ale fakt, po wrzuceniu catless DP cold start jest piękny. biggrin.gif
Marcin J
Ale jeździłeś chwilę z DP bez programu?
Ja już mam program u siebie i pytanie czy po założeniu DP bez catów nie sieje błędami.
hubi91
Mpower 4.4 nie mają klap w standardzie?!!
Marcin J
Mają.
Dabrowsky94
Jeździłem i teraz też jeżdżę, bo ostatnio się wysypała skrzynka rozdzielcza i chwilowo wróciłem do serii, ale w przyszłym tygodniu wgrywamy z powrotem.
Chodzi normalnie, błędami nie wali.
Marcin J
Zakładałeś bandaże termiczne na DP?
KrisC
Może wyrzucić błąd na deske, ale równie dobrze możę on być tylko w pamięci bez świecącego sie checka.

CYTAT(hubi91 @ Thu, 23 May 2019 - 14:12) *
Mpower 4.4 nie mają klap w standardzie?!!


Ma klapy, sterwane trybami/obciążeniem, ale pisałem wyżej o tych na pilota smile.gif
Marcin J
Gotowe downpipe ma RM-Motors
https://rm-motors.pl/index.php?id_category=...y&id_lang=7

13E7
Mam u siebie downpipy od rm i końcowy z pilotem od mg. Dźwięk całkiem przyjemny na otwartym wydechu, zamknięty jest dość cichy.
Marcin J
Zamówiony DP decat i bandaże.
Marcin J
DP zamontowane.
Błedu nie wyrzuca, samochód zdecydowanie żywszy, niestety głośność jak dla mnie nieakceptowalna (drze potwornie) brzmienie też do kitu.
13E7
Masz może jakiś filmik z dźwiękiem ? Aż tak duża różnica po DP ?
Marcin J
Nie mam, może coś zrobię po urlopie.
Jest duża różnica, jeszcze poziom hałasu bym przeżył gdyby to było ładne brzmienie a to ryczy jak wysokoobrotowa honda.
Blaid
chyba urok kolektorów 180 stopni?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.