Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problemy ze zmianą biegów VR6
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
djkompot
Witam,

Mam ostatnio problem ze swoim manualem. Skrzynia DRP, po remoncie, lekkie koło stalowe + jeszcze ori sprzęgło ale nowe (ma 5 tyś dopiero). Short-shifter zainstalowany. Pod dużym obciążeniem jest problem z przepięciem z 2 na 3. Możliwe że sprzęgło nie wraca. Nie wiem czy to klei ori tarczę czy może skrzynia daje w c... Ogólnie 3 bieg parę razy poszedł w zęby. Uciążliwe na 1/4. Nadmienię że to R30 w turbo. Pompkę sprzęgła zmieniałem na nową, wysprzęglik też, bo miałem problem że pedał sprzęgła nie wracał na pełnym piecu co uniemożliwiało zmianę biegu. Mechanik nie wiedział już gdzie szukać. 500x odpowietrzane sprzęgło. Przewody przedmuchane były też. Płyn sportowy ferrodo. Nie wiem czy problem nie wraca może.

Proszę o jakieś sugestie.
Mis
Może to śmieszne, ale dołóż dodatkową, mocną sprężynę na pedał sprzęgła i zobacz wtedy co będzie.
mss
Miałem to samo z biegami na sprzęgle 240mm jak poszedłem w 800+ niuta. RCS200 rozwiązał temat, tylko cena straszy
djkompot
Czy RCS200 nie ma twardszych sprężyn docisku? Nie chce przesadzić z twardością docisku bo to auto często gęsto jeździ co dzień.
mss
Nie. Jest optymalny
kkkacper
Marcin chlop pisze, ze na ori sobie pierdzi a Ty mu z rcsem wyjezdzasz.. sprzeglo z samoregulacja czy bez?
djkompot
Wypierdział ostatnio 532KM, trochę szacunku. Najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze... puki co sprężyna pod pedałem mi starcza. Będę motor zakuwał to pobawię się dociskiem bo myślę że samoregulacja może coś dawać w kość. Nie mam czasu na grzebanie w swoim. Tarczę sport już mam w gotowości, obecnie jedno-mas lekki. Szkoda mi kasy na cały zestaw RCS.

Żeby nie zakładać nowego tematu, jaka średnice powinien mieć wydech przy tej mocy? Mam 3cale i końcowy milltek do serii ssaka... powoli denerwuje mnie straszny szum z tyłu, wydaje mi się że ma zbyt duże zwężenie albo za dużo zawijasów w puszce.
kkkacper
Nie badz smieszny.. mamy Ci bic poklony za 530koni czy co? Nie mowilem nic w zlej wierze wiec zluzuj gacie.. poprostu rcs na ta moc to przerost formy nad trescia (tak na wypadek jakbys nie zrozumial co mialem na mysli).. jesli docisk rkowy (dlatego pytalem) to obstawiam, ze samoregulacja moze psikusy platac.. sam sie na tym dwukrotnie przejechalem w swoich autach..

3 cale beda z zapasem..
djkompot
CYTAT(kkkacper @ Thu, 30 May 2019 - 18:07) *
Nie badz smieszny.. mamy Ci bic poklony za 530koni czy co? Nie mowilem nic w zlej wierze wiec zluzuj gacie.. poprostu rcs na ta moc to przerost formy nad trescia (tak na wypadek jakbys nie zrozumial co mialem na mysli).. jesli docisk rkowy (dlatego pytalem) to obstawiam, ze samoregulacja moze psikusy platac.. sam sie na tym dwukrotnie przejechalem w swoich autach..

3 cale beda z zapasem..


Nie musisz ale możesz laugh.gif wink.gif Nie stresuj się, źle Cię zrozumialem. Ok obejrzę temat. Co do wydechu chodzi troche jak suszarka na bucie huh.gif
wojti RAYLLE
3 cale pcha 7pak
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.