Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fiesta ST vs Polo GTI 2019
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Weisman
Witam wszystkich.
Prosiłbym o wasze opinie w temacie Fiesta ST vs Polo GTI modele 2019.
Pozostawmy kwestie wyglądu i oddania marce.
Interesują mnie różnice techniczne na plus, lepsze prowadzenie, większa trwałość.
Argumenty za jednym z tych samochodów.
Dziękuje za Wasze wsparcie techniczne.
Mam nadzieje, że to będzie ciekawa dyskusja.
As_
w fiescie nie ma automatu
bolus1
Polo ma belkę z tyłu :/
matteusz
A Fiesta nie?
Tom-Lee
Polo ma 2litrowy silnik i 4cylindry, z tego 200km. Tyle samo Fiesta ma z 3cylindrowego 1.5. Polo jest lepsze do codziennej jazdy, na seryjnych 17nastkach jest duzo bardziej komfortowa niz Fiesta. Za to wiecej od niej wazy. Wystarczajace hamulce, duzy bagaznik. W srodku niezle wykonczone oprocz boczkow drzwi z plastiku. Nie mozna zamowic manuala i nie ma mechanizmu roznicowego mechanicznego tylko elektroniczny. Jesli nie uwzgledniasz wypadow na tor bralbym Polo. To sa w zasadzie dwa najlepsze HH segmentu B, kwestia tylko przeznaczenia.
Honada
Fiesta ST 1.5 EB to mega dzik! Przyznam, że lepszy niż poprzednik. Po przejechaniu 10 metrów wiesz, że to auto sportowe. Mega ostry uklad kierowniczy, kapitalny dźwiek silnika, porządna skrzynia, elastyczność silnika niesamowita i świetne fotele. Ale to co robi szpera i zawias na zakrętach to już kosmos. Do tego osiągi, które mnie zszokowały, bo są znacznie, znacznie lepsze niż w ST200 (sprint 100-200 km/h przepaść). W Polo GTI nie czuć aż takiego sportu, nie ma szpery. Ale silnik pewnie modzić się bedzie bardziej. Jeśli chcesz jednak sportowych wrażeń, to w tej klasie Fiesta wymiata! A jak nie FWD, to MX-5. Do 100 tys. zł dwa najciekawsze auta sportowe.

PS. W Fieście hamulce do poprawki, bo nadal za małe trochę. Nie ma tragedii, ale mogli zrobić jakikolwiek progres w tej kwestii.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.