Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Najlepsze żarniki xenon
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Stron: 1, 2
MadeInPoland
Przymierzam się do montażu osram night breaker laser xenarc d2s. Ktoś ma doświadczenie i potwierdza, ze świecą lepiej od OEM?
Może jakieś inne żarniki są lepsze?
A może inne opcje? Temperatura 4-5k mnie interesuje i ma być najjaśniej jak się da.
Sprawa dotyczy mercedesa w203 oryginalne lampy ksenonowe soczewkowe.
burski
Tak dają więcej światła niż oryginalne.
Jak chcesz iść w top of the top to raczej do Philipsa niż Osrama, aczkolwiek jeśli chodzi o cenę/jakość to chyba najrozsądniejszy kierunek wybrałeś.
bielawa
Jaki masz stan odbłyśników, soczewek? Jak wygląda klosz?
MadeInPoland
CYTAT(burski @ Mon, 13 May 2019 - 11:29) *
Tak dają więcej światła niż oryginalne.
Jak chcesz iść w top of the top to raczej do Philipsa niż Osrama, aczkolwiek jeśli chodzi o cenę/jakość to chyba najrozsądniejszy kierunek wybrałeś.


Dziękuję. Który model philips? Dowiedziałem się, że w przypadku osram na opakowaniu oraz żarnikach są kody pozwalające zweryfikować pochodzenie produktu. Działa to czy też podrabiają?
MadeInPoland
CYTAT(bielawa @ Mon, 13 May 2019 - 11:42) *
Jaki masz stan odbłyśników, soczewek? Jak wygląda klosz?


Odbłyśniki matowe, soczewki podrapane, a klosz zjada próchnica jak to na mercedesa przystało. Żarniki zmieniam z powodu spalenia jednej sztuki świeciły całkiem dobrze.
lemur
Szczerze? Polecam Polską bosmę.
MadeInPoland
Nie wiedzialem, ze istnieja polskie zarniki, a do polskich produktow nie trzeba mnie specjalnie przekonywac. Pytanie czy ta bosma swieci przynajmniej jak zarniki stosowane na pierwszy montaz? Istnieja jakies bosmy z plusem?
lemur
Więc tak:
Miałem w e39 zamontowane albo osramy albo philipsy-już nie pamiętam , w każdym razie sztuka coś w okolicy 250 zł. Później z ciekawości wrzuciłem chińczyki dla testów-jakoś tam świeciły(mam na zapasie). Na koniec wleciały bosmy 6000k bodajże i jest najlepiej. Normalnie 120 zł/sztuka. Czasami są promocje i za 120 żł można komplet trafić. Ja osobiście polecam-już chyba drugi rok świecą bardzo ok.

Takie coś wygoglowałem:

https://a6forum.pl/test-zarnikow-d3s-bosma-...sram-t4156.html
MisioLBN
Heh sam zaraz zamawiam te bosma namowiliscie
iktorn92
Też polecam Bosmy jakość/cena nie mają sobie równych. D2s 2szt kosztuja bodajże 99zl. Wiadomo żarnik sie wypala z upływem czasu świeci słabej - można zmienić częsciej przy takiej kwocie. Należy też pamiętać, że pierwsze kilkanaście-kilkadziesiąt godzin świecą trochę gorzej, później już ładnie sie wypala i jest super. Sam mam zalożone teraz nowe 6000k i jest świetnie jak dla mnie. Ciekawi mnie faktyczna różnica pomiedzy takimi dokoksowanymi D2s vs seria, ale sądzę, że to bedą różnice na poziomie 10-20% przy w pełni idealnym odbłysniku itd, Światła nie zaczną nagle świecic 50m dalej, wynika to z opadania strumienia, jeśli komuś mało można się pobawić i sprobować ustawić wiązkę na okolice 0%.

P.S. Jechałem ostatnio w nocy za nowym q7 (LED/Bixenon? - nie wiem co tam miał) ale na mijania to wcale jakoś lepiej nie świeciło od moich bixenonów.. smile.gif
MisioLBN
Ja jeszcze planuje lustra zregenerowac i soczewki umyc.
bielawa
Bosma czasem nie jest tylko pakowaczem dla chińczyków? Wydaje mi się, że nie produkują żarników w PL.
MadeInPoland
Jak ta Bosma robi w Polsce? Chinczycy potrafia robic dobre rzeczy problemem jest wlasnie importer. Jeden pakuje sprawdzone rzeczy, a drugi odrzuty, ktore nie przeszly przez kontrole jakosci. Wczytywalem sie wieczorem w osram i philips z tymi plusami i oczywiscie zwykly marketing i lowienie frajerow. Te dodatki, o ktorych pisza nie odnosza sie do ich klasycznego produktu tylko do jakichs minimow okreslonych kiedystam przez ONZ. Z perspektywy fizyki moze ktos wyjasnic jak jeden dobrze zrobiony xenon moze swiecic lepiej od drugiego dobrze zrobionego? Lemur cenie Twoja opinie o Bosma, ale te fotki goscia z audi sa tak tendencyjne, ze az w oczy kluja.
lemur
Może z tą produkcją w Polsce się pomyliłem jak teraz drążę. Kiedyś na pewno spotkałem hmm opinie/stwierdzenie że robią w Polsce. Tak czy siak polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=L-KmunEQYRo
burski
CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 13 May 2019 - 12:49) *
Dziękuję. Który model philips? Dowiedziałem się, że w przypadku osram na opakowaniu oraz żarnikach są kody pozwalające zweryfikować pochodzenie produktu. Działa to czy też podrabiają?

Jak ma dawać jak najwięcej światła to X-treme Vision.
Tak działa test kodów na ori.

Pewne źródło Philipsa i Osrama to IC - mają bezpośrednio od producenta.

CYTAT(lemur @ Mon, 13 May 2019 - 18:51) *
Szczerze? Polecam Polską bosmę.

Ta Bosma to taka polska, że zarejestrowana w Holandii, a żarniki z Indii lub Chin.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 08:48) *
Jak ta Bosma robi w Polsce? Chinczycy potrafia robic dobre rzeczy problemem jest wlasnie importer. Jeden pakuje sprawdzone rzeczy, a drugi odrzuty, ktore nie przeszly przez kontrole jakosci.

Bosma jest spoko, jak chcesz powtarzalny produkt, to są chińczki z tych "dobrych". Zresztą Bosch, Magneti Marelli i Hella też ciągną swoje żarówki z Azji, a nie ma to odzwierciedlenia w cenie.

CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 08:48) *
Wczytywalem sie wieczorem w osram i philips z tymi plusami i oczywiscie zwykly marketing i lowienie frajerow.

To nie jest jedynie marketing. Tak jak Laser od OSrama nie jest jedynie marketingiem.
Na pewno w dużym stopniu tak, ale światła jest więcej. I co do jakości to:
- Philips
- Osram
- Bosch
a potem to już wszystko jedno.


Gdybym miał iść w budżet to Neolux - żarnik z niemieckiej fabryki Osrama, nie odbiega od podstawowego Xenarca, a ma świetną cenę.
MadeInPoland
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?
iktorn92
CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 22:06) *
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?


Pytanie w jakim stanie masz soczewki w obu pojazdach, wbrew pozorom nawet jakbys porownywał pomiedzy modelami aut te same zarniki, to różnice mogą być ciekawe. U mnie w Maździe oryginalne soczewki nawet nie wypalone jakoś mocno swieciły już tak, że przy 90km/h nie widziałem dokąd jadę. Czy oba modele zarników zamawiasz w tej samej temperaturze?
MisioLBN
CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 23:06) *
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?

Daj znać MiP jak wyszło bo mam w koszyku bosmę już za zawrotne 107zł komplet.
burski
CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 14 May 2019 - 23:06) *
W sumie mogę wymienić palniki w dwóch pojazdach więc zamówię BOSMA oraz Philips X Treme Vision. Z tego co widzę to X-Treme Vision są w autoryzowanym sklepie Philips tańsze niż laser xenarc w autoryzowanym sklepie osram.
Przy okazji chciałbym zrobić względnie obiektywny test. Mam w telofelo luxomierz. Myślicie, że ogarnie różnicę czy polecacie jakiś kalibrowany?

No ja mam luxomierz taki bardziej profesjonalny, ale jest firmy Philips, więc pewnie i tak nie zmierzłby obiektywnie smile.gif.
Aczkolwiek z moich dotychczasowych testów, nie zawsze więcej światła na pomiarze dawało lepsze subiektywne odczucia.

Tę Bosmę w podstawie bierzesz, czy jakiegoś wydziwa? Jeżeli podstawę, to jeszcze raz - polecam Neoluxa.
No i ceny - zarówno na Philipsa jak i Osrama będziesz mieć lepsze w Inter Carsie niż na stronie producenta.
MadeInPoland
Bosma 4300 xtreme 4800. Porownanie bedzie na tym samym samochodzie. Mysle zamontowac bosma pojezdzic tydzien i zrobic pomiar powiedzmy 100m od samochodu w zaleznosci od zakresow luxomierza moze wiecej moze mniej. Pozniej zmiana na xtreme vision tydzien jazdy i pomiary. Ocena subiektywna tez bedzie istotna czy wylapie na ktorych lepiej sie jezdzi.
burski
Poproś kumpla, żeby ci zamontował, to będziesz miał ślepą próbę.
MadeInPoland
CYTAT(burski @ Wed, 15 May 2019 - 12:57) *
Poproś kumpla, żeby ci zamontował, to będziesz miał ślepą próbę.


Tak zrobie.
Wombat
CYTAT
Ocena subiektywna tez bedzie istotna czy wylapie na ktorych lepiej sie jezdzi.


wg mnie to własnie podstawa bo tutaj dużo indywidualnych cech ma znaczenie - np wrażliwość konkretnie twojego oka na pewne długości fal gdzie jeden palnik może generować światło o danej długości a drugi mniej - w zależności od zastosowanego szkła/materiału elektrod..itd. albo np od tego jakie okulary/kontakty nosisz i z czego i jak ci będą wycinać/polaryzować.
MadeInPoland
Wombat zgadza sie. Dlatego poniewaz biore to rowniez pod uwage napisalem, ze same luxy to nie wszystko.
iktorn92
To ja jeszcze na ślepo przeprowadzę też test na dobrych dość bixenonowych swiatłach, które w mojej opinii na mijania swieca troche słabo ( drogowe petarda), kupię nowe bosmy za stówkę i zobaczę jak to się bedzie mieć do żarników OE, które w tym aucie siedzą.
Loobo
Również polecam Bosmę. Jeżdżę od jakiegoś czasu i nie ma symptomów żeby coś było nie tak.
wujek_
Założyłem 3 miechy temu M-Tech po 40zł. Na razie świecą i mam wrażenie że coraz jaśniej.
Wombat
Podobno około 100h potrzeba do "pełnej jasności"
burski
CYTAT(wujek_ @ Thu, 16 May 2019 - 14:05) *
Założyłem 3 miechy temu M-Tech po 40zł. Na razie świecą i mam wrażenie że coraz jaśniej.

No ale to już chinol pierwszej maści.
Temat był o najlepszych żarnikach, a lecimy na drugi koniec skali...
error.
CYTAT(Wombat @ Thu, 16 May 2019 - 15:12) *
Podobno około 100h potrzeba do "pełnej jasności"


A także do osiągnięcia docelowej "barwy". wink.gif
MadeInPoland
Nie wiem jeszcze jak swieci bosma, ale wiem, ze nie ma u nich kontroli jakosci. Jeden z palnikow ma zabrudzone szklo co zobaczycie na filmie. Wyglada jakby to bylo zabrudzenie lakierem, ktorym lakieruja oznaczenia na czarnej oprawce. Dla mnie porazka i zniechecenie do produktow bosma osiagnelo u mnie bardzo wysoki poziom. Nie jestem z tych co oczekuja gwarancji czy wymiany, wklejam film niech kazdy sobie sam oceni. https://youtu.be/qSI-jKioFKk
wujek_
CYTAT(burski @ Thu, 16 May 2019 - 16:10) *
No ale to już chinol pierwszej maści.
Temat był o najlepszych żarnikach, a lecimy na drugi koniec skali...


Zapomnialem dodac ze w blizniaczym wozie sa zarniki z aso volvo i ronzicy nie widze.
burski
CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 20 May 2019 - 18:38) *
Nie wiem jeszcze jak swieci bosma, ale wiem, ze nie ma u nich kontroli jakosci. Jeden z palnikow ma zabrudzone szklo co zobaczycie na filmie. Wyglada jakby to bylo zabrudzenie lakierem, ktorym lakieruja oznaczenia na czarnej oprawce. Dla mnie porazka i zniechecenie do produktow bosma osiagnelo u mnie bardzo wysoki poziom. Nie jestem z tych co oczekuja gwarancji czy wymiany, wklejam film niech kazdy sobie sam oceni. https://youtu.be/qSI-jKioFKk

A nie mówiłem? W tej samej cenie jest Neolux, a tam nie prawa się coś takiego zdarzyć.
To zabrudzenie na 100% wpłynie na żywotność tego żarnika.

CYTAT(wujek_ @ Mon, 20 May 2019 - 18:42) *
Zapomnialem dodac ze w blizniaczym wozie sa zarniki z aso volvo i ronzicy nie widze.

Nawet jeżeli różnicy nie ma, to po prostu dobrze trafiłeś - raz trafisz OK, raz średnio, raz w ogóle do dupy. W takim chińskim żarniku wszystko jest losowe - geometria żarnika, żywotność, temperatura barwowa - wykonane na mniej więcej. Mało ma to wspólnego z "Najlepszymi żarnikami xenon".
MadeInPoland
No pisałeś, autentycznie jest porażka. W ogóle ten żółty proszek wewnątrz samej bańki jest nieregularnie rozmieszczony. Ciekaw jestem jak to wygląda w X Treme Vision, wkrótce napiszę.
jakub1t
U mnie bosma 4300k wytrzymała 4 lata mniej więcej. Jasność super, ale nie robiłem porównania. Kumplowi załatwiłem h4 led bosma i też swiecą elegancko. (ledy były chyba produkowane na węgrzech jak się nie mylę)
burski
CYTAT(jakub1t @ Tue, 21 May 2019 - 14:09) *
U mnie bosma 4300k wytrzymała 4 lata mniej więcej.

To jest słaby wynik dla xenonów.
CYTAT(jakub1t @ Tue, 21 May 2019 - 14:09) *
Kumplowi załatwiłem h4 led bosma i też swiecą elegancko. (ledy były chyba produkowane na węgrzech jak się nie mylę)

Retrofity LED to już w ogóle nic nie jest nawet zbliżone do Philipsa:
flatron66
A za ledy nie leci z automatu dowód, bo klosz nie ma homologacji na led?
MadeInPoland
Jak jesteś pospolitym ch... lub przesadzającym z ledowym podświetleniem wydechu małolatem to leci od razu.
Wombat
Dowód leci za każdego retrofita. Na philipsach ultinonach jest adnotacja że to off road use only. Natomiast nie zgodze sie że nic nawet nie jest zbliżone do philipsa (tzn cenowo na pewno nie smile.gif ) ale są 2-3 typy żarówek led od chinola które nie ustępują ultinonom jakością wykonania i jakością światła. Sam od 2 lat brykam na retroficie led.
Jak sie ktoś grubiej zainteresuje tematem Retrofit led to polecam kanał TestLab pana na YT. Pan co prawda mówi cyrylicą ale dużo pokazuje palcem - a do tego testuje rózne żarówki w równych lampach, mierzy temperatury, pobory prądu, rozkład światła, pokazuje wady wykonania żarówek LED (np czego unikać w wykonaniu..itd).
2 razy normalnie przechodziłem przegląd motocyklem z LED i nigdy nie było pretensji do mocy czy rozkładu widma. Raz tylko pan sie dopatrzył że reflektor w motocyklu mam symetryczny. Ale musiałem mu wytłumaczyć że wszystkie reflektory w tym modelu są symetryczne na całym świecie - a zresztą to jedna z niewielu lamp w jednośladach która ma homologacje na xenon bo i w takiej wersji wychodziła


MisioLBN
U mnie z kolei ledy w przeciwmglowych swieca idealnie, piekna linia odciecia (soczewka) tylko co z tego jak wywala can busa pomimo pudelka z rezystorem i niby error free. Dorzucilem jeszcze dodatkowe dekodery i blad zniknal ale doswietlanie zakretow nie dziala tj. bordnetz gasi ledy, a dodatkowo jak mam te smieszne dekodery to nie ma opcji kodowac sily swiecenia. Szkoda bo ledy mi pasuja bardzo.
jakub1t
Te ledy bosmy u kolegi naprawdę ładnie świecą, u siebie też bym miał ale nie zmieściły się w reflektor. Mam chińczyka ze średniej półki który świeci lepiej od kilkuletniego xenona w reno. Wada to zakłóca mi radio. Ogólnie fajna sprawa z tymi retrofitami, ale ludzie pakują to do wszystkiego i niektóre auta bardzo mocno oślepiają.

Przegląd już dwa razy przeszedł bez problemu.
burski
CYTAT(Wombat @ Wed, 22 May 2019 - 06:05) *
ale są 2-3 typy żarówek led od chinola które nie ustępują ultinonom jakością wykonania i jakością światła

Co to za chinole?
bielawa
Używałem w poprzednim, mam w 1 aucie: https://hidretrofit.pl/sklep/zarniki-nextgen-h1/, polecam.

burski
O czym innym tu piszemy.
MisioLBN
I jak z tymi xenonami ? Musze cos zamowic bo niemam wgl swiatel. Swieca tak tragicznie ze w zasadzie niema roznicy zapalone czy zgaszone jak jest troche swiatla latarni... No masakra. Lustra na bank wymienie i soczewki umyje ale teraz na szybko moge tylko wymienic palniki ktore pewnie sa jeszcze z fabryki. Bosma neolix ge osram czy philips? Prawie zamowilem ostatnio ta bosme ale mip twierdzi ze lipa wiec sie zastanaiwam czy nie doplacic do osrama cool blue. Fajnie bylo by sie w 200zl za komplet zmiescic d2s
emtees
Jak masz wypalone lustra to różnica na nowych żarnikach będzie prawie żadna niestety... A co do wyboru - powiem szczerze, że ja kupuje najtańsze chinole za 30zł i żywotnością nie ustępują bosmie, osramowi itd. Nawet jakby świeciły o połowę krócej to różnica w cenie jest taka, że nie ma o czym dyskutować. Kiedyś czytałem, że skracają żywotność oryginalnych przetwornic, ale tłukę już te chinole w trzecim aucie i w żadnym taki problem nie wystąpił. Kalkulując, że tak czy owak przetwornica padnie, a używka w nieznanym stanie do byle A4 B6 czy E46 kosztuje +-250zł to wolę dokupić za kolejne 30zł chińskie przetwornice i tyle wink.gif
MisioLBN
H wie jak tam z lustrami w koncu auto ma 12l... Jak zdejme zderzka to wrzuce nowe lustra soczewki wymyje i bedzie malina ale moje zarniki juz maja dosc. 1 mruga i swieci w innym odcieniu generalnie ma dosc. Totalnych chinoli nie kupie bo watpie ze cos z tego dobrego wyniknie. Ogarnalem ze tungsram jeszcze jest po 200zl komplet +100% i chyba to jest to..
Tom-Lee
Tungsram kiedys mialy dobre opinie, nie wiem jak teraz. Osram tez powinien byc OK.
MadeInPoland
Bosma świeci bardzo dobrze. Nie porownalem do xtreme ponieważ świeca na tyle dobrze ze nie motywuje to do zabaw. Xtreme czekają na swój dzień.
Andrzej87
Hella znajdziesz za około 200 zł komplet.

Miałem w E39 zajechane odbłyśniki i klosze i różnica była widoczna po samej wymianie żarników, ale bez rewelacji.

Tak dla potomnych:
E39 oryginalny xenon polift - zajechane żarniki, odbłyśniki i klosze:



Wymiana na nowe żarniki Hella (zdjęcie robione kilka minut później niż zdjęcie wyżej):



Wypolerowane klosze, zregenerowane odbłyśniki, wyczyszczona soczewka, żarniki roczne Hella:



Odbłyśniki przed i po:





A teraz pytanie: kolega ma Mazdę 3 z oryginalnym xenonami. Jeździ z chińczykami po 30 zł i migał mu jeden. Wymienił komplet i teraz migają oba na zmianę. Przetwornica, żarnik czy moduł świateł?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.