Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakie turbo do 2.0L
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Karas111
Witam, Stoję przed wyborem turbo do swojego silnik, konkretnie jest to silnik Rover'a dwu litrowy. Chodzi mi konkretnie o to żeby turbo nie wstawało zbyt późno i żeby zakres powerbandu był dość szeroki. Moc w jaką celuję to powiedzmy okolice 350km w przyszłości może więcej biggrin.gif

Moje dwa główne typy na ten moment to: Garrett GT2871R (5021S) i drugi typ BW-S200SX


I tu pytanie do osób które miały już styczność z tymi sprężarkami co panowie byście bardziej polecali? A może jeszcze jakiś inny typ? Dodam że zakres kwotowy to powiedzmy te 4-4.5k maks wink.gif
A no i silnik jest troszkę podłubany, jest full porting głowicy i przerobione wałki rozrządu oraz będzie spawany nowy kolektor wydechowy co powinno mieć też wpływ na wstawanie tych turbin smile.gif

przema72
najlepsze co możesz zastosować w twoim wypadku to turbo z evo td05-16g6 , gt2871 będzie trochę gorzej wstawać , a najsłabiej w tym zestawieniu wypadnie s200sx
_adams_
CYTAT(Karas111 @ Sun, 05 May 2019 - 20:35) *
silnik Rover'a dwu litrowy.

zakres kwotowy to powiedzmy te 4-4.5k maks wink.gif
A no i silnik jest troszkę podłubany, jest full porting głowicy i przerobione wałki rozrządu oraz będzie spawany nowy kolektor wydechowy co powinno mieć też wpływ na wstawanie tych turbin smile.gif



Dlaczego ten silnik? On taki rozwojowy że chcesz go uturbić? I w jakim aucie?
Karas111
CYTAT(_adams_ @ Sun, 05 May 2019 - 23:32) *
Dlaczego ten silnik? On taki rozwojowy że chcesz go uturbić? I w jakim aucie?




Ten silnik w serii już jeździł z turbo, ja tylko poprawiam troszkę fabrykę wink.gif
A silnik jeździ w MG zr.
elmarki
Nowa z EVO.
rado00
a co z turbo od A45 AMG? też stoję przed podobnym dylematem...
krzysiek50
Zależy do jakiego silnika. To jest turbo pod duże ciśnienia. Dużo bardziej się nadaje do 1.8T niż takiego K20, gdzie przy 0,5b wychodzi 300KM.
rado00
w moim przypadku zakuty i odprężony 2.0l 16V (3sgte rev2) powiedzmy okolice 1,4b
monev
Właśnie przerabiany jest temat turbin od A45? Ktoś wie jak one wypadają w porównaniu do turbin od evo, które są tak wszędzie polecane i uznane za najlepsze turbiny do silników 2l (jeśli chodzi o stosunek szybkości spoola i dużych możliwości)
krzysiek50
Miałem w D16 obie. Jeśli chodzi o seryjne, to ta z AMG wstaje wcześniej i to jakieś 500rpm przy silniku 1.6. hybryda A45 wstaje jak seria z evo VI. Przy obu baran twin scroll, nie jakieś żeliwo.
FF2004
w 1.8T wychodzi koło 350~370KM, czyli trochę lepiej niż K04-64
mrowczan
Turbo JRspec GTX2871R na ceramicznej kulce smile.gif turbo
rado00
@mrowczan jak już sprzedajesz te turba i polecasz to mógłbyś wrzucić mapę tej turbiny, ewentualnie jakieś inne materiały porównujące Twoje turbo do innych?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.