Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: RWD do 100 tys
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
dadus15
Witam. Tak jak w temacie. Wraz z kolega szukamy dla niego RWD z silnikiem, który ma potencjał na dalsze modyfikacje.

Budżet w przybliżeniu wynosi 100 tys zł.

Jakie są nasze typy: 335i N54

-E46 plus turbo. Hmm może S54 plus turbo (aczkolwiek silnik już w serii ma swoje bolączki) może 2JZ
bądź jakiś inny silnik bmw nadający się „pod turbo”

-350Z plus turbo. Widziałem projekty coobcia i są bardzo imponujące.

I tutaj pole manewru zaczyna się zwężać. Zostało jakieś S14, R34, a to są już starsze konstrukcje

Stad nasz temat aby poradzić się ekspertów smile.gif

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz smile.gif
candy81
Infiniti q50
monev
A jakie ma być przeznaczenie samochodu?
Ja bym na starcie odrzucił historie typu s14 i skyline, bo to mimo że auta bardzo fajne to jednak tak jak mówisz stare konstrukcje. Dodatkowo jest ich strasznie mało na rynku i są niewspółmiernie drogie w stosunku do tego co oferują, a jeśli ma to być auto na ulicę to trzeba pamiętać że r34 występuje tylko w wersji RHD, co moim zdaniem jest dość dużą niedogodnością. W skrócie są to auta ewidentnie dla pasjonatów.
lovwelas
Ja bym szedł w 135 z N54
ledziu
dadus15 oj widzę że masz straszne parcie na umoczenie paru złoty... te zacne uturbianie, ambitne projekty no i gdyby rok miał 24 miesiące a postój auta sprawiał przyjemność to byłoby idealnie bo miałbyś frajdę 3/4 roku wink.gif laugh.gif
dadus15
CYTAT(ledziu @ Mon, 29 Apr 2019 - 09:53) *
dadus15 oj widzę że masz straszne parcie na umoczenie paru złoty... te zacne uturbianie, ambitne projekty no i gdyby rok miał 24 miesiące a postój auta sprawiał przyjemność to byłoby idealnie bo miałbyś frajdę 3/4 roku wink.gif laugh.gif


Tak bym może tego nie nazwał. Są projekty doładowanych motorów N/A i maja się dobrze. Wiadomo, jest bardzo duży margines błędu, wiec pewne niedociągnięcia wyjdą w praniu jak to się mówi smile.gif

Auto ma służyć głównie jako szybkie daily do „łapania się” z innymi na obwodnicach, a 2-3 razy w roku jakiś amatorski event smile.gif

Głównie chodzi o dobra zabawę i fun z jazdy, a jak tego zabraknie to aby była możliwość wydać kilkadziesiąt zł i mieć dalej banana na twarzy smile.gif
ledziu
CYTAT(dadus15 @ Mon, 29 Apr 2019 - 10:10) *
Tak bym może tego nie nazwał. Są projekty doładowanych motorów N/A i maja się dobrze. Wiadomo, jest bardzo duży margines błędu, wiec pewne niedociągnięcia wyjdą w praniu jak to się mówi smile.gif

Auto ma służyć głównie jako szybkie daily do „łapania się” z innymi na obwodnicach, a 2-3 razy w roku jakiś amatorski event smile.gif

Głównie chodzi o dobra zabawę i fun z jazdy, a jak tego zabraknie to aby była możliwość wydać kilkadziesiąt zł i mieć dalej banana na twarzy smile.gif


A ile znasz od kuchni tych udanych projektów...?
Loobo
is300 z manualem z bmw + turbo
ju-by
Toyota GT86/Subaru BRZ i tu są dwie opcje, gotowe zaturbione auto jak to : https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt86-t...a-ID6BP33p.html lub zakup z uszkodzonym silnikiem i swap 2JZ. Jest kilka takich na handel, np. ta https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt86-t...k-ID6BPxif.html.
dadus15
CYTAT(ledziu @ Mon, 29 Apr 2019 - 10:34) *
A ile znasz od kuchni tych udanych projektów...?


Dokładnie to 3:
M54b30 turbo w e46
M50b29 w e36
I 2JZ GE plus turbo w RX8

Wszystkie auta dzielnie służą jako daily

A to infiniti Q50 3.0 405 km. Jak to się sprawuje smile.gif ?
Ktoś jest w posiadaniu takiego silnika smile.gif?
Krisu_K13TL
CYTAT(dadus15 @ Mon, 29 Apr 2019 - 10:10) *
Auto ma służyć głównie jako szybkie daily do „łapania się” z innymi na obwodnicach, a 2-3 razy w roku jakiś amatorski event smile.gif


Jak latanie po obwodnicach to jakiś autobahn killer, w stylu e55 amg, alpina b5 e60, e39 m5+kompressor, może jakieś vette c6? Tylko nie wiem ile za takie trzymające się kupy C6 trzeba dać..

Jeśli nie musi być cukierkiem, to pewnie jakieś znośne m3 e92, albo c63 amg sedan da radę dorwać.
dadus15
CYTAT(Krisu_K13TL @ Mon, 29 Apr 2019 - 16:37) *
Jak latanie po obwodnicach to jakiś autobahn killer, w stylu e55 amg, alpina b5 e60, e39 m5+kompressor, może jakieś vette c6? Tylko nie wiem ile za takie trzymające się kupy C6 trzeba dać..

Jeśli nie musi być cukierkiem, to pewnie jakieś znośne m3 e92, albo c63 amg sedan da radę dorwać.


O właśnie coś w ten deseń. Lecz wolałbym turbobenzyne. 335i single turbo wciąga nosem C63 AMG czy M3 E92.
Stad mój wybór między innymi padł na N54 w budzie 3er.
piwo
Też bralbym jakieś AMG. Tam 1000nm i 600 koni i 12s na cwiare robi się delikatnymi modami przy niesamowitym dźwięku i ogólnej radosze.
KrisC
N54 na singlu o szykuj 50-60k wkładu do ceny auta smile.gif Realnie opłacalność kończy się na 420 koniach, na 500-530 musisz mieć 25k nie licząc serwisu auta, ale generalnie zacny motor, tylko trzeba mieć głowę i kogoś z wiedzą smile.gif
dadus15
W takim razie zostaje:
-335i
-C63 AMG
-350z z kucizna i turbo
-ewentualnie GT86/BRZ z jakimś swapem, ale tutaj trzeba mieć ogarniętego konstruktora plus mieć zapas gotowki na ewentualne fuck up’y

Dzięki wielkie za pomoc. Teraz trzeba szukać godnego egzemplarza smile.gif
SNiP3R
Ewentualnie możesz zrobić jak ja, czyli kupujesz zdrową BMW e30 i robisz swap wszystkiego (silnik, zawieszenie, hamulce itd). Budżet jest uzależniony od tego co dokładnie wybierzesz.
W moim akurat przypadku (LS3/525, konkret hamulce i zawieszenie) wyszło ponad dwa razy więcej aniżeli Twój budżet, jednak idzie to zrobić w Twoim budżecie w ostateczności mając dużo frajdy z jazdy.

Oczywiście podstawowym pytaniem jest, czy Jesteś fanem E30, bo np. ja jestem nieobiektywny, ponieważ ze mnie to istny maniak tego kultowego już modelu BMW smile.gif
KrisC
e30 to zabytek, po zainwestowaniu mnóstwa czasu i pieniędzy dalej nie będzie prowadzić sie jak seryjne e90 w mpaku, faktycznie trzeba być fanatykiem
dadus15
CYTAT(KrisC @ Tue, 30 Apr 2019 - 19:25) *
e30 to zabytek, po zainwestowaniu mnóstwa czasu i pieniędzy dalej nie będzie prowadzić sie jak seryjne e90 w mpaku, faktycznie trzeba być fanatykiem

Nie, nie E30 ma już swoje lata, a żeby robić taki projekt to trzeba naprawdę sporo czasu i wytrwałości. Znalezienie zdrowej budy E30 myślę, że już jest dość trudne. Fakt to jest auto dla pasjonatów, ale gdybym się decydował na tego typu samochód i dysponując kwotą 200 tys zł to wolałbym iść w JDM typu Sky bądź Supra lub RX7. Mimo wszystko nie dysponują 2x większa kwotą, a i klasyki jakoś mnie nie interesują smile.gif

Tak jak wcześniej napisałem najbardziej celuje w 335i bądź w C63 AMG.

Pytanie do osób, które jeździły W204 AMG. Jak to się prowadzi ?
E90 znam bardzo dobrze, natomiast nie mam porównania do W204. Jedynie kiedyś jeździłem C350 CDI w budzie 204 i prowadził się gorzej o e90.
TeddyBear
CYTAT(xen @ Tue, 30 Apr 2019 - 15:52) *
M156 miał problem z urywającymi się śrubami głowicy i nastawnikami wałków rozrządu. Do tego zdarzały się uszkodzenia szklanek jeżeli ktoś uparcie preferował wymianę oleju w trybie longlife.
Problem śrub głowicy dotyczył silników do numeru # 569xx 60 060658

Sporo jest o tym na amerykańskich forach o C63 (W204). M156 szedł oczywiście do wszystkich innych modeli (C/E/S/CL/SL/CLS/ML/R). Aut z pierwszych lat produkcji lepiej unikać, chyba że właściciel ma dokumenty potwierdzające rozwiązanie problemu.

Rufios
C63 jest twardze od E90 na M pakiecie.
Polift c63 ma lepszą /szybszą skrzynię.
Jak jezdzilem na torze C63 to niekorzystny rozklad wagi, duza masa z przodu powodował odczucie lekkiego tańczenia tylu na mocnych dohamowaniach. W E90, czylem lepiej auto. Mówię to o jezdzie na limicie. Szybko ganiany wchodzi w tryb awaryjny. Wymagana dodatkowa chlodnica oleju.
Oczywiście jako auto do lapania się w trasie jest super prowadzi b. dobrze.
Dla mnie to szybki krążownik.
dadus15
A w N54 wtryski, pompa wysokiego ciśnienia i cholera wie co jeszcze. W M3 E92 panewki, vanosy poduszki. W każdym motorze jest coś do zrównania. Auta maja już swoje lata, a nie są lekko traktowane
SNiP3R
Dobrze... powiem tak:
Jako drugie (na razie jedyne) auto którym akurat się poruszam (również Żonka z dzieciakami) to BMW X1 xDrive35i (tylko na rynek amerykański). Akurat w tym modelu występuje N55, którego mam lekko pomodzonego, no i muszę przyznać że zacny motor.

Został on wyleczony z wszystkich bolączek N54, może ma mniejszy potencjał (ciężko w nim za rozsądne pieniądze zrobić powyżej 450km) jednak jest na pewno dużo bardziej mniej awaryjny od N54.

Jeżdżę dość ostro na codzień, jednak zdarzało mi się latać również po torze (chodź wiadomo że to bardziej auto na drogi a nie na tor, mimo że prowadzi się świetnie, jak na małego suva). Żadnych usterek nie miałem, w przeciągu tych 2-3 lat, oraz około 40 tys km, wymieniłem w sumie tylko pompę wody.

Fakt, akurat przebieg w moim aucie jest dość niski (~80 tys), to jednak ogółem jestem z niego zadowolony.

Miałem go modzić bardziej (turbo hybrydowe, zakuć dół itd) by osiągnąć coś ala ~500km, jednak zdecydowałem się sprzedać drugie auto, zostawić X1 i zbudować projekt na bazie E30.

Do tego słyszałem że skrzynia 6hp przy tych mocach już ledwo zipie, a xdrive do najbardziej wytrzymałych na świecie nie należy, to była chyba dobra decyzja.

Z drugiej strony X1 o mocy przerastającej 500km... hmmm, myślę że byłby to przerost formy nad treścią rolleyes.gif
KrisC
CYTAT(SNiP3R @ Tue, 30 Apr 2019 - 23:35) *
Miałem go modzić bardziej (turbo hybrydowe, zakuć dół itd) by osiągnąć coś ala ~500km



Czyli nie wiesz jak rozwinąć N55 smile.gif myślę że w tym kraju nie ma takiego auta, a patenty ze stanów nie raz okazały się nieskuteczne. Natomiast niebawem będzie kilka sztuk.
SNiP3R
CYTAT(KrisC @ Wed, 01 May 2019 - 09:02) *
Czyli nie wiesz jak rozwinąć N55 smile.gif myślę że w tym kraju nie ma takiego auta, a patenty ze stanów nie raz okazały się nieskuteczne. Natomiast niebawem będzie kilka sztuk.


Nie wiem, ponieważ dalej w to nie brnąłem z racji przerzucenia zainteresowania na inny, dużo ciekawszy projekt smile.gif.
Jednak jestem pewny, że gdybym zgłębił temat pewnie postawiłbym na swoim biggrin.gif
QbaqBA
A to da się kupić sensowne C63 lub M3 e92 za stówkę?
toner7
...za "stówkę" żadnego z tych aut nie ryzykowałbym kupować. W takich pieniądzach to raczej nie uda się nabyć w miarę zdrowego ani M3 ani C63
monev
Dlatego chyba korzystniej byłoby wziąć 335i za 60k i za resztę ogarnąć na tiptop i dokoksić.
SNiP3R
Albo kupić M3 e46 w dobrym stanie za powiedzmy 80-90k i resztę poświęcić na jakiś kompresor kit?
Lekko by trzeba było nadszarpnąć budżet, jednak chyba zdecydowanie byłoby warto...
Wtedy byłoby ~500km, ponadczasowa buda, wartość by tylko rosła... sam fun smile.gif
dadus15
Po majowce na pewno coś będziemy oglądać. Także dam znać co i jak, ale fakt trudno jest znaleść C63 w tym budżecie, a jak już jest to w jakim to będzie stanie to się okaże. Większość wystawionych W204 AMG zaczyna się od 130-140. Najwyżej zostanie 335i i tyle.
KrisC
M3 e92 za stówę można dostać idealne, po zrobionych panewkach i innym serwisie smile.gif znam takie przykłady, najczęściej te wystawione za 120 są do oddania poniżej 100 brutto, właścicielom nudzi się odświeżanie ogłoszenia przez półtora roku smile.gif
piwo
A e55 AMG?
dadus15
CYTAT(piwo @ Fri, 03 May 2019 - 11:41) *
A e55 AMG?


Nie, zbyt duże gabaryty. A6,5er,E-Class nie wchodzi w grę tym bardziej, ze już w moim wątku można spotkać określenie, ze C63 już jest szybkim krążownikiem.

Tak jak mówiłem:
C63, ale trudno znaleść go w tym budżecie
335i
Ewentualnie może M3 E92 bądź 350z plus turbo
Rufios
Jak mialbym kupowac 335i, to juz chyba wolalbym Alpine B3.
Jest 360KM i 500Nm.
Niestety na wersję B3s 400KM, brak budżetu.
dadus15
Dzięki wszystkim za pomoc. Nowym nabytkiem mojego kolegi jest 335i smile.gif
Widmo
Ja tylko się zastanawiam jak wy znajdujecie te chętne auta do gonitw po obwodnicach bo sam z chęcią poznałbym taktykę smile.gif
MadeInPoland
CYTAT(Widmo @ Thu, 16 May 2019 - 01:25) *
Ja tylko się zastanawiam jak wy znajdujecie te chętne auta do gonitw po obwodnicach bo sam z chęcią poznałbym taktykę smile.gif

Po pseudonimie sadzac zadna taktyka Ci nie pomoze
Widmo
CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 16 May 2019 - 06:55) *
Po pseudonimie sadzac zadna taktyka Ci nie pomoze

ha,ha,ha dry.gif
zrodlany
CYTAT(KrisC @ Wed, 01 May 2019 - 09:02) *
Czyli nie wiesz jak rozwinąć N55 smile.gif myślę że w tym kraju nie ma takiego auta, a patenty ze stanów nie raz okazały się nieskuteczne. Natomiast niebawem będzie kilka sztuk.



kolega w Szwecji ma... M2 N55, manualna skrzynia, dolot, DP, wydech, pompa wysokiego ciśnienia (TTFS High Pressure Fuel Pump (HPFP), TTE550, zestrojone bez WMI na 100 oktan 530/740, więc to żadna filozofia, podstawa to pompa i turbo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.