Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Lupo 1.4 16V 120 KM 1/4 mili klasa mini
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
nba
Ostatnio kombinuje nad kupnem Lupo z silnikiem 1.4 do startu w klasie mini do 1550cm3. Ogólnie chcę pościgać się dla funu, to auto z tym silnikiem w miare tanim kosztem da się porobić na 120 KM. Dodatkową zaletą jest to, że najważniejsze parametry w sterowniku ME 7.5.10 w miare rozgryzłem i strojenie zrobię sobie sam. Jest ogólnie czym sie pokazywać w tej klasie czy raczej przy Hondach z 1.5 będzie lipa? biggrin.gif W planach również montaż krótszej skrzyni np. z 1.2.
matteusz
Ze 120KM chcesz walczyć w klasie mini? Moim zdaniem bez 150-160 KM to będziesz się tylko wkurzał a nie ścigał. Hondy 1.5 potrafią bez problemu robić ET po 15s.
nba
Ciężko stwierdzić ile wypluje silnik na planowanym setupie. 120 to mało, fakt. Taki najgorszy scenariusz, ale możliwe, że na octane boosterze i dolocie z filtrem HKSa zamiast lampy dobije do 140, jeszcze można zastosować ssący od Świątka. Spróbować myśle warto, koszty nie beda ogromne a jak moc nie wyjdzie taka jak trzeba to przywróce serie, auto sprzedam i tyle.
pinin
150-160 to nadal końcowe miejsca. Lekkie 5-te geny mają już ponad 180km w wielu wypadkach.

Takie lupo ma sens w turbo fwd - pakujesz 1.8T i działa.
burski
CYTAT(nba @ Sat, 23 Mar 2019 - 10:25) *
Jest ogólnie czym sie pokazywać w tej klasie czy raczej przy Hondach z 1.5 będzie lipa?

Będzie lipa.
nba
CYTAT(pinin @ Mon, 25 Mar 2019 - 13:44) *
150-160 to nadal końcowe miejsca. Lekkie 5-te geny mają już ponad 180km w wielu wypadkach.

Takie lupo ma sens w turbo fwd - pakujesz 1.8T i działa.

180KM to grubo poza zasięgiem, faktycznie lepiej będzie wsadzić 1.8t i startować w innej klasie.

W przypadku 1.4 na starcie jestem w plecy z pojemnością a sam silnik max zniesie 8k rpm wg znalezionych przeze mnie info a w porównaniu do hondowskich wysokoobrotowych silników trwałością nie grzeszy. Moment położony odpowiednim setupem na wysokie obroty i to robi moc w Hondach, w n/a ciężko z tym konkurować.
done4
Tu masz gotowca:
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-126-fiat...a-ID6BBRiy.html?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.