Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW N62B48 podtlenek azotu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
mcmt
Witam!

Czy ktokolwiek z Kolegów miał lub widział?
Może ktoś wie jaki jest próg bezpieczeństwa dla stockowego N62B48 z mokrym N20?
SONIC
W b62n44 ,korby wychodza w okolicach 500 wiec tu tez bym nie pakowal wiecej niz + 100KM
mcmt
Bardzo dziękuję za odpowiedź! smile.gif
Czy są jakieś zasady używania N2O, o których powinienem wiedzieć w trakcie eksploatacji?
duct tape
Nie strzelaj na niskich obrotach - 3-4k rpm i wyżej będzie ok. Dobrze jest N2O podać progresywnie, np. przy pomocy jakiegoś DET czy innego wynalazku.

Swoją drogą korby wychodzące przy 500KM to niezła lipa jak na 4.8L V8. Nawet R6 tyle znosiły huh.gif @SONIC masz info jaki był moment przy tych 500KM? Bo to chyba on wykańcza korby?
SONIC
500KM wytrzymuje n62b44 takie info w sieci znalazlem...
mcmt
CYTAT(duct tape @ Sun, 10 Mar 2019 - 12:44) *
Nie strzelaj na niskich obrotach - 3-4k rpm i wyżej będzie ok. Dobrze jest N2O podać progresywnie, np. przy pomocy jakiegoś DET czy innego wynalazku.

Swoją drogą korby wychodzące przy 500KM to niezła lipa jak na 4.8L V8. Nawet R6 tyle znosiły huh.gif @SONIC masz info jaki był moment przy tych 500KM? Bo to chyba on wykańcza korby?

Dzięki za info!
W aucie mam zwykły automat (6hp26), czy radzicie przy przekładaniu biegów odpuszczać strzał?

N62 to konstrukcja rewolucyjna jak na tamte czasy. Skomplikowana, nowoczesna, ale bardzo lekka - nie wiem czy przypadkiem nie miała najlepszego na świecie ratio mocy do wagi w seryjnie produkowanym V8. Może dlatego wytrzymuje mniej.
SONIC
No wlasnie o to chodzi ,ze w automacie cisniesz caly czas bo zmiana jest automatyczna a w manualu jak strzelisz misschift to moze byc wesolo choc sa chyba jakies zawory bezpieczenstwa (albo przynajmniej powinny byc)
mcmt
Doskonale! cool.gif Jeszcze raz dzięki!
GrzesiekK.
Wiesz że ten automat tego nie wytrzyma? smile.gif
mcmt
6HP26Z? To przecież przenosi momenty 300KM diesli... ZF opisuje, że do 600Nm. Masz jakieś doświadczenie z tą skrzynią?
GrzesiekK.
CYTAT(mcmt @ Sun, 10 Mar 2019 - 21:21) *
6HP26Z? To przecież przenosi momenty 300KM diesli... ZF opisuje, że do 600Nm. Masz jakieś doświadczenie z tą skrzynią?



Tak mam doświadczenia, mam w domu auta z N62 silnikami i przerabiałem remonty od podstaw tych skrzyń. Palące się kosze sprzęgieł, konwertery to normalka w normalnej eksploatacji a co mówić po dokoksowaniu smile.gif Nie mówię że od razu ale to kwestia czasu po prostu.
mcmt
Cóż... Co zrobisz, jak nic nie zrobisz? Będzie chyba trzeba to kiedyś przełknąć. wink.gif
Ale dzięki za ostrzeżenie!
SONIC
Czyli co ? Przejść na smg ?
mcmt
Miałem na myśli wymienić konwerter. SMG to chyba nienajlepszy pomysł... Czy się mylę?
Mis
Możesz robić te wszystkie głupie pomysły i przetuningować to niezbyt udane auto, ale śmierdzące 635d nadal zje Cię jak psa spalając mniej i bezawaryjnie dojeżdżając do celu. wink.gif
SONIC
Wg danych to 635 jest wolniejsze do setki.o sekunde .
Joker
Chodzi o porobione 3.5d tak jak samo jak V8 z podtlenkiem.
mcmt
CYTAT(Joker @ Mon, 11 Mar 2019 - 15:45) *
Chodzi o porobione 3.5d tak jak samo jak V8 z podtlenkiem.

Myślę, że chodziło o pustą prowokację. "Głupi pomysł", "niezbyt udany samochód", kolor pewnie też by się nie podobał, choć jest Individual.

Trochę jakbym słyszał swoją ex... cool.gif
SONIC
To co z ta skrzynia ,na co najlepiej zmienic ?
deejey!
No tak nie do końca prowo... Tzn ja lubię BMW V8 i znajomego 645i zrobiło 13,2sek 100-200 co prawdę mówiąc na tle porobionych 30d, 35d w BMW 5/6 nie jest jakimś dramatem... A jak by tam był strzał to by trochę urwało...

Kwestia, że nitro ma dupną powtarzalność, spadki ciśnienia i generalnie żeby to miało sens najlepiej mieć zapasową butlę, obowiązkowo presostart i kocyk. A taki smrodek to w sumie klepie prawie cały czas to samo.
SONIC
Mcmt zaczol temat o nitro w 650 ja sie tylko dolaczylem ale u mnie jest 4.4 mam inne plany ale tez bede potrzebowal innej skrzyni skoro jak grzesiekk pisal w serii padaja...
Mis
CYTAT(mcmt @ Mon, 11 Mar 2019 - 15:51) *
Myślę, że chodziło o pustą prowokację. "Głupi pomysł", "niezbyt udany samochód", kolor pewnie też by się nie podobał, choć jest Individual.

Trochę jakbym słyszał swoją ex... cool.gif

Hmm idąc tym tokiem myślenia to kup 635d, zrób prosty setup 420/800, pomasujesz nią niutem po plecach i może ona wróci do Ciebie. rolleyes.gif

Twój samochód ma potencjał, ale niestety do awarii skrzyni, poboru oleju, dymienia, pieprzącego się valvetronika raz w tygodniu i wielu innych cudownych usterek V8 serii N. sad.gif
mcmt
Spoko! Wiem, że są szybsze auta i lepsze bazy. Ale na E63 Individual z 4.8 V8 zbyt długo czekałem, aby tak odpuścić. Chcę tym jeździć.

Ze wszystkimi elementami osprzetu, w tym Valvetronic sobie poradzę, mam ISTĘ. Podnoszę właśnie integrację (soft). Miałem kilkanaście e60 z N52, także wszystkie bolączki elektroniki znam. Jest wiedza i doświadczenie.
Sam 2 tygodnie temu wymieniłem uszczelniacze zaworowe (bez ściągania głowic i wałków), kupiłem narzędzia, ktore teraz pożyczam, jakby co: https://m.olx.pl/oferta/bmw-n62-uszczelniac...%2F516261858%2F

Wracając do tematu N2O, chcę kocyk i automagiczny zawór. ZEX bardzo namawia na suche N2O: http://www.zex.com/zx/bmw-dry-nitrous-systemhtml/
Piszą, że zestaw sam dostosowuje ratio do wtryskiwanej benzyny i nie wymaga to strojenia. Info bierze z przepustnicy i podciśnienia na wężu pomiędzy vacum a kolektorem. Bierze też pod uwagę ciśnienie N2O.

Czy wierzyć w to? Czy jest szansa, że da faktycznie to 70KM? Czy nie będzie dochodziło do zubożenia mieszanki?

Inna kwestia, czy na moim miejscu zmienilibyście świece na zimniejsze? Jeśli tak, to na jakie?

U mnie brak wiedzy ani doświadczenia w N2O i świecach.
SONIC
Co to znaczy "prosty setup 420/800" ? Robil to juz ktos ? Jakie to sa koszta?
mcmt
Nikt nie bawił się w N2O, aby doradzić?

Może ktoś wie ile będzie kosztowała szpera do e63 650Ci? Kto ewentualnie szpery dorabia?
farmer91
Prosty setup w 35d to turbo hybrydy, wydech, duży cooler masz 420km 800Nm. Custom szpera typ 210 to pewnie minimum 4500 jak nie lepiej, bo trzeba mieć najpierw dawce wkładu a o szperę 210 coraz ciężej. A robi to Karol z Pabianic, znany jako FTWL Motorsport.
SONIC
Co do szpery to w m6 chyba byly w serii....
mcmt
CYTAT(farmer91 @ Wed, 13 Mar 2019 - 14:02) *
Prosty setup w 35d to turbo hybrydy, wydech, duży cooler masz 420km 800Nm. Custom szpera typ 210 to pewnie minimum 4500 jak nie lepiej, bo trzeba mieć najpierw dawce wkładu a o szperę 210 coraz ciężej. A robi to Karol z Pabianic, znany jako FTWL Motorsport.

Dzięki!
duct tape
Doczytałem że Ford produkuje/produkował własną wzmocnioną odmianę 6hp26 o nazwie 6R80 - w serii mającą dźwigać 800 Nm. http://www.f150hub.com/trans/6r80.html

Są też zestawy EXEDY do tych skrzyń na 1000+ kunia wub.gif

https://transmissioncenter.net/shop/6r80-ex...-up-to-1000-hp/

http://www.jpcracing.com/exedy-6r80-stage-...-pack-w-steels/

https://www.jaguarforums.com/forum/xk8-xkr-...ade-car-111127/

Są upgrade kity z 6hp26 na 6R80: http://www.roadblastertorqueconverters.com...orque-converter

Z odpowiednim budżetem można by zakuć motor i dmuchać >1bar ph34r.gif

Po modach skrzynia znosi takie zabawy:

mcmt
Doskonałe info! Jak zmechacę skrzynię to będę próbował ją tak właśnie zmodzić. cool.gif
przemek530d
CYTAT(farmer91 @ Wed, 13 Mar 2019 - 14:02) *
Prosty setup w 35d to turbo hybrydy, wydech, duży cooler masz 420km 800Nm.


sprawdzone info?
podobno w 35d seryjna pompa cr nie zrobi więcej jak 400KM i ogólnie bez jej modzenia hybrydy mają średni sens
Mis
Na hybrydzie dużej sprężarki zrobisz wyższy wynik przy mniejszym dymie.
Zależy jakie 35d, jeśli 286km to wkładasz pompę R90 z 272km i jedziesz z koksem.
mcmt
Czy wiecie może gdzie można napełnić butlę N20 w Poznaniu lub okolicach?
SONIC
Edit.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.