Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana czujnika stukowego
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
shu90
Panowie, pytanie odnośnie wykorzystania innego stukowca niż był w bloku na oryginalnym sterowniku.
Z racji że mam goły blok to i tak muszę kupić nówke, a że już kupiłem inny, BOSCHa to mam zadumę.
Dodam że komputerem nie będzie seryjny sterownik smile.gif

Oryginalnie jest taki, wkręcany:




lecz chciałbym zastosować taki:





Poprzez zastosowanie redukcji gwintowej.
Wyglądałoby to tak:







I teraz pytanie.
Czy jest sens montować tego BOSCHa?
Czy po wklejeniu większego gwintu (w blok) ta redukcja nie będzie się odkręcała?
MadeInPoland
To juz sam ocen sens czy Ci to potrzebne.
Nie musi.
Al Ed Upek
Jak już masz taki to przykręć, będzie ok
BeeMiX
Mam takie rozwiazanie w JZcie. Nic sie nie odkręca
AT89S52
Zawsze możesz go przykręcić w innym miejscu.
goofer
Stary wygląda na czujnik żeby głupio nie nazwać 'wąskopasmowy' który widzi zadaną mu częstotliwość stuku. Jeżeli zmieniasz ECU na standalone to czujnik szerokopasmowy (Bosch ze zdjecia) jest konieczny.
Mis
Możesz rozwinąć ten temat?
Jeden i drugi wygląda na piezoelektryczny akcelerometr, ale mogę się mylić.
toffic
CYTAT(Mis @ Thu, 21 Feb 2019 - 13:14) *
Możesz rozwinąć ten temat?
Jeden i drugi wygląda na piezoelektryczny akcelerometr, ale mogę się mylić.

Jak każdy czujnik, stukowe mają zakres pomiarowy. Jedne wąski, dostosowany do konkretnego silnika, inne szerszy, obejmujący pewnie 99% silników na rynku
goofer
CYTAT(toffic @ Thu, 21 Feb 2019 - 19:38) *
Jak każdy czujnik, stukowe mają zakres pomiarowy. Jedne wąski, dostosowany do konkretnego silnika, inne szerszy, obejmujący pewnie 99% silników na rynku


To akurat nie tajemnica, po prostu w jednym przypadku czujnik reaguje na daną częstotliwość, a w drugim 'czyta' pełne pasmo i dopiero w ECU jest filtrowane co trzeba.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.