Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Porting głowicy 1.9 DCI. Pytanie techniczne
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
tota200
Witam, nazywam się Szymon. Mam ogromną prośbę do Was, chodzi mi o moją głowice z silnika 1.9dci. Jestem na etapie czyszczenia, jednak zastanawiam się czy można z nią zrobić coś więcej. Celuje w min. 200km, dlatego chciałbym również obrobić kanały ssące. Wiem, że bardzo łatwo można zaszkodzić niż pomóc, dlatego zwracam się do Was o pomoc.
Wiem, że w gownie się nie grzebie, jednak nie chce robić kolejnego VW. Francuzów nikt nie robi, dlatego czemu by nie spróbować?
Problem z tymi kanałami jest taki, że ich kształt nie jest prosty, ma zawirowanie, jak muszla. Robiłem test dymem i pięknie go zawirowuje i nakierowuje w stronę kanału wydechowego, jednak po co to w turbodieslu? Przecież mieszanka nie wytwarza się w kanałach tylko w cylindrach. Chodzi o lepsze przedmuchiwanie spalin? Jest sens obrabiać? Może polerka? Czy lepiej zostawić tak jak jest? Zdjęcie wrzucam poniżej. Dziękuję i pozdrawiam smile.gif.



Mis
200KM pchniesz bez dotykania głowicy w 1.9dci.
toffic
Większe zawirowanie=> praktycznie zawsze mniejszy czas zwłoki zapłonu
lukey


Tu gość pokazuje jak obrabiać swirl port w 1.9 tdi. Czy to robi dobrze to trzeba by zapytać eksperta od głowic .
tota200
Dziękuję za odpowiedzi
Z tą mocą to jest mój minimalny próg, później stopniowo będę ją zwiększać, czas pokaże.
W kwestii czasu zwłoki zapłonu, nie koryguje tego ECU zmieniając kąt wyprzedzenia wtrysku? Wydaje mi się, że to co mówisz, ma największe znaczenie w benzynie, we wtrysku pośrednim aby wytworzyć lepszą mieszankę. Jeżeli się mylę, proszę o sprostowanie.
Dziękuję za film, przestudiuje go sobie na spokojnie. Czekam na kolejne odpowiedzi smile.gif
Hipo
Wyczyścić i dla poprawy samopoczucia możesz to trochę wygladzic. Dla 200KM to co zrobisz nie ma znaczenia. Dopiero jak walka toczy się o każdego KM to jest sens rzeźbić w głowicy.
tota200
Dobrze, dzięki za pomoc. Pozdrawiam smile.gif
mat13por
Zapomnij o 200KM na ori ukladze wtryskowym smile.gif max 180-190.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.