Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MODYFIKACJE M54B25
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Topazblueb25
Witam

Szukam informacji o modyfikacji silnika m54b25 BMW E46

Auto jest daily I zarazem driftowozem.

Silnik ma 130k mil
Zaczyna mieć problem z poborem oleju .
Słyszałem że można założyć tłoki z m52 i korby z M50B25nv do tego wał m57 ?
Czy jest to wgl możliwe ?
Chcę żeby silnik wytrzymał jak najwięcej więc nie interesują mnie swapy póki co .
Docelowo ma być kompressor jako doładowanie silnika .

Dzięki wszystkim za pomoc i odpowiedzi .

Jak ktoś będzie miał części do tego silnika możemy się dogadać.


Pozdrawiam
kamil7s
Te silniki są dziwne, Castrola edge palił 0,5l na 1000km a przepłukany i zalany maxlife 5w40 litr na 10000. Jak chcesz coś z niego wyciagnac to włóż wał i tłoki z m54b30, na program z wywaleniem przepływki i wychodzi ładna moc. Potem kompresor 0,5b, a jak chcesz więcej to po prostu kup drugi silnik który potem zamienisz z tym.
Pietrek.L
https://youtu.be/v3nl678SqCY?t=274
duct tape
Stroker/swap na B30. Ew. od razu kompresor na B25 (nie wiem jak z trwałością tłoków względem B30 ale obstawiam że powinny znieść podobną chłostę).
Mis
AlphaN nadaje się tylko do sportu, trzeba pogodzić się z gorszą kulturą pracy, wyższym spalaniem, trudniejszą diagnostyką auta w razie usterek. Nie mówię, że to złe, przedstawiam wady, o których mało kto mówi.

Dmuchnij 0,5bar w to, zrobiłem mnóstwo takich setupów, fajnie śmigają, mało problemów z nimi, jedzie do sto razy lepiej od najzdrowszych m54b30.
Topazblueb25
Dmuchać w to będę ale muszę doprowadzić silnik do stanu używalności na booscie .
Więc chce włożyć tłoki z m52 zniweluje to pobór oleju tak ?
Korby z M50B25nv bo są grubsze niż ja mam .

A mam dostęp do tych gratów więc mogę spróbować .

Zastanawiam się nad wałem z m57 czy to spasuje .
moritz86
Mam ten motor złożony na tłokach i korbach z m52 i wał został m54 i śmiga to od roku na doładowaniu i nawet oleju nie bierze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.