Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Umowa leasingu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
As_
Słuchajcie, chciałem wziać leasing na nowy samochód. Dostałem umowę i widzę tam takie kwiatki, że odechciewa mi się ją podpisywać.
Z tych lepszych to:

- możliwość jednostronnego wypowiedzenia umowy w ciągu 30 dni. Ergo biorę samochód ubezpieczam, kupuję opony itp zaczynam użytkować a leasingodawca mówi fuckoff zabieram swoje klocki i do widzenia ...

- "W wypadku szczególnie dużego nakładu prac Finansującego wykonanych w związku ze zmianą Umowy, Finansujący może jednostronnie ustalić wyższą opłatę administracyjną niż opłata minimalna określona w Tabeli Opłat i Prowizji i obciążyć ją Korzystającego" - chodzi o opłaty za rejestrację, duplikat naklejki, jakieś zestawienia itp...

- "Jeżeli wypłata odszkodowania nie nastąpi w terminie 30 (trzydziestu) dni od daty zgłoszenia szkody, Korzystający zobowiązany będzie do zapłaty tychże należności oraz wszelkich pozostałych należności względem Finansującego powiększonych o odsetki wskazane w §11.8 liczone od daty wygaśnięcia Umowy" - ergo jeżeli ubezpieczyciel opóźni się z wypłatą będę zobowiązany do wyłożenia całej kwoty z własnej kieszeni i bujanie się z ubezpieczycielem.

- "Finansujący może wypowiedzieć Umowę ze skutkiem natychmiastowym ... Jeżeli zostanie wszczęta egzekucja z jakiegokolwiek składnika majątkowego " - czyli egzekucja mandatu za 50zł przez US to furtka do wypowiedzenia umowy?

i kilkanascie pomniejszych których nie bede już tu cytować.

Generalnie to mam z tym taki problem że leasing w moim przypadku jest bardziej formą kredytu (duży wpłata początkowa, wykup 1%)
Nie chciałbym żeby ktoś mnie wydymał i w połowie albo pod koniec spłat wypowiedział umowę i zabrał samochód.

Przesadzam? Ale jakoś klauzula sumienia nie pozwala mi podpisywać tak asymetrycznych umów.
To kwestia tego konkretnego leasingodawcy czy wszyscy sobie lecą w ch... korzystając z tego że to umowa B2B i UOKIK specjalnie się tym nie zajmują?

Wysłałem uwagi i czekam czy to jest wogóle negocjowalne ...
Piki
Podziel się informacją, który leasingodawca daje takie kwiatki do umowy.
kinko
Kto jest leasingodawcą?
prez_s
Nie przesadzasz, jeżeli nie będą skłonni negocjować szukaj innego finansującego.
As_
Paribas

Nie mam troche czasu sie z tym uzerac.
Podatkowo jest jakas roznica przy zakupie za gotowke i amortyzacji na wlasna reke? Jedyna wada ze trzeba to rozliczać przez 5 lat.
rwtnt
leasing umożliwiał właśnie ominięcie kwoty amortyzacji środka trwałego.... Teraz się tez przepisy pozmieniały więc jak kogoś stać to można kupić za gotówkę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.