Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zawór sterowany elektronicznie na pokrętło
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
CZUCZU
Szybkie pytanie, kolega buduje auto z itb. Chce wyeliminować kilka elementów a wolne obroty ustawić silnikiem krokowym lub czymś podobnym i z kabiny ustawiać wolne obroty. Bez komputera itp. U siebie mam to rozwiązane krokowym lpg, ale on szuka czegoś lepszego. Istnieje coś takiego wogóle? Nie musi być do sportu, możliwe że gdzie indziej to wykorzystywane jest.
Zibi122
Nie robiłem czegoś takiego ale może zawór wonych obrotów 2 pinowy + coś takiego https://www.gotronik.pl/sterownik-pwm-6-30v-10a-p-4376.html

Tylko kwestia czestotliwości jeszcze do rozwiazania
CZUCZU
Wiesz podłączyć krokowy lpg i teoretycznie zadziała.. tylko na krokowy to chyba mniej niż 5 volt
Zibi122
Zwykły krokowy ma zasilanie 12v, krokowy od lpg to stepper motor i na takim układzie nie zadziała.
CZUCZU
No właśnie. A byłoby najprościej na krokowym lpg bo ustawi mac otwarcie na 3000 obr/min i tylko korygować zostaje
Zibi122
Maksymalne wolne może wyregulować zwężką w przewodzie do krokowego a wolne doregulować regulatorem. Można również zastosować do tego det2 i czujnik temperatury
toffic
CYTAT(CZUCZU @ Wed, 16 Jan 2019 - 08:47) *
Wiesz podłączyć krokowy lpg i teoretycznie zadziała.. tylko na krokowy to chyba mniej niż 5 volt

https://sklep.avt.pl/avt1585.html
to taki przykład, hasło-klucz: sterownik silnika krokowego bipolarnego
CZUCZU
Wow... super
toffic
CYTAT(CZUCZU @ Wed, 16 Jan 2019 - 19:11) *
Wow... super

pisałeś, ze uzywasz krokowego z LPG. Czy przy podciśnieniu, jakie panuje w dolocie, całkowicie zamkniety krokowy rzeczywiście nei przepuszcza powietrza?
CZUCZU
Mam to u siebie rozwiązane tak, że krokowy sobie nie radził wogóle. A tak śrubka rozwiązała problem falowania przez ostre wałki. Minimalne otwarcie jest zawsze, a jak coś szybka korekta przez wlot na masce. Kolega natomiast czasami zabawką do pracy śmiga stąd walka o wolne obroty
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.