Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Samochód do ścigania RWD 20-30k
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
wojtas1153
Witam, od dłuższego czasu myśle nad zakupem samochodu, który będzie miał sprawiać frajdę. Pierwszy problem to nie wiem czy chciałbym startować w amatorskich szutrach czy bardziej coś torowego. Myślałem nad BMW Challenge, co o tym myślicie, może ktoś z forum jeździ i by był w stanie powiedzieć czy to dobry wybór. Chciałbym na pewno żeby było to RWD. Jesli chodzi o ligę BMW to jaki samochód tam wybrać? E30 czy E36? Jeśli szukać to z jakim silnikiem, lepiej kupić coś gotowego czy samemu robić?

Może ktoś z forum ma coś ciekawego RWD do sprzedania. Budżet myśle tak 20-30k

Pozdrawiam
peer
Siema,

masz do wyboru naprawdę wiele imprez żeby zobaczyć, co najbardziej Ci pasuje: BMW Challenge, Power Stage, przeróżne superoesy.

Jeśli RWD i jak najbardziej rozkminione / ekonomiczne auto to E36 będzie najsensowniejszym wyborem - łatwiejszy dostęp do części, auta świeższe od E30, z lepszym zawieszeniem (to w szczególności jeśli planowałbyś jazdę stricte torową jak np BMW Cup).

Co do silnika - w klasie do 2 litrów zdecydowanie IS, jeśli chodzi o tanie RWD to bardzo fajny wybór. Cała eksploatacja tego auta jest tania jak barszcz smile.gif
Ja zawsze wolałem budować od podstaw, ale zrobienie auta kompleksowo i na poziomie pochłania ogrom kasy i czasu - ostatnie odkupiłem bezpośrednio z pucharu BMW, już przygotowane.

Z mniej popularnych, tanich opcji RWD z potencjałem: MX-5, MR2.

W razie czego sam teraz wysatwiam swoje E36, bo zacząłem budować E30:
Giełda Rajdowa


P.


To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.