Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Początek z Driftem, RWD plus automat
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
Czitos
Dzień Dobry.

Chciałbym się poradzić w sprawie początkowych driftów. Nie zamierzam szaleć na drogach, raczej duże i bezpieczne place.

Nigdy nie miałem samochodu RWD więc nie wiem jak się za to zabrać od strony technicznej. Jakieś porady lub instrukcje na początek ?

Posiadam RWD z 8 stopniowym automatem i moc 255 KM. Oczywiście jest też szpera.
Wiec jak w teorii powinienem podejść do tego tematu ?

Pozdrawiam
Mis
Pełno filmów na yt w różnych językach - polski, angielski.
przem
Drift bible, japońska instrukcja "how to drift" ;-)
Flancek
Idż do szkoły driftingu na 1 - 2 godziny, a potem szlifuj to co ci pokazali.
pawel934
CYTAT(Czitos @ Fri, 04 Jan 2019 - 11:37) *
Dzień Dobry.

Chciałbym się poradzić w sprawie początkowych driftów. Nie zamierzam szaleć na drogach, raczej duże i bezpieczne place.

Nigdy nie miałem samochodu RWD więc nie wiem jak się za to zabrać od strony technicznej. Jakieś porady lub instrukcje na początek ?

Posiadam RWD z 8 stopniowym automatem i moc 255 KM. Oczywiście jest też szpera.
Wiec jak w teorii powinienem podejść do tego tematu ?

Pozdrawiam


Stinger? biggrin.gif
jakub1t
Automat jest trochę do bani. Ciężko wyczuć i zmienia bieg na wyższy przy odcince co automatycznie kończy drift przy słabym aucie. Moje poprzednie mnie wyleczyło z driftowania ze względu na automat. Może jak mocy było by więcej to co innego. Brak sprzęgła, pewnie też brak ręcznego. Ogólnie zepsuta zabawa.
Fawor
troche się dziwie, ze chce Ci sie zakładać temat na forum, a nie chce Ci sie odpalić yt, gdzie jest 50ton informacji o wszelkiej maści drifcie smile.gif

Skracając, bo nie ma co tu się zbyt wiele rozwodzić: jeśli na prawdę chcesz zacząć bawic się bokiem, a nie robić pol ronda poślizgiem z gazu, to swoje daily zostaw jako daily i go nie krzywdź smile.gif Kup za 5-6k podstawowy zestaw młodego driftera pt. e36 1.8is wzwyż + szpera + ręczny + jakiś tam zawias + ew powiększony skret + kubełek i zacznij tym jeździc. Najprostsze auto do nauki, nie bedzie Ci go szkoda. Najpierw opanowujesz beczke w dwie strony, póxniej 8mke rozstawianą coraz szerzej i dopiero na końcu próbujesz pakować się w zakrety. Mile spędzonych godzin smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.