Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stabilizatory E36 IS
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
maciekr
Prośba o podpowiedź - jakich stabów z większych wersji silnikowych szukać na podmianę w E36 sedan 1.8IS? Po numerze VIN fabryczny zestaw to 23mm przód i 15mm tył lub 26mm przód i 18mm tył w wersji z zawieszeniem M Technik (oczywiście najpierw zmierzę co mam na aucie teraz). Znalazłem gdzieś na zagranicznych forach, że najgrubszy tylny stabilizator występował w M3 i miał 20mm grubości, może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?

Czy staby z wersji nadwozia sedan, touring i coupe są wymienne między sobą?

Czy ktoś z Was może się podzielić doświadczeniami jaki zestaw grubości sprawdzał się najlepiej? Auto jeździ na Bilstein B14, koła 16', obecnie charakterystyka na moje oko jest dość neutralna, nie ma ewidentnej podsterowności czy nadsterowności, więc myślałem o znalezieniu grubszego kompletu na obie osie, żeby tego balansu nie zgubić a poprawić jedynie charakterystykę prowadzenia.
Mis
Są wymienne, zmierz co masz, najlepszy stab to R4 mpakiet albo R6 mpakiet właśnie.
maciekr
Miś w tym tygodniu powinienem mieć opcję zajrzenia pod auto, to dam znać co teraz siedzi.

Czy tylny stabilizator podejdzie ewentualnie z e46? Bo niestety do e36 tych stabów jak na lekarstwo...
nomad66
pisz do ludzi co mają całe wózki, nikt nie wystawia stabilizatorów tylnych osobno. Nie wiem, czy IS nie ma najgrubszego staba z przodu (26mm).
maciekr
Nomad faktycznie z tymi wózkami dobry trop, dziękuję!

Tak jak pisałem, wg. realoem w IS mógłbyć z przodu stabilizator 23mm lub w M Pakiecie 26mm, sprawdzę co mam na aucie.
gulba
Ja mam compacta TI z automatem i stabilizator z przodu 26mm.
marek.s
CYTAT(maciekr @ Wed, 19 Dec 2018 - 18:48) *
Znalazłem gdzieś na zagranicznych forach, że najgrubszy tylny stabilizator występował w M3 i miał 20mm grubości, może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?

Moje stabilizatory pochodzą z m3 cabrio s50b30 i przedni ma 26mm tylny 18mm.
scyzor
CYTAT(maciekr @ Wed, 19 Dec 2018 - 18:48) *
. Znalazłem gdzieś na zagranicznych forach, że najgrubszy tylny stabilizator występował w M3 i miał 20mm grubości, może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?

na tej stronie masz tabelke ze stabami do e36 http://race4fun.pl/e36-przygotowanie-do-sp...eszenie-cz-2-2/
ja mam u siebie na tyle 20mm z m3, przedni 25,5mm czasem mam wrażenie że jest lekko nadsterowne auto ale zdążyłem przywyknąc
tdik
Z3 2,8 ma tez chyba 26mmm
Grzesi(E30)k
26mm/p i 18mm/t to jest Mtechnic R4 ,a 25.5/p i 18mm/t to Mtech R6 z moich informacji.



Dumel
Podepnę się pod temat. Szukam ostatnio grubszego przedniego stabilizatora który podpasuje do e30. Przymierzałem stab od e46 z wersji r6 i nie pasuje ogólnie, ale jak sprawa wygląda z tymi od e36 r4 które są mniej odsadzone od wersji r6? Są jakieś inne patenty na stabilizator przedni grubszy od tych 22 mm seryjnych. Jak wygląda sprawa jak bym drążek potraktował palnikiem i poodginał go na gorąco tak by pasował, straci swoje właściwości i dupa, czy będzie go można dalej użytkować.
m52owner
Panowie szybka odpowiedź potrzebna.Czy stabilizator z E36 r4 podejdzie do E36 6cyl?
KonradGT
Nie
Grzesi(E30)k
Chyba że go zdystansujesz od podluznicy ale R6 sa wyraznie głębiej zagięte
m52owner
Za późno bo już kupione.
No to trzeba będzie dystans dać , nie powinno być z tym problemu
Grzesi(E30)k
Mam na podwórku gruza i tam jest silnik do góry + ~1cm dystansu z blachy pod mocowania staba i dziala w ekstremalnych warunkach nawet.
m52owner
Dzięki,pocieszające info wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.