Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprężyny custom
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Rezor
Potrzebuje kupić sprężyny do gwintu. 10" rate 125lbs (ok 22N/mm) średnica wewnętrzna 65 mm. Gdzie czegoś takiego szukać? Na allegro i olx jakieś są ale bez informacji o sztywności sprężyny.
R_poweR
Kiedyś kupowałem KW, na tej stronie dobierałem sobie długość i siłę nacisku https://www.kwsuspensions.net/productfinder..._Racing_Springs
Rezor
na tej stronie spring rate jest w kg/mm czy lbs/in?
R_poweR
https://www.kwsuspensions.de/productfinder/...Rennsportfedern tu masz dokładniejsze dane
Rezor
Nie ma nic dla mnie. Wszystkie długie sprężyny mają małą średnicę wewnętrzną 61mm max. Ktoś na forum pisał, że dorabia sprężyny
MadeInPoland
Mogę Ci dorobić, ale to jest mało opłacalne.
Rezor
Sprężyny zamówiłem z www.motorsport-tools.com Faulknera, a tokarza poprosiłem o przerobienie talerzy i rękawów na 50mm
MadeInPoland
Z katalogu Faulknera czy dorabiałeś? Faulknery się sprawdzają.
Rezor
Dobrałem. Narazie kupiłem krótsze 9" ale sztywniejsze 160lbs (dokładnie tyle co oryginalne). Mam regulowane KONI na tyle więc mam nadzieje w razie czego wyregulować amortyzatorem. Na początku roku skończyłem robić przedni zawias i teraz komicznie to wygląda. Z przodu gleba na 1cm, a z tyłu idzie głowę wsadzić smile.gif
W nowej pracy mam "dostęp" do tokarza, frezarki cnc i masy ciężkiego sprzętu. Popytałem i udało się dorobić rękawy z PA9. Wymyśliłem sobie wsuwane na amortyzator z półką w środku żeby amortyzator nie przeszedł na wylot. Podobne mam z przodu z tą różnicą, że rękaw opiera się na mocowaniu amortyzatora do zwrotnicy smile.gif

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, może ktoś będzie wiedział: czy przerwa 2mm między sprężyną, a tuleją to dużo? Istnieje szansa, że sprężyna będzie skakać na boki czy będzie ok?
Techno
2mm na promieniu powinno wystarczyć przyt takeij wysokości, ważne żeby na dole i górze sprężyna była wyosiowana, wtedy powinno działać. Ewentualnie mozna w okolicy góry obudowy amortyzaorae nałożyć/nakręcić tulejkę z miekkiego materiału, jakiś plastik.

Jak byś kiedyś coś szukał to proponuje szukać w katalogach Eibach US lub Tein /250-65-30.../
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.