Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nietypowa modyfikacja sprzęgła
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Andrew01
Znalazłem kilka tematów dotyczących wymiany okładzin, wzmocnienia docisku itd. A ja mam bardziej skomplikowany (chyba?) temat. Potrzebuję zrobić tak, żeby mieć dotychczasową tarczę sprzęgła (lub nową podobną), ale z innym wieloklinem. Niestety tego nowego wieloklinu nie można wykorzystać razem z tłumikiem dgań skrętnych, bo jest za duży i nie mieści się pod dociskiem.

Zdjęcie dla zobrazowania problemu:



Mam teraz zestaw widoczny w górnej części zdjęcia, a chcę żeby do tego podszedł mi wałek sprzęgłowy pasujący do tarczy widocznej na dole.

Czyli trzeba np:
- wziąc seryjną tarczę, rozebrać tłumik drgań, przełożyć jakoś wieloklin, założyć jakieś sportowe okładziny
- lub wziąć moją tarczę widoczną na zdjęciu, rozebrać tłumik drgań, przełożyć jakoś wieloklin, nabić nowe okładziny
- lub wziąc wieloklin z dużej tarczy i zrobić całą customową tarczę sprzęgła łącznie z tłumikiem drgań
- lub wymyśleć jakieś inne lepsze rozwiązanie wink.gif

Pytanie, do kogo najlepiej się udać z takim zagadnieniem ? A może ktoś z forumowiczów oferuje takie usługi ?
deejey!
Czy te sprężyny są Ci potrzebne do czegoś? Jaka moc auta, skrzynie są bardzo drogie? Przeznaczenie fury?


Andrew01
Racja, zapomniałem przydatnej informacji do czego to auto smile.gif.
Otóż auto tylko na tor, RWD, tak ze 150 KM (w przyszłym roku być może trochę więcej)
Tłumik drgań jest wskazany, ponieważ nigdzie indziej w układzie napędowym nie mam żadnego elementu "podatnego" (nawet łącznika gumowego).
Skrzynia nie jest droga, ale liczy się dla mnie bezawaryjność. Robię tego moda dlatego, że mam dosyć wymiany skrzyni 2x w sezonie.

CZUCZU
Oczywiście że się da. Radzikowski robił mi docisk z seicento, tarcze z seicento, wieloklin z skody rapid, plus okładzina kewlar. Do dzisiaj kolega na tym jezdzi
norbi_gte
Andrew skąd jesteś ?
Andrew01
Jestem z Krakowa.

CZUCZU dzięki za info. Wstępnie rozmawiałem z p. Radzikowskim i chyba jest to do ogarnięcia.

Ewentualnie czekam jeszcze chwilę na inne propozycje smile.gif.
daroot
Jakiś aktualny namiar do Radzikowskiego?
Andrew01
Telefon jest aktualny na sprzegla.com, a adres jest inny niż na stronie (widocznie ma za dużo klientów i dla zmyłki tak jest). Ul. Wrocławska, ale nie pamiętam numeru.
sir
wrocławska 4
daroot
Dzięki panowie !
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.