Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Audi 80 Swap skrzyni z 2.5 TDI DQT
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
WantedS2
Cześć,

Bazą jest Audi 80 B4 2.8 v6 Sedan Quattro w trakcie swapu na 4.2 ABZ.

Jestem na etapie zbierania części do swapu na skrzynię z 2.5TDI o oznaczeniu DQT, posiadam już skrzynię z odpowiednim wybierakiem, customowe łapy i teraz pytanie, jaki wał do tego najlepiej podejdzie? wiem też że dyfer musi być z 2.6 v6,
a półosie z A4 albo A8?

Jeśli jest ktoś kto przeprowadzał taki zabieg to będę wdzięczny za wskazówki.
daryca33
Wał Audi b2 quattro ,albo skrócenie.
sajmondesign
albo wał s2 6b
marszall
Albo wał z A5 B5 2.5 TDI 6b manual, ale z tego co wiem ma w innym miejscu podpore to trzebaby mocowanie przerobić
Linarr
pomijając sprawy techniczne to mi się źle jeździło na skrzyni z diesla z abztem... za długie te biegi przez co przyspieszenia średnie
ale 190/h przy 4k rpm było fajne wink.gif
hubos21
CYTAT(Linarr @ Sun, 02 Dec 2018 - 00:24) *
pomijając sprawy techniczne to mi się źle jeździło na skrzyni z diesla z abztem... za długie te biegi przez co przyspieszenia średnie
ale 190/h przy 4k rpm było fajne wink.gif

Na jaką zmieniłeś?
Linarr
3,0 z b6, ale do b5 nie jest p&p
hubos21
CYTAT(Linarr @ Thu, 13 Dec 2018 - 21:58) *
3,0 z b6, ale do b5 nie jest p&p


Z C5 3.0 nie ma takich samych przełożeń? ta by chyba lepiej podeszła?
Linarr
skrzynia jest taka sama, chodzi o dyfer wink.gif w b5 jest długi a w b6 i c5 jest krótki
WantedS2
Ja akurat o przełożenia się nie martwię gdyż u mnie wlatuje duże turbo więc i dynamika się poprawi no a skrzynie z diesla dosyć tanie i łatwo dostępne więc to też jakiś plus. Właśnie odebrałem jednomas zrobiony pod abz'a i skrzynie 01E
i pozostaje u mnie tylko kwestia półosi no i swapu na 5x112... tutaj też przydałaby się jakaś podpowiedź.
nomaster
Ja wywalam ze swojego auta 01E. Jest to jedna z gorszych skrzyń z jaki miałem do czynienia. Ta skrzynia nadaje się do ciągnika a nie do szybkiego auta. Jak już to ładuj od razu carbonowy synchronizator 2 biegu bo będziesz tak jak ja się wkurwiał. 0,8s zmiana biegu to jest tragedia...
Leo
Niestety, to słaby element tych skrzyń.
WantedS2
Dzięki za wskazówkę, zamówiłem właśnie synchronizator z JHM. Mam nadzieje, że skrzynia nie będzie aż taka problematyczna bo dawniej polecało mi ją wiele osób, a zwłaszcza na ulicę. Szczerze mówiąc, też wolałbym krótsze przełożenia, więc jeśli faktycznie będzie taka uciążliwa to zmienię na coś innego.
nomaster
Mam skrzynie s8 dgv jak cos.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.