Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stuki na jednym cylindrze Z20NET/B207
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Lincoln e30ix
Witam, zadałem pytanie w dziale GM, ale cisza, ale to raczej dotyczy każdego typu jednostki.
Mamy taki problem ze stukającym silnikiem w OPLU Signum, po jednej z batalii na AutoBahn silnik zaczął stukać, szybkie szukanie który cylinder odpinajac cewki i ucichl jakby nigdy nic po rozpieciu pierwszego cylindra. Holowanie, miska w dół - stawiając na panewke, a tam zużycie zerowe, pomiary potwierdziły to co było widać, wał bez jakichkolwiek uszkodzeń, znajomy składa, stuka dalej, rozpina cewkę - cisza - pytanie co jest grane? TAk nagle sworzeń?
Lincoln e30ix
Nikt nic?
Znajomek wyciągnął tłok, na sworzniu i tłoku luzu brak, ale tłok przytarty dość mocno, pierścienie bez uszkodzeń, ale skąd stukot?
GMS.
pewnie to samo co zwykle za duży luz tłok cylinder, ile jest luzu ktoś to mierzył ?
simon.pg
No to skoro masz przytarty tłok to już wiesz co się w silniku telepie. Temat bezdyskusyjny. Zdemontuj blok, zrób szlif i wymień ten jeden tłok w nad wymiar i nastanie cisza, ewentualnie używany nie uszkodzony z używki i tulejowanie bloku.
Lincoln e30ix
Byłem oglądać co i jak. płaszczyzna tłoka przytarta cała po jednaj stronie od dołu aż do pierścienia olejowego, powyżej pierścieni bez uszkodzeń, z drugiej 20-30%. Cylinder wizualnie z płytkimi rysami ale pod palcem ciężko cokolwiek wyczuć ( minimalnie na samym "dole" cylindra)
Tak uszkodzony tłok daje taki efekt dzwiękowy, że przy odłączeniu iskry stukanie zanika???
przemek530d
a tak n marginesie na jakim oleju była ta batalia autostradowa?
Lincoln e30ix
Ja smigam w b207 na 0w-40 Millersa, znajomy który ma ten sam silnik i opisany fuckup: 5w-40 Penrite.
simon.pg
słuchaj mi kiedyś silnik stukał po tym jak w tłoku odbiła się maleńka kuleczka z wtryskiwacza bo był wyciągany na siłę. Wymiana tłoka na kolejny i znów cisza więc tak. Nawet niewielkie uszkodzenia potrafią powodować stukanie tłoka.
Lincoln e30ix
OK, a więc winny okazał się być zaklejony natrysk oleju na tym cylindrze (ten tłok od dołu był jakby bardziej brudny, sam silnik wyglądał jakby miał interwały wymiany po 30-40kkm, więc tu zapewne lezy przyczyna), widać batalia była zbyt długa i spuchł tłok - prawde mówiąc nigdy się z tym nie spotkałem. Znajomek użył trochę papieru ściernego, inny tłok i chodzi jakby nigdy nic.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.