Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pojemnosc swirl tanka czy ma znaczenie ? Filtr paliwa ilosc mikronow ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Wojtek
Witam.

Czy pojemność swirl tanka ma znaczenie do jakiej mocy będzie wykorzystany ? Optymalny rozmiar który by się fajnie zmiescil widziałem w pojemności 1,5l.

Musze zalozyc custom filtr paliwa o cos takiego https://tomson.com.pl/search.php?text=filtr+paliwa jaka ilość mikronow wybrać ?

Pozdrawiam.
EssiRS
Weź pod uwagę najdłuższy zakręt w którym może odcinać (np baba jaga Poznań), oszacuj ile s będzie odcięcia do swirla i wydatek pompy.
Moc to nie ten parametr.
Wojtek
350l/h - jakies 5,5-6l na minute. czyli 1,5l powinno starczyc na jakies 15 sek
1,5l spokojnie starczy. Dzięki.
EssiRS
Szybko poszło wink.gif
Mis
Większy ciut nie zaszkodzi, im więcej przepływu paliwa i ciśnienia tym większa tendencja do grzania paliwa nadmiernego.
Wojtek
Auto ma pozostać w pełni cywilne, z dzialajaca klima i ori bagażnikiem. Musze zalozyc mniejszy zbiornik do spryskiwaczy aby zmiescic pompe swirla itd. a nie zawalić bagażnika. Dlatego im mniejszy swirl tym lepiej, jest szansa ze wszystko się zmieści a nic nie będzie wystawac w bagażniku.
DOHC
CYTAT(Wojtek @ Thu, 04 Oct 2018 - 21:44) *
350l/h - jakies 5,5-6l na minute. czyli 1,5l powinno starczyc na jakies 15 sek
1,5l spokojnie starczy. Dzięki.


Źle to liczysz, 350L/h to wydajność pompy zasilającej listwę paliwową. Posiłkując się tym kalkulatorem: http://regeneracja.wtryskiwaczy.pl/kalkula...kiwacze;63.html

6*600 cm3 w doładowanym aucie daje 422 KM, Przyjmijmy że taki silnik spożywa 3,6 litra / minutę przy MAXYMALNEJ MOCY. W każdym innym momencie zużyje mniej. Biorąc to pod uwagę że nie ma wielu zakrętów gdzie jedzie się 250 KM/h bez odjęcia taki swirl POT będzie spokojnie wystarczający.

Założyliście że paliwo z listwy wraca do baku a ono przecież wracado swirlpota.

Pozdrawiam
max325
Tak z ciekawości, dlaczego chcesz montować swirla i pompę pod maską? o ile mnie pamięć nie myli to kolega Rafał od mocnego Leona miał ogień przez to. Jeśli chesz to mogę na PW wysłać Ci fotki jak robię swirla we wnękę po kole zapasowym.
Wojtek
Pod maska się nie zmieści smile.gif miało isc do srodka, ale w sumie wydech mam na jedna strone, miejsca dużo po drugiej wiec pewnie wszystko wleci pod auto.
BeeMiX
Też jestem ciekawy gradacji filtrów. U siebie mam stalowe 25 mikronów
FranoF1
Czy taki montaż jest poprawny?


tom cio
Nie do konca rozumien oznaczenia z obrazka ale ja mam tak:
Najwyzej umiejscowiony krociec powrot do zbiornika, nieco nizszy zasilanie swirlpota, 3 od gory powrot z listwy paliwowej, najnizszy zasilanie pompy paliwa i listwy wtryskowej.
FranoF1
Czyli tak samo jak na obrazku... dzieki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.