Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pompa wody 12V
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Rezor
Planuje zamontować do swojego silnika pompę od meziere. Zastanawia mnie czym te pompy różnią się od pomp wody 12V np:
https://allegro.pl/verke-pompa-pompka-do-wo...16.html#thumb/5
Czy wpięcie takiej pompy w obieg sprawdzi się tak jak te "dedykowane" czy raczej odpada? wink.gif
Arkadiusz
najwazniejsze czy taka pompa moze pracowac w goracej wodzie bo nigdzie nie ma informacji a to kluczowe akurat.
Rezor
Problem jest taki, że pompy do silnika nie mają informacji odnośnie przepływu, a potrzebuje coś najlepiej w okolicach 55gpm (200l/min). Jest sporo pomp elektrycznych do bmw ale nie wiem o jakim flow rate. Te dostępne na naszym runku to jakieś po pierdółki rzędu 10~15l, a ceny o wiele wyższe niż meziere z transportem i cłem smile.gif fakt może uszczelnienia nie wyrobią przy dużych temperaturach stąd drastyczna różnica w cenie takiej pompki vs dedykowanej do silnika smile.gif
Rezor
Czy przypadkiem pompy od N43 to nie CWA200?
https://allegro.pl/bmw-e90-e87-n43-pompa-wo...22.html#thumb/4
kidzio_r5gtt
pomyśl raczej o Davies Craig. Nawet najsłabszy ma większą wydajność niż Meziere o BMW nie wspominając.

http://re5pect.pl/category/uklady-chlodzen...mpy-elektryczne
Rezor
Podstawowe meziere do mojego silnika mają wydajność 35GPM (~130l/min), mocniejsze pompy mają 55GPM (WP311). Póki co daruje sobie temat smile.gif W moim przypadku to raczej kwestia bajeru/estetyki, na pasku zostałby sam alternator tongue.gif
marcinm
Czy ktoś orientuje się jaki mniej/więcej przepływ generują mechaniczne pompy wody w silnikach spalinowych ?

Mam nagminnie pękające głowice i podejrzewam, że przyczyną jest brak obiegu chłodziwa w momencie gaszenia gorącego silnika.

Potrzebowałbym dobrać pompę, która włączałaby się kiedy silnik gaśnie i chodziła jakiś tam czas, do jego schłodzenia, zapewniając jednocześnie przepływ porównywalny z pracą silnika na wolnych obrotach.

Czy Pierburgi CWA będą odpowiednie ? Który wybrać, z założeniem, że ma mieć spory przepływ, ale nie jest to główna pompa wody, jak również gdzie go wpiąć, żeby to miało ręce i nogi.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
BeeMiX
CYTAT(marcinm @ Wed, 09 Jan 2019 - 11:20) *
Czy ktoś orientuje się jaki mniej/więcej przepływ generują mechaniczne pompy wody w silnikach spalinowych ?

Mam nagminnie pękające głowice i podejrzewam, że przyczyną jest brak obiegu chłodziwa w momencie gaszenia gorącego silnika.

Potrzebowałbym dobrać pompę, która włączałaby się kiedy silnik gaśnie i chodziła jakiś tam czas, do jego schłodzenia, zapewniając jednocześnie przepływ porównywalny z pracą silnika na wolnych obrotach.

Czy Pierburgi CWA będą odpowiednie ? Który wybrać, z założeniem, że ma mieć spory przepływ, ale nie jest to główna pompa wody, jak również gdzie go wpiąć, żeby to miało ręce i nogi.

Z góry dziękuję za odpowiedź.


w którym miejscu pękają ? jaki masz termostat i temp cieczy ?
marcinm
Między zaworami dolot-wydech, o tak:



Jeśli byłby to jednostkowy przypadek i na jednym cylindrze, to bym to olał, wziął kolejną głowicę i zapomniał o sprawie, ale jeśli jest to nagminne, to ewidentnie gdzieś jest błąd.

Termostat standardowy, 82 stopnie zaczyna otwierać, 95 pełne otwarcie.
Rezor
Brak obiegu podczas gaszenia nie przegrzeje głowic. Część temperatury odbierze płyn, a dalej silnik zwyczajnie ostygnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.