Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Renault 5 Trubo czyli moja renata ;]
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
frytol
W sumie to tak zaczalem pisac na forum, a sie nawet nie przedstawilem ;] Wlasciwie co tam ja.. i tak wiadomo, ze tu licza sie bardziej nasze ukochane autka

A wiec oto Ona :


Wyglada groznie ale pozory myla . Jesli chodzi o modyfikacje auta to :
- IC w zderzaku (tak gdyby ktos nie zauwazyl )
- stozek ktory nie ma doplywu zimnego powietrza
- zdjety BOV
- seryjne doladowanie
- prawy drazek, drzwi i klapa tyl do wymiany
- seryjny wydech

A tak jezdzi 0-100km/h : http://ai.pjwstk.edu.pl/~frytol/auto/0-100.avi

pozdrawiam
frytol
Black
5s do 100? Ładnie . Tylko pogratulowac i pozazdrościc

Pozdro
frytol
Taaa 5 mhm Kidzio kreci ~5.5. Tutaj jakos dziwnie to wyszlo, nie wiem czemu bo film trwa w okolicach 5-6sekund. A jak ja mierzylismy na g-techu to w 3 pomiarze udalo mi sie zrobic 6.8. Czas do poprawy mysle na jakies 6.3 przy obecnym stanie, bo troche techniki podlapalem jesli chodzi o ruszanie (nigdy wczesniej nie mialem auta ze 'slimaczkiem')

pozdrawiam
frytol
wally *-* Tuner
Gratuluje autka 5 sek mazenie
tery
CYTAT("frytol":29uapfak)
Taaa 5 mhm Kidzio kreci ~5.5. Tutaj jakos dziwnie to wyszlo, nie wiem czemu bo film trwa w okolicach 5-6sekund. A jak ja mierzylismy na g-techu to w 3 pomiarze udalo mi sie zrobic 6.8. Czas do poprawy mysle na jakies 6.3 przy obecnym stanie, bo troche techniki podlapalem jesli chodzi o ruszanie (nigdy wczesniej nie mialem auta ze 'slimaczkiem')

pozdrawiam
frytol

Czy to nie ty stawales z leonem od nas z klubu?ktoregos z wieczorow wawie (miejscowki nie pamietam)
Dziwna sprawa z tym 5s do 100 bo te leona maja sporo wiecej a jezeli to byles ty to chyba przegrales jezeli mnie pamiec nie myli...
Gratuluje autka
frytol
tery : Tak to ja. Tak jak juz pisalem 5s nie ma nawet r5 Kidzia ktore jest ostro dlubniete. Nie wiem czemu ten film tak wyszedl. Mozliwe ze udalo mi sie zejsc do jakiejs niskiej 6 (6.2-6.3) a film jest nagrany nie od samego poczatku tylko moze wlasnie jakies 0.5s ucielo), ciezko mi to wyjasnic. Wjeby wtedy dostalem tylko od zoltej Ibizy, gdzie ktos mi powiedzial, ze to zwykla Ibiza TDI 130KM . Nadal psuje troche starty, a z Leonem wygladalo to tak, ze start mialem zdupiony (jak kazdy), potem go minimalnie nadgonilem i dalej jechalismy 'rowno' (siedzialem z tylu tyle co dostalem po starcie) do ~200 i pozniej Leon polecial bo mi sie obroty na 210km/h koncza Jezeli mowisz o tym czarnym Leonie 1.8T ktory podobno jest tylko wychipowany na 197KM. Chetnie pojechalbym jeszcze raz z ta Ibiza '130KM' bo cos mi niej kurcze nie pasuje Czulem sie tak jakby Ona miala ze 4s do 100 jak mi zaczela odjezdzac chyba, ze to cos u mnie sie wtedy popieprzylo, ciezko mi powiedziec.

Zamotalem

Dzieki

pozdrawiam
frytol
tery
Na filmiku moze licznik przeklamuje tak straszliwie...
no rzeczywiscie troche zamotales...nie wiem o ktorej ibizie piszesz...chyba ze ona nie byla zolta...Jezeli grafitowa a chyba wlasnie o nia chodzi to to jest naprawde 130pd ale naprawde szybkie.
Pozdrawiam
EDIT
Ta Ibiza jest szybsza od tego leona...ale sprobowac zawsze mozna...
frytol
I wlasnie widzisz. Sam nie wierzylem, ze to autko sie tak napedza (tymbardziej jesli popatrze jak szybko lapie 200) i pierwsze co zrobilem po kilku szybszych przejazdach to porownalem wskazania licznika z kilkoma innymi samochodami (m.in. Ibiza Larmana). Kazdy licznik odrobine przeklamuje, ale ten wydaje sie przeklamywac jak cala restza licznikow czyli pokazuje ~prawde.

Jesli chodzi o Ibize to juz sam nie wiem jaka. Wiem, ze lecialem najpierw z czarna Corolla 1.8 T-Sport (dosyc sporo zostala), pozniej z ta Ibiza TDI o ktorej pisalem, od ktorej dostalem strasznie (a nawet nie wiesz co sobie myslalem stojac obok i slyszac ten klekot ), pozniej byl czarny Leon 1.8T z ktorym pojechalem tak jak napisalem i potem jeszcze jakas Ibiza z ktora bylo podobnie jak z Leonem.

Moze ja faktycznie najpierw naucze sie ruszac .

pozdrawiam
frytol
Zima
CYTAT("frytol":jxcmg5vr)
tery : Tak to ja. Tak jak juz pisalem 5s nie ma nawet r5 Kidzia ktore jest ostro dlubniete. Nie wiem czemu ten film tak wyszedl. Mozliwe ze udalo mi sie zejsc do jakiejs niskiej 6 (6.2-6.3) a film jest nagrany nie od samego poczatku tylko moze wlasnie jakies 0.5s ucielo), ciezko mi to wyjasnic. Wjeby wtedy dostalem tylko od zoltej Ibizy, gdzie ktos mi powiedzial, ze to zwykla Ibiza TDI 130KM . Nadal psuje troche starty, a z Leonem wygladalo to tak, ze start mialem zdupiony (jak kazdy), potem go minimalnie nadgonilem i dalej jechalismy 'rowno' (siedzialem z tylu tyle co dostalem po starcie) do ~200 i pozniej Leon polecial bo mi sie obroty na 210km/h koncza Jezeli mowisz o tym czarnym Leonie 1.8T ktory podobno jest tylko wychipowany na 197KM. Chetnie pojechalbym jeszcze raz z ta Ibiza '130KM' bo cos mi niej kurcze nie pasuje Czulem sie tak jakby Ona miala ze 4s do 100 jak mi zaczela odjezdzac chyba, ze to cos u mnie sie wtedy popieprzylo, ciezko mi powiedziec.

Zamotalem

Dzieki

pozdrawiam
frytol


Nawet jeśli masz z 6.5sec do 100kmh-to moim zdaniem i tak jest ładny wynik.Gratuluje.
frytol
Jest jeszcze filmik 0-190km/h. Nagrywal Larman (trzeba go zapytac ile wazy bo to tez istotne ). Teraz juz wiem (sprawdzalismy), ze nie warto jest ja tak wysoko ciagnac, optymalnie biegi zmienia sie przy 6k rpm. Tylko 190km/h ze wzgledu na waz turbo -> ic ktory spadl w czasie nagrywania wlasnie przy 190km/h

A oto film : http://ai.pjwstk.edu.pl/~frytol/auto/0-190.avi

pozdrawiam
frytol
LETKAS
elo,
furka spox. ale musza mieć goście miny w co droższych gablocinach jak im znikasz.... hehe
pozdro
tery
CYTAT("LETKAS":39gzi6qj)
elo,
ale musza mieć goście miny w co droższych gablocinach jak im znikasz
pozdro

Najwazniejsze ze w drozszych...
A jaka masz mine jak tobie ktos znika w drozszej furze?
"...brak mi słow na takie podejście..."
frytol
To czy auto drozsze to raczej srednio mnie interesuje. Lubie zdrowa 'sportowa' rywalizacje, gdzie ludzie dziekuja sobie na koncu za 'wspolna zabawe' (bez skojarzen prosze ). Lubie za to miny kolesi w Vectrach 2.0 pozyczonych od mamy czy taty ktorzy chcieli przycwaniakowac. Nie wspomne o Panach trzypaskowych w rozpadajacych sie bmw, ale niestety jeszcze na takiego sie nie natknalem jezdzac do tej pory r5 :/

pozdrawiam
frytol
Danielek
porównywanie vectr do r5 to nie najlepsze rozwiązanie, z załozenia to duże auto rodzinne...
frytol
A r5 z zalozenia to auto miejski compact

Chodzilo mi raczej o to, ze lubie zagiac goscia ktory cwaniakuje samochodem ktory pozyczyl od rodzicow, ma ze 2litry pod maska i wydaje mu sie, ze jest Panem Swiata. Czas sprawdzic jak renata poradzi sobie z czarnym BMW Mario, a pozniej czas na zolta

pozdrawiam
frytol
Tomo_HC3D
czy masz tam bedluk?:
LETKAS
CYTAT("frytol":3et37j6w)
A r5 z zalozenia to auto miejski compact

Chodzilo mi raczej o to, ze lubie zagiac goscia ktory cwaniakuje samochodem ktory pozyczyl od rodzicow, ma ze 2litry pod maska i wydaje mu sie, ze jest Panem Swiata.

pozdrawiam
frytol


i o to mi chodziło właśnie mr. tery.....
a jak mnie wyprzedzają w droższej to nie mam kompleksów bo zawsze znajdzie się ktoś lepszy, tylko niestety jakois tak rzadko... heheheheh
frytol
No ba bedluk musi byc (+5KM i +8Nm ). Taka kupilem. Cala idzie do blacharza/lakiernika wiec moze i klapa sie zmieni chociaz w r5 akurat to tak zle nie wyglada.

pozdrawiam
frytol
freestyler
U mnie w seju mierzac GTECHem wychodzi ok7.0-7.3 ale gtech zatrzymuje sie gdy na liczniku mam ok 110km/h, a patrzac i mierzac wg licznika to bym miał ok 6s -nierealne, więc nie ma co patrzec na licznik bo w samochodach liczniki poprostu oszukują w mniejszym lub większym stopniu
frytol
Jesli chodzi o przeklamanie licznika to tez to na poczatku podejrzewalem. Pozniej sprawdzilem to z kilkoma innymi autami i mniej lub bardziej wskazanie sie zgadza (gora jakies 5km/h roznicy). G-Tech lapie u mnie na koncowce II czyli cos w okolicach 90-100km/h (tyle pokazuje licznik) i tyle na II wychodzi z przelozenia i obrotow. Raczej wszystko sie zgadza i nie twierdze ze licznik nie przeklamuje, ale jest to gora moze 5km/h dla predkosci okolo 100km/h w moim przypadku.

pozdrawiam
frytol
luke8
Sroki za pytanie a gdzie kupiles to auto ??
Mario
Witam.
Co do czarnej BMW to jest ona zrobiona teraz bardziej na wygląd niż na street (za duże i za ciężkie 18 calowe koła 235/35) ale jak znajdę jakieś lekkie felgi to mogę się pościgać.
Na 1/4 mili ET czarnej beemki wynosi 15-15,5sek w zależności od opon.
Więc możesz sobie narazie w ten sposób porównać osiągi mojego auta do twojego do czasu kiedy to znajdę lżejsze felgi .
Gratuluję autka i pozdrawiam.
frytol
luke8: Widze, ze jestes z Bydgoszczy Tak, u Was
adanus
o kurde nowy konkurent!
masz zamiar się tym ścigać na 1/4mili.
może bedziesz w Masłowie to zobaczymy jek się kręci ta renka.
Tanku
Hmm frytol gratuluje furacza
Na materiałe filmowym widać że naprawde miło pomyka, tylko 6 biegu ci brakuje
Teraz to już dokładnie się przekonałem do tych piątek
MARCIN--Ibiza
[url=http://www.driver.schron.pl/plock/r5/7sierp2004.html:16bri4z3]4FILMY FRYTOLOWOZU+FOTKI[/url:16bri4z3]
frytol
NaMaslow sie nie wyrobi :/ ale pewnie we Wrzesniu przyjade sprawdzic ile to poleci na cwiartke. Jak narazie po kupnie autka troche sie splukalem i dopiero od poczatku wrzesnia bedzie jakakolwiek kasa na jakies dlubanie, obecnie to mnie nawet srednio stac na rure z OBI do stozka , a auto czeka na nowe opony, jakis sensowny wydech, 'prewencyjna' zmiane oleju i milion innych pierdol. Jak sie wyrobie to we wrzesniu wpadne ja przegonic

pozdrawiam
frytol
MARCIN--Ibiza
frytol, troszke sie natrudziłem, poszperałem w sieci i znalazłem dla Ciebie idalne oponki
http://forum.streetracing.pl/viewtopic.php?t=14540

zgrzewke pepsi dla mnie jak cos za wskazanie
Matey
Ta renowka byla kiedys chyba w jakims czasie tuningu na TVN turbo... Ale moge sie mylic...
frytol
Matey : tak byla, razem ze swoim poprzednim wlascicielem w zwiazku z relacja ze zlotem Renault w Borkach.

Larman : dzisiaj przyjechalem do Plocka, moze jutro jak znajde chwilke to bym wpadl i zobaczyl te kapcie. Docelowo jednak wolalbym 195/45 tak jak mam teraz, ale czuje, ze bedzie ciezko je dostac w dobrej cenie. Nie wiem jeszcze czy nie dac jej na wieksze obrecze, moze jutro pomecze Osmana i by mi na chwile dal przelozyc renowke na swoje kola. Za komplet nowych Toyo Proxes'ow kupionych w .de 195/50 R15 zaplacilbym tyle co za jednego nowego ContiSporta 195/45 r13, ale z drugiej strony male koleczka szybciej sie napedzaja

pozdrawiam
frytol
re5pect
tak nawiasem mowiac to kidzio ma 13.123ET a to przed zmiana walka na full hardcore czs 323, sprezynek i talezykow na tytanowe teraz zakres obrotow zmienil sie z 7000rpm na 9500rpm wiec do zobaczenia w modlinie 28.08
ZuReQ
Pozazdroscic osiągów moze i moja renia kiedys tak bedzie pomykac

edit:

swoja droga to po tak niewielu modyfikacjach to niezle pomyka, jak mowisz 6.3 do 100... moja na kompletnej serji na benzynie lata jakies niskie 9 na gazie tak samo... dziwne czy to taka wielka roznica pomedzy R11 a R5? silnik niby ten sam...
frytol
re5pect : Obserwuje poczynania Kidzia z renatka caly czas Ja pewnie nigdy auta nie zrobie tak jak Kidzio, musze zrobic 'cos' czym bedzie mozna i sie scigac i pojechac na zakupy z dziewczyna. Osiagi napewno wzrosna (pewnie skonczy sie na hybrydzie), ale wszystko z czasem, najpierw musze doprowadzic samochod do lepszego stanu techniczno-wizualnego.

ZuReQ : Nie wiem ile wazy 11, ale moze to ma wplyw na osiagi ?

pozdrawiam
frytol
Kidzio
wszystlo jest kwastią odrobiny dłubaniny
frytol
Kidzio : jak wszedzie Nie moge sie zebrac zeby sie z Toba zdzwonic i gdzies ustawic sie pogadac :/ Moze przyszly tydzien bede mial wolniejszy bo teraz to albo spie albo jestem w pracy. Moze popatrzysz na ten balagan pod maska i cos madrego powiesz bo jak ja patrze na te wszystkie wezyki ktore tam ida to wole sobie pojezdzic bez ruszania tego ;]
majlo
ladnie chlopaki ladnie
ciekawe ile wyszlo by zeby do zwyklej reni 1.4 wsadzic turbo? z 60km wyszlo by 100??
ZuReQ
praktycznie to seryjny 1.4 nie rozni sie zabardzo od 1.4 turbo tylko tym fakem ze ma turbinke i intercooler...
przynajmniej po wygladzie, kumpel z bloku tez ma renowke tyle ze R5 a silnik wyglada identycznie jak w mojej R11 1.4 turbo... w belgii kumpel widzial kilka R11 1.4T po 100 euro kazda z silnikiem, skrzynia , wszystkim wiec jesli ktos ma ochote na swapa to niedroga zabawa... jesli chodzi o czesci i osprzet... a uturbiania nie polecam...
Dr Red Devil
CYTAT("ZuReQ":v1b9jvdi)
praktycznie to seryjny 1.4 nie rozni sie zabardzo od 1.4 turbo tylko tym fakem ze ma turbinke i intercooler...
przynajmniej po wygladzie, kumpel z bloku tez ma renowke tyle ze R5 a silnik wyglada identycznie jak w mojej R11 1.4 turbo... w belgii kumpel widzial kilka R11 1.4T po 100 euro kazda z silnikiem, skrzynia , wszystkim wiec jesli ktos ma ochote na swapa to niedroga zabawa... jesli chodzi o czesci i osprzet... a uturbiania nie polecam...


Tylko z zewnątrz się nie różnią, ale adoptować zestaw z turbo do zwykłego 1.4 da się, tylko przyrosty mocy będą mniejsze, jeśli mają być bezpieczne. Lepiej jest sprowadzić dawcę, i zamienić w całości silnik i osprzęt.

Frytol, jeśli dobrze widzę, to kupiłeś autko od Properka z Bydgoszczy, a z tego co pamiętam, to on dbał o samochód, więc ilość rzeczy pod maską będzie zgodna z ilością jaką zapakowała fabryka. Teraz jedynie można wymontowywać rzeczy niepotrzebne, ale przez taki minimalizm zaczniesz się zbliżać do granicy, po przekroczeniu której auto nie będzie się nadawało do codziennej eksploatacji.
BaPit
CYTAT("MARCIN--Ibiza":1i6p0eta)
[url=http://www.driver.schron.pl/plock/r5/7sierp2004.html:1i6p0eta]4FILMY FRYTOLOWOZU+FOTKI[/url:1i6p0eta]


super pomykacz . ale błąd licznika spory u mnie podobnie - G-tech pika na 100 km/h prawie przy odcięciu 2-ki, kiedy na liczniku już jest prawie 120 km/h ale 6.8 to też świetny czas - chociaż [url=http://www.driver.schron.pl/plock/r5/12.jpg:1i6p0eta]ten[/url:1i6p0eta] pomiar był robiony chyba w skali 0-96km/h, a nie 0-100 ?

Pozdrawiam,
Bartek
frytol
Bledu licznika duzego nie ma, przy 220 cos sie pojawia, ale tez znowu nie wiadomo w ktora strone. Ostatnio gonilem Corse Osmana ktory jechal 195, ja mialem 220, ale nie pasowalo mi to jakbym mial te 25km/h wiecej, gora z 10. Przy nizszych przedkosciach jest ok. G-Tech zamyka 0-96km/h w okolicach 100km/h. Sadze, ze czas 6.8 jest do poprawy bo wkoncu nauczylem sie renowka ruszac. Na Bemowie tez kiepskie czasy wyszly bo ET 15.1 to nie jest dla mnie dobre ET. Mialem nadzieje, ze bedzie troche lepiej ale przy pierwszym starcie troche zaspalem na swiatlach i ruszylem z wolnych obrotow a przy drugim po zapieciu II dmuchnelo mi albo uszczelke spod glowicy albo uszczelniacz w turbo poszedl i dlatego az 15.7

pozdrawiam
frytol
piotres
frytol mam pytanie - po co usuwales BOV'a ??? On jest standardem w GTT ???

pozdro
Gr00bY
frytol - nie Ty jeden dostałeś baty od tej Ibi... Obiecałem sobie, że jej jeszcze pokaże
FUXIU
Pozdrawiam Frytola i jego Renie, oraz wszytskich streetracing-owców z racji tego ze jestem nowy Co do Frytola to nie znam gościa ale jako wierny fan R5 nie moge pozostać obojętny i musze napisać , że masz doski sprzęt - gdyby nie ta klapa z tyłu i kolorek taki anemiczny ale to wszytsko jest nieważne RE5PECT
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.