Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bmw X5 3.0diesel do 25 tys
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic > Kupujemy samochód eksploatacyjny
grzesiek84
Potrzebuje wyższego auta niż osobówka ze względu na jazdę po budowach,powie mi ktoś jakie są wady tego modelu i na co uważać?
BartekSz
CYTAT(grzesiek84 @ Sat, 28 Jul 2018 - 15:44) *
Potrzebuje wyższego auta niż osobówka ze względu na jazdę po budowach,powie mi ktoś jakie są wady tego modelu i na co uważać?


turbo, wtryski, dwumas...w tym budżecie takie X5 będzie miało 15 lat i realny przebieg 350 000 km. W ciągu pierwszego roku wsadzisz w ten samochód kolejne 25k PLN.
hexx #2
Na budowy kup pikapa. Zwróć uwagę by miał blokadę mostu (nie mylić z LSD).
Za 25k coś sensownego kupisz.

grzesiek84
Rozważałem,ale raczej bez sensu bo autem nic nie będę przewoził,miałem kilka razy okazję przejechać się Jeepem cherokee 3 crd-może na takie coś się skusić silnik mercedesa,wygląd wiadomo kwestia gustu,dość bogate wyposażenie...
hexx #2
X5 do jazdy po budowie się nie nadaje.
E53 ma strasznie kiepski napęd 4x4.

Jeep WK/WH jak już to z napędem QD2 i sensowne opony AT
To spokojnie sobie w błocie poradzi.

Ma mieć taki napis koło lewarka od skrzyni...



Jeżeli chodzi o silnik, to 5.7 V8 lub 4.7 V8
Silniki Merca 3.0 jest fajny.. ale w razie padnięcia wtryskiwaczy koszt wymiany (nie da się ich regenerować, choć ktoś czasem próbuje z marnym efektem) na nowe to około 10.000 PLN

Możesz jeszcze popatrzeć na Jeep Commander.
W zasadzie to samo co Jeep CG WK/WH ale w większym nadwoziu.
grzesiek84
A powiedz mi o takim z linku coś jak możesz,z 1 powodu muszę mieć diesla-benzyna nawet z lpg nie wchodzi w grę.
https://www.youtube.com/watch?v=jZEl_mH1qFE
QbaqBA
Forestera N/A kup
hexx #2
To jest WJ.. a dokładnie WG
Silnik merca 2.7 5-cylindrowy, skrzynia merca 722.6. Silnik dość udany.
Napęd QD pierwszej generacji... działa nieźle.

Fajne auto.
Celuj w roczniki 2004 (ostatni kiedy go robiono). Poznasz po okrągłych halogenach w zderzaku (jak ten na filmie).
Zrobić delikatny lift ze 2", opony agresywny AT i można śmiało śmigać po błocie.

CYTAT(QbaqBA @ Sat, 28 Jul 2018 - 18:42) *
Forestera N/A kup

mały prześwit
grzesiek84
CYTAT(hexx #2 @ Sat, 28 Jul 2018 - 18:43) *
To jest WJ.. a dokładnie WG
Silnik merca 2.7 5-cylindrowy, skrzynia merca 722.6. Silnik dość udany.
Napęd QD pierwszej generacji... działa nieźle.

Fajne auto.
Celuj w roczniki 2004 (ostatni kiedy go robiono). Poznasz po okrągłych halogenach w zderzaku (jak ten na filmie).
Zrobić delikatny lift ze 2", opony agresywny AT i można śmiało śmigać po błocie.


mały prześwit

Japończyki odpadają,zrobię jak kolega hexx radzi-dziękuję za poradę.
hexx #2
Z opon możesz spojrzeć na Cooper ST MAXX
Solidna guma.. i do tego nie jest uciążliwa na asfalcie. Przy prędkości 160km/h tylko lekko głośniejsza od szosówek.
nomad66
jak x5 e53 diesel do 25 tyś to tylko w manualu, seryjnie automat to gm który nie należy do super trwałych i niezawodnych. A jak kupować przedlifta to dla mnie najlepszy wybór to 4.4 w automacie + lpg. Paliwowo kosztowo wyjdzie to samo, automaty są ok, brzmi, lepiej jedzie, mniej wyeksploatowane, poza vanosami i rozrządem tańsze w eksplatacji. X5 jest jak na ten rocznik i klasę auta jest super na asfalcie.
hexx #2
CYTAT(nomad66 @ Sun, 29 Jul 2018 - 23:08) *
X5 jest jak na ten rocznik i klasę auta jest super na asfalcie.


CYTAT(grzesiek84 @ Sat, 28 Jul 2018 - 15:44) *
Potrzebuje wyższego auta niż osobówka ze względu na jazdę po budowach (...)


CYTAT(grzesiek84 @ Sat, 28 Jul 2018 - 18:06) *
(...) muszę mieć diesla-benzyna nawet z lpg nie wchodzi w grę.



ju-by
CYTAT(nomad66 @ Mon, 30 Jul 2018 - 00:08) *
jak x5 e53 diesel do 25 tyś to tylko w manualu, seryjnie automat to gm który nie należy do super trwałych i niezawodnych. A jak kupować przedlifta to dla mnie najlepszy wybór to 4.4 w automacie + lpg. Paliwowo kosztowo wyjdzie to samo, automaty są ok, brzmi, lepiej jedzie, mniej wyeksploatowane, poza vanosami i rozrządem tańsze w eksplatacji. X5 jest jak na ten rocznik i klasę auta jest super na asfalcie.


Teoretycznie masz rację. Tyle, że LPG nie zatankujesz ropa spuszczona z koparki.
Joker
CYTAT(ju-by @ Tue, 31 Jul 2018 - 13:42) *
Teoretycznie masz rację. Tyle, że LPG nie zatankujesz ropa spuszczona z koparki.


Na tłuszczu spuszczonym z twojej tuszy (która de facto rozlała się już na twój mózg) też nie pojedzie.

Jak zwykle chciałeś zabłysnąć w stylu Brzozowskiego z koła fortuny a dla mnie jesteś skończonym idiotą. Forum publiczne, gość ma nicka imiennego, w miniaturze wpisane auta a ty prosto z mostu rolleyes.gif
hexx #2
Chory system wymusza dziwne zachowania.
To Polska.. trzeba było przywyknąć... a na lepsze się nie zapowiada.
error.
Straszne rzeczy opowiadasz. laugh.gif
Kurła, kiedyś to było. Pieniędzy nie było, ale chociaż robota była. laugh.gif
ju-by
CYTAT(Joker @ Tue, 31 Jul 2018 - 15:39) *
Na tłuszczu spuszczonym z twojej tuszy (która de facto rozlała się już na twój mózg) też nie pojedzie.

Jak zwykle chciałeś zabłysnąć w stylu Brzozowskiego z koła fortuny a dla mnie jesteś skończonym idiotą. Forum publiczne, gość ma nicka imiennego, w miniaturze wpisane auta a ty prosto z mostu rolleyes.gif


Powiatowy geniuszu tu się niestety mylisz: diesel na pompie doskonale sobie poradzi zasilany przepracowanym tłuszczem. Tylko zima przyda się podgrzewacz.
Będę musiał obejrzeć Koło Fortuny, ostatnie oglądałem za czasów Pijanowskiego i Magdy M.
Frolik
Proponuję ML 270CDI. Bardzo dzielne i trwale auto. Wytrzymałosciowo 100 razy lepsze jak X5. Tylko uwazać na rudą szmatę.
Joker
CYTAT(ju-by @ Wed, 01 Aug 2018 - 08:35) *
Powiatowy geniuszu tu się niestety mylisz: diesel na pompie doskonale sobie poradzi zasilany przepracowanym tłuszczem. Tylko zima przyda się podgrzewacz.
Będę musiał obejrzeć Koło Fortuny, ostatnie oglądałem za czasów Pijanowskiego i Magdy M.


"Geniuszu" najpierw zobacz co pisałeś. Pisałeś, że 4.4 nie pojedzie na ropie z koparki, więc napisałem, że na tłuszczu też nie. Znów Ci się nie udało, sam sobie w kolano strzeliłeś.

A na "Olku" z Lidla widziałem busy także nie oświeciłeś mnie za bardzo.

Koło fortuny skończyło się na Pijanowskim i nikt nie ogląda bo teraz jest właśnie taki gamoń, co próbuje być śmieszny jak Ty we własnej osobie.
Raceboy
Proszę bez osobistych wycieczek. Trzymajmy jakiś poziom bliski pionu wink.gif
grzesiek84
CYTAT(Frolik @ Wed, 01 Aug 2018 - 09:55) *
Proponuję ML 270CDI. Bardzo dzielne i trwale auto. Wytrzymałosciowo 100 razy lepsze jak X5. Tylko uwazać na rudą szmatę.

Mógłbyś powiedzieć o jakiś typowych bolączkach i wadach tego auta?(I co lepsze polift czy też przedlift)Biorę go pod uwagę oprócz Jeepa.
K@rol
Rdziewieja na potęgę.
rex
Sasiad mechanik ma MLa 3.2 w gazie i jest super samochód. Jedno ALE. Był już lakierowany a bez-wypadek i przebieg w miarę normalny biggrin.gif Czyli jak wyżej. Ten 4.0 cdi ma inny sąsiad i nie ma to żadnego ekonomicznego poparcia, zwłaszcza jak ostatnio wtryski padły.
grzesiek84
o rdzy i mercach z tego okresu zdaję sobie sprawę,aczkolwiek dzisiaj poogladałem z nudów kilka egzemplarzy(oczywiście powierzchownie) i nic nie odkryłem . W grę wchodzi tylko 2.7.
hexx #2
Jeżeli chodzi o podwozie, to WJ/WG jest lepiej przygotowany do jazdy w terenie.
Ma dwa sztywne mosty.

Merc za to będzie znacznie lepszy na asfalcie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.