Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Monitorowanie aktualnej pozycji samochodu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
tatarzyn
W jaki sposób najlepiej monitorować aktualną pozycję kilku aut wykorzystywanych w firmie. Aby mieć informacje, gdzie się znajdują lub gdzie się poruszają z jaką prędkością. Wiem, że są tego typu technologie, tylko chciałbym zapytać jak to wygląda w praktyce?
vrus
Moduł Gps z Gsm, a reszta to oprogramowianie.
TofikGST
Moduł GPS a reszta to już od oprogramowania jakiego używasz. Możesz miec tak jak np u mnie w firmie bylo, lokalizację, prędkość, liczenie kilometrów przejechanych, można ustawiać alarmy na przekroczenie prędkości, spadki napięcia jak np się aku wyciągnie, info czy silnik jest odpalony czy tylko zapłon przekrecony, chyba nawet obroty silnika z tego co pamiętam. Możliwości jest sporo. U nas działało to bardzo sprawnie
jackkpl
CYTAT(TofikGST @ Wed, 04 Jul 2018 - 10:42) *
Moduł GPS a reszta to już od oprogramowania jakiego używasz. Możesz miec tak jak np u mnie w firmie bylo, lokalizację, prędkość, liczenie kilometrów przejechanych, można ustawiać alarmy na przekroczenie prędkości, spadki napięcia jak np się aku wyciągnie, info czy silnik jest odpalony czy tylko zapłon przekrecony, chyba nawet obroty silnika z tego co pamiętam. Możliwości jest sporo. U nas działało to bardzo sprawnie

Jak chcesz mieć info z samochodu, to musi być jakiś moduł OBD2 do tego. Tak jak mówisz- kwestia oprogramowania. ALe to oprogramowanie trochę pracy wymaga wink.gif. Może lepiej kupić coś gotowego? Są dostawcy takich usług.
ppet
Zgadzam się z kolegom wyżej, tam są gotowe rozwiązania, które bardzo dobrze się sprawdzają. Sprzęt - opiera się to w dużej mierze na module GPS, który pobiera aktualną pozycję, następnie dane te przekazywane są, za pośrednictwem modułu GPRS do odbiorcy końcowego, który ma podgląd jak na dłoni, gdzie się dany pojazd znajduje, z jaką prędkością jedzie, jaką przebył trasę i inne ciekawe informacje.
Sprawdź sobie jeszcze takie systemy jak np Infis.
five
Są dziesiątki programów do zarządzania flotą samochodów, w tym oparte o aplikacje mobilne czy moduły GPS:

http://lmgtfy.com/?q=system+zarz%C4%85dzania+flot%C4%85

Pierwszy z brzegu to rodzimy Yanosik dla firm, czyli Flotis
jackkpl
Znajomy prowadzi firmę navirec. Mogę podpytać o szczegóły, jak to jest sensowna oferta. Sam jej nie znam smile.gif.
Leo
flotis w miarę działa.
Salieri
Firmy leasingowe też oferują takie usługi w abonamentach, tylko nie wiem czy sprzedają to też osobno bez leasingu. Na pewno happy miles i noble-finance mają coś takiego, można się dowiedzieć.
TofikGST
u nas właśnie na Infisie chodzi wszystko
Driftman
Mój kolega kupił na aliexpress modół GPS za 60 czy 80 zyli i do tego jakaś darmowa aplikacja. Jest zadowolony. Ma w motorze i w samochodzie. Inny zamontował to żonie smile.gif też jest zadowolony biggrin.gif

Jak chcesz to się dowiem dokładniej, bo niema żadnego abonamentu. Pewnie jakieś profesjonalne firmy mają te systemy sprawniejsze.
Zależy do czego ma to służyć
BeeMiX
CYTAT(Driftman @ Fri, 06 Jul 2018 - 22:02) *
Mój kolega kupił na aliexpress modół GPS za 60 czy 80 zyli i do tego jakaś darmowa aplikacja. Jest zadowolony. Ma w motorze i w samochodzie. Inny zamontował to żonie smile.gif też jest zadowolony biggrin.gif

Jak chcesz to się dowiem dokładniej, bo niema żadnego abonamentu. Pewnie jakieś profesjonalne firmy mają te systemy sprawniejsze.
Zależy do czego ma to służyć


Podrzuć, brzmi ciekawie
Driftman
https://m.aliexpress.com/item/32639620194.h...2639620194&

Rejestrujesz sie na ich serwerze, a potem podglądasz w telefonie przez google maps.

Koledzy mają dokładnie te z linka,ale są też lepsze niewiele drożej. Te są najprostsze i mają małą moc na wyjściu. (Z drugiej strony mały pobór prądu)

Hasło do google:
"Aliexpress locator gsm"
Jest dział lokalizatorów GSM

Fajna sprawa. Można to zapakować do jakieś istotnej dla nas paczki kurierskiej.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.