Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jaki materiał na wydłużony sworzeń?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
olozwirski
Potrzebuje dorobić dłuższe sworznie do drążków kierowniczych. Takie jak się stosuje w mocno obniżonych samochodach czy w drifcie. Z jakiego materiału to zrobić?
malypicasso
Jakbyś mógł w międzyczasie wrzucić zdjęcia jak wygląda u Ciebie magiel, drążek kierowniczy oraz ta końcówka kierownicza byłbym wdzięczny. Podejrzewam że mamy podobny problem, ja dostałem wstępne propozycje rozwiązań tutaj na forum lecz jeszcze chciałem pokombinować bo zawsze jest coś nie do końca dobrze. Występowało u mnie zjawisko właśnie takie jak w mocno obniżonych autach-bump steer. Zanim wydam pieniądze na dorobienie jakiejś części u tokarza muszę mieć przynajmniej 90% pewności że tak będzie okej, probowałem wydłużyć sworzeń w taki sposób że wziąłem dwie nakrętki pospawałem razem, nakreciłem na sworzeń a z drugiej strony wkręcałem pręt gwintowany stalowy o twardości 10 z kawałkiem chyba 10.8, i to szło w zwrotnice, niestety felga potem wadzi u mnie w końcówkę drążka. Ogólnie myślałem że zrobię wszystko przynajmniej większość z tej stali o twardości 10.8
olozwirski
Ciężko będzie o zdjęcia, końcówka drążka to będzie uniball.
Doszedłem do wniosku ze zastosuje śrubę w klasie 10.9 i wyreguluje wysokość podkładkami.
farmer91
Obejrzyjcie na Fb FAT ( funo auto tuning) jakie chłopaki robią profilowane końcówki drążków pod ich zawieszenia do driftu, może coś wam to pomoże.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.