Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Swap m271 na m113
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Mercedes AMG
kura_500
Witajcie!Zakupiłem dla żony w209 200 kompresor.Niestety silnik gruz półki pierścieni połamane najprawdopodobniej na skutek spalania stukowego.Nieważne.Chciałbym zmienić ten śmietnik na coś trwałego i mocnego zarazem.Wybór padł na m113 v8 306 koni.Miałem ten silnik w w220 i wydaje mi się że będzie dobrze „wyglądał”pod maską.Montaż raczej nie jest problemem chodzi bardziej o elektrykę tu jest zgrzyt trzeba dostosować wiązkę kabina sterownik silnika.Szukam kogoś ogarniętego kto da radę pospinać to do kupy by było jak w ori znaczy pełna funkcjonalność auta.Jeśli ktoś umie lub zna taką osobę proszę o kontakt
skrzatbz
user telewizoor na tym forum
kura_500
Dzięki napisałem do niego
Wojtas.bb
Przed włożeniem silnika warto do niego zaglądnąć. Pompa oleju ma mały oringowy problem który może zrobić kolejny śmietnik. Polecam https://www.youtube.com/watch?v=_TG9Und29dI
kura_500
W poprzednim w220 przerabiałem temat.Z moich doświadczeń a trochę polatałem m113 jedyna słaba strona silnika.
MadeInPoland
Masz ogarniętą tą przekładkę? Temat jest prosty do ogarnięcia, ale nie jest tani.
P.S. Temat jest jednak bardzo prosty. 5.0 występowały w tej budzie więc kupuj angola i przekładaj.
kura_500
Silnik z wiązką mam za 2100 z Europy w220 2000r skrzynię gdzieś znajdę pytanie o takie pierdoły jak kolektory i łapy muszę sprawdzić w ASo czy są takie same kompa z stacyjką i blokadą mają na Allegro 499.Swap ma być alternatywą dla m271 bo to szmelc i nie chcę go psuć takim paskudem.Ewentualne podpowiedzi mile widziane.
kura_500
Wydech uspawam z kwasu ma być słychać v8 ale z umiarem
MadeInPoland
Łapy czy są takie same jak w tym małolitrażowym? Nie sądzę, ale sprawa jest prosta ponieważ allegro jest zasypane pewnie łapami, jakich szukasz. Jeśli ten motor był montowany w tej budzie to sprawa jest ultraprosta do ogarnięcia.
P.S. Możesz sobie to nawet spiąć z manualem.
BeeMiX
Przypuszczam że angol z aukcji to kilka tyś pln które szybko się zwrócą jak będziesz miał gotowca do przełożenia plus rozsprzedasz resztę na graty
MadeInPoland
BeeMix niestety nie tak szybko. Te merce v8 to groszowe tematy, walają się allegro czy olx i graty nie schodzą wcale tak łatwo. 5,5 AMG silnik jest drogi, ale wszystkie M112 i M113 nieAMG to grosze.

P.S. Inna sprawa natomiast z przekładaniem silnika, który kupujemy od jednego typa, skrzynia od drugiego, sterownik od trzeciego. Nie idź autorze tą drogą bo okazuje się bardziej kręta i wyboista niż zakup jeżdżacego angola, nawet jak na początku drogowskazy pokazują mniej kilometrów (dolarów) do osiągnięcia celu.
Arkadiusz
z eski 220 czy e w211 to sie sprzedadza tylko zawieszenie, skrzynia, przody jak niepordzewiałe w wypadku w220, reszta jest bezwartosciowa jak na cene zakupu auta na czesci, leża i nikt nawet nie zadzwoni. Silnik sie czasem sprzeda za 800-1000zl bo komus kopci.
BeeMiX
Ale ja mam na myśli CLK500 w angolu. Wtedy można być prawie pewnym ze wszystko podejdzie
kura_500
To nie pierwszy swap jaki robię e34 swap na v8 ,a6c5 na biturbo manual z 2,5 tdi ,milion trylion e30 z przenajróżniejszymi silnikami od m50 z bmw przez m62 lub m60 po 2jz na emu jakoś dało się ale powiem że to co innego bo ma wsio działać jak fabryka kazała a Mietka naprawdę nie znam totalnie od strony elektrycznej i tego się obawiam.Dodatkowo jeśli coś się wysypie podczas eksploatacji to będę musiał gotować prać i sprzątać bo auto ma żonie służyć
MadeInPoland
No to OK. Właśnie zmontowałem zamiast c200k V6 M112 na EMU więc wszystko wchodzi jak w masło. Jednak kupiłem całego V6 dawcę, żeby nie było niespodzianek. Elektrycznie nie ma żadnego problemu i nie musisz się niczego obawiać, chociaż lepiej było kupić merca z m112 jako bazę bo wtedy to w ogóle nie ma problemu żadnego, a tak to trzeba się bawić kabelkami.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.