Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomoc przy wyborze driftowozu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
PDGiusz
Witam, chciałbym kupić sobie pierwsze auto do driftu. Samochód nie byłby używany do jazdy na co dzień tylko do driftowania. Polecali byście BMW czy może coś z Japonii ??? Kwota na auto ok 15tys wink.gif

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam mb
duniek
Kup trzy Sierry.
mikoangelo
Na początek tylko BMW. Lepiej się prowadzi niż Sierra, nie gnije tak bardzo jak Sierra i ogólnie jest lepszym autem do tego celu. Japończyki odpuść, wychodzą o wiele drożej i imo nie jest to raczej dobry pomysł na początek, chyba, że masz zapasowy budżet x2 albo nawet x3.

Z BMW E36 buda dowolna. Części w większości śmiesznie tanie. Silniki najlepiej od 1.8IS w górę.
Z takim budżetem możesz szukać czegoś z M52B28, a to już jedzie przyjemnie.

Na FB masz dużo grup np. Euro Club gdzie uzyskasz wszelkie informacje od osób które upalają na luźnych eventach.
ju-by
Szukaj przygotowanego już gruza na początek. E36 sedan z R6 pod maską z podstawowymi modyfikacjami (fotel, pasy, kierownica, hydro, zawieszenie, może skręt). Najlepiej do 10k zł. Reszta to pakiet startowy + odszczurzenie + opony.
nomad66
jak wyżej, e36 ważne żeby 2.5 lub 2.8, żeby był już gruby napęd, na cienkich półośkach daleko nie pojedziesz, potem krótki dyfer i hydrołapa.
sir
Albo zrob jak my
Kup gotowca e30 z v8 pod maska
mikoangelo
Jeśli się chcesz rzeczywiście nauczyć się jeździć, a nie tylko żyć w świadomości "umiem", to broń Boże nie kupuj żadnego V8 na początek. Dużo osób tak zrobiło i później kaleczą jazdę, choć wiem że zaraz właściciele 3er V8 zrobią na mnie nagonkę. V8 ogólnie jest dobre bo Cię zawsze wyciągnie z opresji i zatuszuje błędy ale w nauce to nie pomaga. Zacznij jak najlepsi w tym kraju czyli od możliwie małego silnika (1.8IS w górę lub jakieś R6) jak już się nauczysz ogarniać i poczujesz, że jest Ci mało, wtedy myśl o czymś więcej.
Titan
A ja się nie zgodzę żeby zaczynać od słabszej jednostki.
Miałem w E36 M50B20 i na nim się uczyłem latać bokiem. Zrobiłem swap na M62B44 i kurde bele nie umiem. Mam jakieś dziwne nawyki i nie mogę się przyzwyczaić do dużego momentu od dołu. Przy niskich prędkościach nie umiem operować gazem i nie często spinuje.

Dlatego uważam że lepiej jest zacząć od czegoś mocnego i stopniowo uczyć się mocy.
Ja proponuję 2.5 lub 2.8 ew jakieś 3.0/3.5 M30 albo V8. W 15k byś się zmieścił bo M60 3.0 lub M62 3.5 można kupić za grosze. Oczywiście zakładając że swap ogarniesz sam.
jakub1t
Titan, może po prostu driftujesz teraz szybciej z racji większej mocy. No i twoje auto jest pewnie teraz zawieszeniowo zupełnie inne co wymaga przyzwyczajenia., szersze opony itp.
Pierwsze moje bmw 320 e30 było za słabe przede wszystkim, potem wstawiłem 3.5litra i wszystko stało się prostsze.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.