Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Temat kolizyjny, sprawca uciekl, blachy sa, świadkowie sa.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
kirpek
Hej.
Opiszę moją sprawę, może ktoś coś doradzi.
Na poczatku stycznia, miałem stluczke na rondzie, wina ewidentnie nie moja,
sprawca urwal mi pol przodu ja mu przerysowalem caly bok, i typ uciekl. Z racji, że na pokładzie
miałem synka, temat poscigu odpuscilem po 200m, po tym jak zobaczyłem że koleś chodnikiem uciekał.
Sprawa zgloszona na policje, nr blach szczesliwie udalo sie zapisac i potwierdzić dzieki swiadkom
ZS062HN golf 6.

Po dwoch miesiącach dowiedziałem się że samochód jest zarejestrowany w szczecinskim komisie, i sprzedany
W pazdzierniku zeszłego roku do koszalina. I oczywiście NIE PRZEREJSTROWANY.
Sprawa została przekierowana na koszalinska policje.

Policjant który tu w Szczecinie prowadzi moją sprawę mowi że nagrania z monitoringu nie mogę zobaczyć.
I że nic nie trace bo ibtak widac pikseloze. Rondo wybudowali rok temu, nowe kamerybi wszystko, jakoś nie chce mi
Się wierzyć w tak slaba jakosc nagrania oraz w to że nie moge, jako pokrzywdzony, zobaczyc nagrania.

I kolejna sprawa czemu to juz trwa prawie pol roku?
Znam z 5 przypadkow gdzie sprawcy zbiegli po stluczce, i policja temat zamknela w max 1 dzień!

Ktos przerabial podobna akcje? Co można zrobić aby temat się ruszył?
Rezor
A zglosiles szkodę? Jak masz numery to zglaszaj i nie czekaj. Niech ubezpieczyciel się użera




Cel zapytania:
Identyfikacja polisy OC w portalu publicznym
Treść zapytania:
Czy pojazd o numerze rejestracyjnym ZS062HN posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 22/01/2018?
Treść odpowiedzi:
Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym ZS062HN posiadał w danym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:
Polisa: 2017-536297448
Dla pojazdu: VOLKSWAGEN GOLFVI 1.4
Zakład odpowiedzialny: AXA UBEZPIECZENIA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ I REASEKURACJI S.A.
Adres: Chłodna 51, 00-867 Warszawa
Zakład wystawiający: LIBERTY SEGUROS COMPANIA DE SEGUROS Y REASEGUROS S.A. ODDZIAŁ W POLSCE
kirpek
Tak ale ubezpieczalnia nie wyplaci odszkodowania dopoki policja/ sąd nie stwierdzi winy typa. Typ sie ukrywa. Mam nawet juz wycene zrobiona.
po takim czasie samochodu może już dawno nie byc w Polsce.
jak znam życie za jakiś czas przyjdzie info o umorzeniu zakonczeniu sprawy.
Rezor
Ciebie interesuje czy pojazd sprawcy jest ubezpieczony. Jeśli tak zgłaszasz szkodę. Im do wypłaty potrzeba informacji czy policja stwierdziła winę. Ciebie nie interesuje czy go zamknęli czy dostał mandat albo pouczenie. To już ubezpieczalnia powinna szukać obecnego właściciela i ścigać za zwrot z powodu ucieczki. Z twojego pkt widzenia sprawcą jest ubezpieczony golf biggrin.gif
kirpek
Tez tak rozumuje.
jednak rzeczywistosc jest taka ze ubezpieczyciel umywa rece do czasu zamkniecia sprawy przez policje a nstepnie sad.
Prowadzacy sprawe powiedzial ze sprawa bedzie w sadzie nie zaleznie odbtego czy sprawdza sie przyzna czy nie.
i tu jest punkt ktorego nie rozumiem, to po co im wlascieciel auta bo go wciaz szukaja. Lub auta szukaja, nie wiem.
Nic nie moge dowiedzieć. Tego priwadzacego sprawe ciezko zlapac kilkukrotnie bylo już tak ze wszyscy na komisarjacie mowili ze jest abtypa nie bylo. Godzinami nie bede siedzial liczac ze moze przyjdzie może nie.
siewcu
A jakiś film z rejestratora masz? Albo ktoś, kto jechał obok?

Poza tym dziwne to wszystko, bo z tego co pamiętam to jako poszkodowany powinieneś móc zobaczyć takie nagranie, o ile dobrze pamiętam sytuację któregoś znajomego... Jak sobie przypomnę którego to podpytam co i jak, dawno to było ale pewnie powie jak to się udało ogarnąć.
jackkpl
A od czego jest UFG? Nie działa w takich sytuacjach?
kirpek
Działa tylko jeśli są straty w zdrowiu/ludziach.
Waldus66666
Kiedyś próbowałem skorzystać z UFG - samochód został uszkodzony na parkingu pod cmentarzem i sprawca oczywiście ulotnił się. Zostałem poinformowany, że UFG nic nie pomoże jeżeli ma się wykupione AC. Z tego co zrozumiałem UFG ma chronić w przypadku kiedy sprawca jest nieznany i/lub zbiegł a właściciel pojazdu nie posiada się własnego ubezpieczenia z którego mógłby zlikwidować szkodę. Oczywiście nie interesuje ich potencjalna utrata zniżek itp. W moim przypadku nie chcąc tracić zniżek naprawę wykonałem na własny koszt.
hexx #2
Jak masz AC to rób z AC... a w zgłoszeniu podaj "regres" z OC sprawcy.
grayfox
Czy UFG zadziała w przypadku parkingowej obcierki gdy sprawca jest nieznany ?
WLD_Wlodi
CYTAT(grayfox @ Fri, 25 May 2018 - 11:13) *
Czy UFG zadziała w przypadku parkingowej obcierki gdy sprawca jest nieznany ?

Nie.

UFG wypłaca za szkody na pojazdach tylko i wyłącznie w przypadku gdy w tym zdarzeniu rozstrój zdrowia osoby rannej wynosił powyżej 14 dni.

Rezor
Zgodnie z tym co widnieje na ufg.pl to tak
WLD_Wlodi
USTAWA
z dnia 22 maja 2003 r.
o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
Art. 98. [Zadania Funduszu]
1. Do zadań Funduszu należy zaspokajanie roszczeń z tytułu ubezpieczeń obowiązkowych, o których mowa w art. 4 pkt 1 i 2, w granicach określonych na podstawie przepisów rozdziałów 2 i 3, za szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
1) na osobie, gdy szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości;
2) w mieniu, w przypadku szkody, w której równocześnie u któregokolwiek uczestnika zdarzenia nastąpiła śmierć, naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający dłużej niż 14 dni, a szkoda została wyrządzona w okolicznościach uzasadniających odpowiedzialność cywilną posiadacza pojazdu mechanicznego lub kierującego pojazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości. Naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia powinny zostać stwierdzone orzeczeniem lekarza, posiadającego specjalizację w dziedzinie medycyny odpowiadającej rodzajowi i zakresowi powyższych naruszeń czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia. W przypadku szkody w pojeździe mechanicznym świadczenie Funduszu podlega zmniejszeniu o kwotę stanowiącą równowartość 300 euro, ustalaną przy zastosowaniu kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski obowiązującego w dniu ustalenia odszkodowania;
3) na osobie, w mieniu, w mieniu i na osobie, gdy:
a) posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem szkodę tę wyrządzono, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,

cool.gif posiadacz zidentyfikowanego pojazdu mechanicznego, którego ruchem szkodę tę wyrządzono, zarejestrowanego za granicą na terytorium państwa, którego biuro narodowe jest sygnatariuszem Porozumienia Wielostronnego, nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, a pojazd mechaniczny był pozbawiony znaków rejestracyjnych, bądź znaki te nie były, w momencie zdarzenia, przydzielone temu pojazdowi przez właściwe władze,
c) rolnik, osoba pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym lub osoba pracująca w jego gospodarstwie rolnym są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z posiadaniem przez rolnika tego gospodarstwa rolnego szkodę, będącą następstwem śmierci, uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia bądź też utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia, a rolnik nie był ubezpieczony obowiązkowym ubezpieczeniem OC rolników.
makaveli
Ja miałem podobna sytuację. Zgłosiłem na policje, podali mi numer polisy i towarzystwo. Zgłosiłem szkodę. Nie czekali do wyroki w sprawie, auto naprawiane bezgotówkowo. Dziwne że u Ciebie robią problemu. Sprawa w sądzie byla pół roku później.
Rezor
Ja o dziwo miałem podobną sytuację: wyjechałem z parkingu i jeb. Patrze w tylne lusterko i typ ucieka jednokierunkową na wstecznym, wjechał w bramę i porzucił samochód. Przyjechała policja, spisała i czekam na rozwój sytuacji. Jutro zgłoszę do ubezpieczyciela zobaczę czy da radę tak jak pisał @makaveli...
jankarpt
Jak są blachy, to złapanie tego jegomościa to tylko kwestia czasu.
Misior
CYTAT(jankarpt @ Tue, 11 Sep 2018 - 06:53) *
Jak są blachy, to złapanie tego jegomościa to tylko kwestia czasu.


Yhmy... na pewno.
W kumpla przywaliła baba i miał dwoje świadków, którzy spisali numery rejestracyjne (on też spisał - oczywiście wszyscy mieli ten sam numer smile.gif ) po czym policja umorzyła sprawę ponieważ w bazie danych nie ma samochodu zarejestrowanego na taki numer.
kirpek
Moja sprawa dalej w toku.
Policja miesiac temu zakończyła poszukiwania sprawcy.
Słowo sprawca jest tu kluczowe, bo to nie oznacza właściciela auta.
Policja szuka kogoś kogo mogą ukarać. Oczywiscie nie znalezli.
Typ melduki i miejsca pobytu po calej Polsce ma.
Dostałem dane właściciela, ubezpieczalnia oczywiście że, nie ma sprawcy nie ma winy
To ja im, że blachy są i mi się należy, to oni ze musz sprae zbadać, e raz juz badaja.
ode mnie prosza dokumenty ktore dostali juz od policji.
graja na zwłokę. 9 październik ma być ostatecznym terminem co zrobią.
ostatecznym, bo jak się wypna, sprawa rusza u fachowców od korpo zlodzieji.
Joker
CYTAT(kirpek @ Tue, 11 Sep 2018 - 09:57) *
ostatecznym, bo jak się wypna, sprawa rusza u fachowców od korpo zlodzieji.

brawo - nie odpuszczaj
kirpek
Teraz mi napisali ze nie ma winnego. Od policji dostałem pelne dane gościa auta itp. A oni że brak winnego.
Już zgłosiłem się ze swoja sprawą do specjalistów.
Leo
LOL
rwtnt
Lol nie lol, nie ma sprawcy nie ma kary. Odpowiedzialność karna w Polsce jest indywidualna. Tak właśnie się kończy brak kary za brak przerejestrowania pojazdu, hulaj dusza piekła nie ma. Byłaby kara 10tys za brak przerejestrowania/wyrejestrowania takie sytuacje miałby rzadziej miejsce. Do tego brak wskazania sprawcy bo nie wiem kto prowadził i już mamy impas.
kirpek
Sprawa dalej trwa. Dzisiaj byla pierwsza rozprawa która miała na celu ustalenie czy winny jest faktycznie winny czy stłuczka była stłuczką. Ubezpieczalnia zarzyczyła sobie rzeczoznawcę czy wyliczenia które sama ze mną negocjowała i ustalała nie są zawyżone. Najśmieszniejsze jest to że auto sprzedałem w przeddzień otrzymania wezwania do sądu. Papuga mówi, że do końca roku powinno być już po wszystkim.
LAWNOWERMAN
i ?
kirpek
I na razie bez zmian. Minoo takim czasie już na rękę. Wiecej odestek. Chyba że ze nie wygram. W Polsce sądy sa6 bardzo niezależne
LAWNOWERMAN
Ale oddałeś do ubezpieczalni temat?
Masz auto zastepcze?
kirpek
To było w styczniu 2018r. Od tamtej pory aż tyle się zmieniło.
Frolik
Sprawa cywilna z Twojego powództwa? czy jak?
Raczej wygrasz, ciekawe tylko czy sprawca jest wypłacalny. I jak ubezpieczalnia jego samochodu podejdzie ostatecznie do tematu.
kirpek
Unezpieczalnia z początku, tuz ponzdarzeniu zrobila wycenę, potem sie ze mną dogadali, a ta rozprawa dotyczyła w głównej części tefo czy winny jest winny, a w drugiej części, sedzia wyznaczyl rzeczoznawcę do wykonania kosztorysu, bo.... Ubezpieczalnia podważyła własną wycenę.
kirpek
W zeszłym tygodniu zadzwonił prawnik, sprawa zakończyła się pozytywnie. Czekam na przelew.
kremat0r
Super, szkoda, ze trzeba taaak dlugo czekac.
Jak ktos nie ma poduszki finansowej, moze stracic plynnosc nie przez swoja wine sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.