Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wtryski po regeneracji- nadawanie nowych kodow
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
kirpek
W pon odbieram wtryski po regeneracji do x5 m57 218km.
Wertując temat znalazłem info że trzeba nowe kody nadac dla wtryskiwaczy.
Przeglądając oferty szczecinskich firm w zadnej nie znalazlem wzmianki o takim zabiegu.
ktos z doświadczonych w dieslach user ów coś wie na ten temat?


Mam tez kilka pytań tu, jakby ktoś chciałby odpowiedzieć

http://www.racingforum.pl/x5-e53-30d-218km...zy-t144483.html
dawidd3
Firma, która regenerowała Ci wtryskiwacze da Ci protokół z naprawy i nowe kody IMA.
flapjck1
a przynajmniej powinna, zalezy od tego jaki maja stol testowy smile.gif generalnie kazdy lepszy zaklad generuje nowe kody po regeneracji i testach
kirpek
W każdym, raziie poszperałem po internetach, i wynika że jest to niezbednny zabieg po regeneracji.
Dzisiaj odbieram, i zobaczę co z tymi kodami przy odbiorze.
Przy nasyepnej okazji wymiany wtryskiwaczy będę już mądrzejszy i o to co musi być zrobione.
Tarantula
Czyli panowie dajmy na to ze mam wtryski ktore z fabryki maja juz nabite kody od gory na sobie, to po oddaniu do regenracji dostaje sie nowe kody ktore trzeba przypisac kompem?
klakson89
Dokładnie tak
Mis
Temat rzeka, bez wbijania kodów radzę kuknąć na korekty po regeneracji, jak dobrze zrobione to będzie ok.
Borek123
CYTAT(Mis @ Fri, 20 Apr 2018 - 00:12) *
Temat rzeka, bez wbijania kodów radzę kuknąć na korekty po regeneracji, jak dobrze zrobione to będzie ok.

Potwierdzam. Kodowanie IMA w Boschu nie jest aż tak ważne, szczególnie w przypadku elektromagnetycznych wtryskiwaczy.
jaszczurtd
Wiele układów CR (Bosch, również Delphi) ma procedury adaptacyjne, i potrafi się "nauczyć" nowych wtryskiwaczy bez generowania kodów IMA.
wymiot
Ale nie do konca bedzie to działać tak ja powinno, bedzie dobrze ale nie idealnie
kirpek
Zależy odbsilniak ibsterownika jak wezmie na klate taki wtryskiwacz, jak szukałem info, w ostatnim tygodniu o wtryskach, nasluchalem sie kilku opowiesci o poprawnym kodowaniu. Koleszka opowiadal o sabbie ktorego robil, ze po wymianie wtryskiwaczy z kazdym dniem coraz gorzej chodzil. Nie wiedzal o co chodzi, byly cyrki z odpalaniem, i poprawna praca. Po kodowaniu auto wrocilo do normy.
Także moje odczucie jest takie że lepiej zakodowac i pilnowac, aby takie wtryski wymagające kodowania, po regeneracji nadano nowe kody.
rumianko
temat jest dość nie zrozumiały bo niby korekty są dobieranie do kodów ale i tak wymiana innego kompletu wytrysków bez dopisania i tak działa dobrze zwłaszcza w bmw
farmer91
Ja wymieniłem wtryski co prawda na nowe a nie regenerowane w audi 3.0 tdi bez kodowania i było ok, auto jeździło normalnie, ale kilka dni potem byłem na remapie i tuner wbił nowe kody wtrysków.
rrrr
Sa uklady wtryskowe ktore dzialaja bez problemu bez nowych kodow a sa uklady ktore w ktorych to nie dziala bez wpisania kodow.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.