Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW 1 z silnikiem M3 E92 / M5 E60
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Stron: 1, 2
BłażejST
Witam, chciałem kupić BMW 130i ale jak miał bym wydać około 35 000zł za auto które ma 265km to wpadł mi pomysł do głowy żeby kupić budę BMW serii 1 E87 za mniej niż 10 000zł i do tego silnik ze skrzynią z M3/M5 za około 20 000zł. Ktoś mógł by mi podpowiedzieć jakie podzespoły mogły by zostać z jedynki a jakie musiał bym zmienić żeby miało to ręce nogi, jakie dodatkowe koszty poza wyżej wymienionymi musiał bym ponieść przy takiej przeróbce, czy w aucie będzie działać kontrola trakcji, abs, klimatyzacja itd. i czy to w ogóle da się zrobić?
Joker
Moim zdaniem bezsens przy swapie z M3, przy swapie z M5 to nie wiem czy w ogóle wykonalne a jeśli już to pewnie ze 2 M5 kupisz za tę kasę i nie wiadomo czy te E87 będzie w ogóle jeździło smile.gif
SONIC
Najpierw google i sprawdz czy ktos nie przetarl juz szlaku ,a tak wogole to w 1 jaki najwiekszy benzynowy silnik siedzial?
BłażejST
CYTAT(Joker @ Tue, 10 Apr 2018 - 18:33) *
Moim zdaniem bezsens przy swapie z M3, przy swapie z M5 to nie wiem czy w ogóle wykonalne a jeśli już to pewnie ze 2 M5 kupisz za tę kasę i nie wiadomo czy te E87 będzie w ogóle jeździło smile.gif

Czemu przy swapie z M3 to bez sensu? M5 E60 to koszt około 80 000zł, mam nadzieję że będzie to kosztowało mniej niż 160 000zł.
BłażejST
CYTAT(SONIC @ Tue, 10 Apr 2018 - 18:37) *
Najpierw google i sprawdz czy ktos nie przetarl juz szlaku ,a tak wogole to w 1 jaki najwiekszy benzynowy silnik siedzial?

W hatchbackach 3.0 265km a w nowszych sedanach 3.0t 306km
As_
kup 135i i potem poprawiaj jak będzie mało
A d a m
Jest kilka powodów dlaczego nie warto
-chcesz swapowac silniki, które są drogie w zakupie
-silnik m3 e92 420KM, m5 e60 507 KM moim zdaniem to stosunkowo drogie konie
-silniki to grupa podwyższonego ryzyka z powodu montażu w autach, które służą w większości wypadków tylko do upalania
-ww. silniki potrzebują serwisowania na o wiele wyższym poziomie niż standardowe konstrukcje
-elektronika jest do ogarnięcia ale to kolejna kasa do wydania
-jest 135i, które może zaoferować Ci podobne osiągi i bez problemu je odsprzedaż

Wszystko jak najbardziej da się zrobić ale czy warto brnąć w silniki z M powera, nie lepiej np. swap n55. Powiedz jakie ma być zastosowanie auta i jakie hajsy chcesz na to przeznaczyć.
arek-lin
Są na świecie takie projekty, ale pewnie ze dwa worki pieniędzy to kosztowało https://youtu.be/SZNxsZWycfs
Dabrowsky94
Najlepszym przykładem takiego swapa jest to auto :
S65 1er
Polecam także filmik z profilu tommyfyeah z przelotem z tunelu, poezja. tongue.gif
BeeMiX
E87 to praktycznie to samo co E90 więc nie powinno to być bardzo skomplikowane dla kogoś kto dobrze siedzi w tych autach
Pietrek.L
https://www.engineswapdepot.com/?p=9755

https://www.engineswapdepot.com/?p=2817&

Z drugiej strony nie wiem czy jest sens takiej operacji, jak można bez problemu podkręcić N54 do 700KM
deejey!
Bez problemu... unsure.gif
BłażejST
CYTAT(A d a m @ Tue, 10 Apr 2018 - 19:52) *
Jest kilka powodów dlaczego nie warto
-chcesz swapowac silniki, które są drogie w zakupie
-silnik m3 e92 420KM, m5 e60 507 KM moim zdaniem to stosunkowo drogie konie
-silniki to grupa podwyższonego ryzyka z powodu montażu w autach, które służą w większości wypadków tylko do upalania
-ww. silniki potrzebują serwisowania na o wiele wyższym poziomie niż standardowe konstrukcje
-elektronika jest do ogarnięcia ale to kolejna kasa do wydania
-jest 135i, które może zaoferować Ci podobne osiągi i bez problemu je odsprzedaż

Wszystko jak najbardziej da się zrobić ale czy warto brnąć w silniki z M powera, nie lepiej np. swap n55. Powiedz jakie ma być zastosowanie auta i jakie hajsy chcesz na to przeznaczyć.



-sinik n54 ze skrzynia jest to koszt około 15 000zł, przeróbka na 400km będzie kosztowała kolejne 10 000zł a silnik z M3 kosztuje 20 000zł i już ma tę moc więc jest tańszy a z M5 jest de facto jeszcze tańszy bo za te same pieniądze mamy jeszcze więcej mocy
-wiem że te silniki są awaryjne i serwis jest drogi, jestem na to przygotowany
-135i kosztuje około 80 000zł + przynajmniej 10 000zł żeby miało 400km, za 80 000zł wolał bym kupić oryginalne M5 E60 które ma 500km

zastosowanie auta ma być na codzień jako auto miejskie i od czasu do czasu do jazdy bokiem, myślałem że zamknę się z taką przeróbką na poziomi 40 pare tysięcy za całość, tylko wtedy miało by to sens bo auto było by tańsze dwa razy od M5 i trzy razy od M3
farmer91
Dodaj drugie 40 tys i możesz swapować ;-) widać że na prawdę nie masz pojęcia o wadach - eksploatacji silników serii S. Chłopaki dobrze radzą, kupi 135i a 400km to kwestia programu, coolera, ewentualnie zrobienia turbin na hybrydy.
BłażejST
CYTAT(farmer91 @ Wed, 11 Apr 2018 - 14:58) *
Dodaj drugie 40 tys i możesz swapować ;-) widać że na prawdę nie masz pojęcia o wadach - eksploatacji silników serii S. Chłopaki dobrze radzą, kupi 135i a 400km to kwestia programu, coolera, ewentualnie zrobienia turbin na hybrydy.


rozłóż kwotę 80 000zł którą powinienem przeznaczyć na swapa na czynniki pierwsze, co ile konkretnie będzie kosztowało i podaj wszystkie wady tych silników
A d a m
Kosztorysu nikt Ci nie przygotuje możesz to zrobić tylko ty. Ze swapami już tak jest, że niektórych wydatków nie da się przewidzieć i kwota podana przez kolegę farmer91 stopnieje w mgnieniu oka. Podczas pracy wychodzi sporo niespodzianek, kiedy kupujesz rozbitka, z którego przekładasz wszystko w swoją karoserie to jest ok, masz mnóstwo części w zapasie. Przy kupnie samego motoru do dokupienie jest na prawdę sporo gratów np. skrzynia biegów, sprzęgło, wał, osprzęt, sterowniki, łapy, mocowania itp. niestety będziesz zmuszony stosować niestandardowe części, które trzeba wykonać indywidualnie a to potrafi kosztować. Z postu kolegi BeeMiX wynika, że e90 i e87 to bliźniacze konstrukcje, w takim razie idealnym rozwiązaniem było by kupno m3 e90 e91 e92 e93 po jakimś dachowaniu albo anglik i przerzucenie wszystkich gratów. A co do serii silników S to po prostu każdy Cie ostrzega, że idealne one nie są ale to już wiesz.
MadeInPoland
Jest tak jak pisze A d a m. Albo kupujesz m3 angol/dach, albo pakujesz kasę w 5-10 letnią obligację z gwarancją straty części kasy, nerwów i zdrowia, albo pokazujesz wszystkim, że są nieudolni, a Ty masz zadatki na Mistrza Świata.
As_
Jakby było tak pięknie to nikt nie kupowałby emek, esek, eresek, erek czy GTI, tylko zwykłe 1.6, szybki swap i połowa kasy w kieszeni.
Dużo już było takich pomysłów tylko jakoś dziwnie niska konwersja na gotowe projekty.
BeeMiX
Rozbitka nie kupi za 20k. Samo kupno silnika za 20k to dopiero początek. Mimo ze silnik siądzie na wózku to jest trochę fabrykacji. Poza tym M3 czy M5 to nie tylko silnik. Bez sensu temat kompletnie
A d a m
Zakładając optymistycznie koszty na poziomie:
-buda jak sam autor tematu napisał 10 000zł
-silnik np. s65b40 20 000zł
-skrzynia manualna(co by za dużo z elektronika się nie bawić) z m3 4 000zł
-sprzęgło (wersja optymistyczna kiedy koło zamachowe nadaje się jeszcze du użytku w przeciwnym razie +4 000zl) 2 000 zł (cena intercars)
-sterownik silnika wiązka itp. optymistycznie z 2 000zł
-łapy mocowanie itp optymistycznie 1 000zł
-węże, chłodnice, wentylatory optymistycznie 2 000zł
-pompa paliwa np.DW200 + jakieś pierdoły 1 000zł
-jakieś pierdoły typu filtry, obudowy itp. skromnie licząc 3 000zł
-układ wydechowy liczmy z 2 000zł
-sondy, czujniki, potencjometry itp. optymistycznie 3 000zł

I w taki oto sposób już mam 50 000zł a pominąłem zapewnię sporo części to tego mamy jeszcze do zapłacenia elektronikowi, który ogarnie imo, zegary itp. + dola do mechanika za wrzucenie tego pod maskę za miskę ryżu tego nie zrobią. Więc finalnie sporo więcej, czy warto sam musisz sobie odpowiedzieć, słowa kolegi MadeInPoland "obligację z gwarancją straty części kasy, nerwów i zdrowia" są jak najbardziej na miejscu. Ceny oczywiście orientacyjne więc panowie bez ciśnienia proszę.
Porszak
Co Wy się tam znacie tongue.gif

Ale może kolega wszystko zrobi sam to będzie ze 30 tysi tylko, reszta zostanie na paliwo smile.gif.

Adam jeszcze m.in. heble, zawias, koła i in. rzeczy, których nie pamiętamy.
A d a m
Porszak wiadoma sprawa


Zmieszczenie się w budżecie 40 000 zł jest niewykonalne i tyle w temacie. Mody są do ogarnięcia ale to niestety wszystko kosztuje. Sam chętnie zbudował bym sobie auto niemal od podstaw ale $$$$.
WLD_Wlodi
80 tys może starczy, do tego dochodzi ryzyko że nie doprowadzisz projektu do końca (zdarza się) + komu i za ile sprzedasz taką zabawkę.
Joker
Kolego swap to nie są tylko czyste kosztorysy. Jest duże prawdopodobieństwo, że zanim to zacznie jeździć to będziesz miał dość. W przypadku uruchomienia i jako-takiej eksploatacji S85 (V10) popytaj najpierw kto to zrobił, co jest potrzebne by to wszystko grało - bo wyjdzie Ci, że ta seria 1 w zakupie to pikuś przy całości "projektu".

F_ado
Taki Driftworks ktory robil swap s85 do e46 wydali 55k funtow na taka zabawe.
jankes
CYTAT(F_ado @ Thu, 12 Apr 2018 - 13:00) *
Taki Driftworks ktory robil swap s85 do e46 wydali 55k funtow na taka zabawe.


ta ale im to robil ktos z firmy obok bo oni niepotrafia takich rzeczy robic, pozatym niechodzilo i szybko zostalo sprzedane.......a takich rzeczy juz nikt niepowie.
Blaid
Cóż, ten gość wydał 50k $ plus silnik plus buda:
https://www.youtube.com/watch?v=IxNUlopEziE

A i tak auto nie chodzi jak powinno. Tylko jak ktoś powie, że coś kosztowało X to nie znaczy ani, że tyle kosztowało, ani, że się nie da taniej.
jankes
CYTAT(Blaid @ Fri, 13 Apr 2018 - 13:32) *
Cóż, ten gość wydał 50k $ plus silnik plus buda:
https://www.youtube.com/watch?v=IxNUlopEziE

A i tak auto nie chodzi jak powinno. Tylko jak ktoś powie, że coś kosztowało X to nie znaczy ani, że tyle kosztowało, ani, że się nie da taniej.


w Polsce sie wszystko robi taniej bo roboczo godzina jest duzo tansza ale tez czesto tunerzy druciarze ida na skroty i efekt koncowy nie jest zadowalajacy.....
A d a m
Z takimi projektami jest już tak, że kiedy przychodzi wszystko zlecać to sporo kasy idzie, jak masz zaplecze, wiedze oraz czas koszty idzie znacznie zminimalizować.

Co do autora tematu, kolego żyjesz jeszcze?? Bo mam pytanie, czy uwzględniasz jakąś inną drogę na szybką 1-er? Moje propozycje:
-zakup e46 m3 wersja angilk/dach swap do e87, sam napisałeś że auto będzie używane na co dzień, a silnik s54 wyjątkowo dobrze spisuje się w takich warunkach. Moc jest mniejsza niż w podanych przez Ciebie propozycjach, ale motor za to jest wyjątkowo ekonomiczny. Kupując całe auto maż możliwość przerzucenie hamulców, całego napędu itp. rzeczy.
-druga propozycja to doładowanie takich silników jak m50 itp. tylko że tas opcja jako daily moim zdaniem średnio wypada, w kwocie 30 tyś na modyfikacje da się coś zrobić.
BłażejST
Dzięki Adam za ciekawą propozycję ale M3 E46 ma silnik o mocy 343km, mój kolega właśnie sprowadził ze Szwajcarii BMW 130i o mocy 265km mogę ją kupić w bardzo dogodnej cenie a po niewielkich przeróbkach typu wydech, dolot mogę uzyskać 300km bez przekładania silnika, skrzyni, zawieszenia, hamulców, wału i innych. 43km to dużo i nie dużo ale nie muszę nic kombinować. może trzeba by było pomyśleć o doładowaniu i wyciągnięciu kolejnych 100km, pytanie z jakimi kosztami musiał bym się liczyć przy doładowaniu. (nadal myślę o V8 / V10)


i tak na marginesie jeśli chcesz napisać post w tym temacie (nie piszę do ciebie Adam) a nie możesz zacząć go od słów: "znam ten temat", "to żaden problem", "zrobiłem coś podobnego kosztowało mnie to kwotę X", "mam lepszą propozycję" itp. mam prośbę, nie marnuj swojego czasu.
A d a m
Co do 130i to auto ma 6.1 do setki, więc już coś jedzie, ale nawet podkręcone do 300 KM nijak ma się do s54b32. Silnik z M-powera ma zupełnie inną charakterystykę, itb robi swoje, odczucia podczas jazdy są zdecydowanie lepsze. A co do v8 to akceptował byś swap silnika z innej marki?
BłażejST
CYTAT(A d a m @ Fri, 13 Apr 2018 - 22:55) *
Co do 130i to auto ma 6.1 do setki, więc już coś jedzie, ale nawet podkręcone do 300 KM nijak ma się do s54b32. Silnik z M-powera ma zupełnie inną charakterystykę, itb robi swoje, odczucia podczas jazdy są zdecydowanie lepsze. A co do v8 to akceptował byś swap silnika z innej marki?


czym się różni charakterystyka tych silników i czy 43km będą robić aż taką różnicę? Co masz na myśli pisząc o innej marce? Myślałem że swap w obrębie tej samej marki będzie prostszy do opanowania i nie będzie to profanacja, fani BMW po zajrzeniu pod maskę nie spalą mnie na stosie wink.gif
A d a m
Co do s54 to głównie chodzi o reakcje na gaz.


Wracając do V8, ze stajni BMW z mocą około 400KM niestety się nie uda. Próbowałem poszukać czegoś innej marki ale zawsze wychodzi za drogo. Pozostaje m50 turbo i pochodne za 30 tyś zł da się zrobić, rozwiązanie to pod względem mocy będzie najlepsze. Szczegółowe koszty bez problemu znajdziesz w internecie, wiele firm robi kompleksowo takie przebudowy. Ale moim zdaniem do daily car nie jest to rozwiązanie idealne i swap seryjnego motoru byłby lepszy. Zastanów się jeszcze nad motorem z m3 e46 to na prawdę dobra opcja. Wadą jest podnoszenie mocy wszystko powyżej 350 KM już sporo kosztuje.
przemek530d
CYTAT(A d a m @ Fri, 13 Apr 2018 - 23:21) *
Co do s54 to głównie chodzi o reakcje na gaz.

. Zastanów się jeszcze nad motorem z m3 e46 to na prawdę dobra opcja. Wadą jest podnoszenie mocy wszystko powyżej 350 KM już sporo kosztuje.


chyba unitronic stroi s54, wykresy są na ok.370 po programie
przemek530d
CYTAT(A d a m @ Fri, 13 Apr 2018 - 23:21) *
Co do s54 to głównie chodzi o reakcje na gaz.

. Zastanów się jeszcze nad motorem z m3 e46 to na prawdę dobra opcja. Wadą jest podnoszenie mocy wszystko powyżej 350 KM już sporo kosztuje.


chyba unitronic stroi s54, wykresy są na ok.370 po programie
A d a m
W s54 w ramach tuningu wolnossaka można wrzucić storker na 3.5 litra, a wtedy to już niezły potworek.
Lincoln e30ix
CYTAT(A d a m @ Fri, 13 Apr 2018 - 23:21) *
Wracając do V8, ze stajni BMW z mocą około 400KM niestety się nie uda.


Hartge H1
pinin
Unitronic jest nieco oryginalny. Jego moce też są dyskusyjne: w moim m54 strojonym przez niego można było sporo poprawić, co też uczyniłem.
Co do s54, to polecam poszukać wykresów strojonych na emu. Z dolotem I wydechem na emu ladujesz w okolicy 400km +/- 10km. To już ma sens i spełni wymagania autora.
jankes
CYTAT(pinin @ Sat, 12 May 2018 - 16:17) *
Unitronic jest nieco oryginalny. Jego moce też są dyskusyjne: w moim m54 strojonym przez niego można było sporo poprawić, co też uczyniłem.
Co do s54, to polecam poszukać wykresów strojonych na emu. Z dolotem I wydechem na emu ladujesz w okolicy 400km +/- 10km. To już ma sens i spełni wymagania autora.


Z tego co wiem to bez walkow sie nie obedzie zeby byc w okolicach 400koni ale co tam roznie hamownie pokazuja ;-)
Mis
Nie ma cienia szansy na 400KM po dolocie i wydechu w S54 niezależnie czy to EMU czy ori ecu (bardzo fajnie pracuje i się stroi).
pinin
Ok, czyli wykresy z Mahy na 390-400 koni w Polsce robione to bajki? Tak tylko pytam, bo w zderzeniu z wykresami wychodzi jednak, że na serii sterowniku nie widziałem nic więcej jak 360-370km, a wykresów na emu jest co najmniej kilka i to z różnych firm oscylujących właśnie w granicach 4 setek, robionych u nas w kraju.
MadeInPoland
Maha nie pisze bajek. Tak samo masz w EMU softową hamownię. Do porównań dwóch różnych silników, czy modyfikacji i określenia czy idziesz w dobrą stronę to i ta i ta ma taką samą przydatność. Do określenia bezwględnej wartości mocy służy hamowania stanowiskowa (silnikowa) i trochę dziwi mnie, że Ty próbujesz to negować.
Mis
CYTAT(pinin @ Wed, 16 May 2018 - 22:19) *
Ok, czyli wykresy z Mahy na 390-400 koni w Polsce robione to bajki? Tak tylko pytam, bo w zderzeniu z wykresami wychodzi jednak, że na serii sterowniku nie widziałem nic więcej jak 360-370km, a wykresów na emu jest co najmniej kilka i to z różnych firm oscylujących właśnie w granicach 4 setek, robionych u nas w kraju.

Bajka to 4 setki po dolocie, wydechu i strojeniu na seryjnym CR, wałkach i benzynie 98.

Wszystko zależy od setupu, nie spłycaj wypowiedzi, wyraźnie napisałem, że na wałkach/doprężeniu/lepszym paliwie 4 setki to nie problem. Widocznie na większe mody ludzie stanalone wkładają stąd takie wykresy, a nie inne.
pinin
CYTAT(MadeInPoland @ Wed, 16 May 2018 - 23:01) *
Maha nie pisze bajek. Tak samo masz w EMU softową hamownię. Do porównań dwóch różnych silników, czy modyfikacji i określenia czy idziesz w dobrą stronę to i ta i ta ma taką samą przydatność. Do określenia bezwględnej wartości mocy służy hamowania stanowiskowa (silnikowa) i trochę dziwi mnie, że Ty próbujesz to negować.


Chwila, gdzie ja neguję? Przyjęło się na tym forum od dawien dawna, że wyniki z podwoziówki (z uwagi na szybkość i małą komplikację pomiarów) uchodzą za optymalne w naszych warunkach. Nie będziemy tutaj znów prowadzić rozważań akademickich, bo to bez sensu. Oczywiście, gdybyśmy chcieli mieć bardzo dokładne wyniki i mega powtarzalne, wtedy należy wykorzystać hamownie silnikową. Ale jako inżynier (tudzież przyszły inżynier) zapewne doskonale wiesz, że zawsze należy brać pod uwagę stosunek kasa/jakość. W tym wypadku, absolutnie żadnego sensu nie ma wydawanie takiej ilości gotówki (a co za tym idzie również rbh) na uzyskanie jeszcze większej dokładności. Prościej - jaką dokładność pomiaru temperatury cieczy chłodzącej należy uzyskać do sterowania silnikiem? Dokładność do jednego stopnia wystarczy w zupełności, choć można się pokusić o 3 miejsca po przecinku. Będzie to droższe, bardziej skomplikowane, a wiele nie zmieni wink.gif

Więc, jeśli co najmniej 2 niezależne firmy, dysponujące swoimi hamowniami, wykonują modyfikacje takich samych modeli, osiągając wyniki 390-410KM, to znaczy to, że jest to możliwe. Gdyby była jedna firma, która na jakimś wynalazku opartym na karcie dźwiękowej lat '90 uzyskała taki wynik, a reszta robiła powtarzalne 370KM, to mogę się zgodzić, że bez poważniejszych modyfikacji jest to niewykonalne.
nomad66
BMW fabrycznie robiło dolot program i inne cuda w e46 M3 CSL. Wychodziło 360KM. Jeżeli weźmiemy pod uwagę błąd pomiaru, czynnik ludzki i inne zawiłe słowa da się wszystko oczarować. Hamownia to nie termometr rtęciowy, że kupujesz i działa dopóki się nie rozbije i zawsze pokazuje mniej więcej to samo. Hamownie najpierw trzeba skalibrować, ustawić a i potem jakiś błąd pomiaru jest. Jak wiesz który parametr jak wpisać żeby wyszło więcej a klient oczekuje niemożliwego to można go uszczęśliwić. Pojechałbyś do tunera któremu wychodzi 380KM czy do takiego któremu wychodzi 410KM?
pinin
CYTAT(nomad66 @ Thu, 17 May 2018 - 21:03) *
BMW fabrycznie robiło dolot program i inne cuda w e46 M3 CSL. Wychodziło 360KM. Jeżeli weźmiemy pod uwagę błąd pomiaru, czynnik ludzki i inne zawiłe słowa da się wszystko oczarować. Hamownia to nie termometr rtęciowy, że kupujesz i działa dopóki się nie rozbije i zawsze pokazuje mniej więcej to samo. Hamownie najpierw trzeba skalibrować, ustawić a i potem jakiś błąd pomiaru jest. Jak wiesz który parametr jak wpisać żeby wyszło więcej a klient oczekuje niemożliwego to można go uszczęśliwić. Pojechałbyś do tunera któremu wychodzi 380KM czy do takiego któremu wychodzi 410KM?


Ok, odpuszczam. Jeśli pomiar przed modyfikacjami wychodzi 334km, a po modach 397km, to faktycznie ta hamownia przekłamuje. I tak, nie da się zrobić 400km w s54 bez wymiany wałków i otwierania motoru.

Piątka.
jankes
CYTAT(pinin @ Thu, 17 May 2018 - 21:56) *
Ok, odpuszczam. Jeśli pomiar przed modyfikacjami wychodzi 334km, a po modach 397km, to faktycznie ta hamownia przekłamuje. I tak, nie da się zrobić 400km w s54 bez wymiany wałków i otwierania motoru.

Piątka.


przyrosty jak w dieslu po mapie........a tu masz motor juz tak mocno wyciagniety przez BMW i 60koni przyrostu poprzez zalozenie innego kompa bo BMW nie potrafi pisac map...........aha Piatka.
MadeInPoland
jankes nie do końca bo kolega pisał o dolocie i wydechu jeszcze. Co też jest ciekawe, o ile wydech to sprawa norm spalin to dolot w BMW nie powinien być najgorszy, ale też może trochę zbyt długi na konkretną moc.
jankes
CYTAT(MadeInPoland @ Fri, 18 May 2018 - 08:50) *
jankes nie do końca bo kolega pisał o dolocie i wydechu jeszcze. Co też jest ciekawe, o ile wydech to sprawa norm spalin to dolot w BMW nie powinien być najgorszy, ale też może trochę zbyt długi na konkretną moc.


dobra zapytam konkretnie: wydech co poprawiacie?? barany sa bardzo ladne w m3, katy mozna wywalic i tlumik koncowy zrobic luzniejszy, ale sam wydech nie jest zly w m3
dolot?? mod na alpha n, otwarte trabki? czy wiekszy kolektor carbonowy?? zimny dolot?? 60 koni , rozumiem dogonic csla tam tez byly walki zmienione notabene ale 410koni??
Mis
CYTAT(pinin @ Thu, 17 May 2018 - 21:56) *
Ok, odpuszczam. Jeśli pomiar przed modyfikacjami wychodzi 334km, a po modach 397km, to faktycznie ta hamownia przekłamuje. I tak, nie da się zrobić 400km w s54 bez wymiany wałków i otwierania motoru.

Piątka.

Odpuść, bo pisanie, że S54 po dolocie/wydechu/sofcie ma 63KM więcej na benzynie/seryjnych wałkach/seryjnym CR to bajki. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.