Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E60 a E64 czy sa roznice w podwoziach?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
SONIC
Jak wyzej wszedzie jest napisane ,ze e64 zbudowane jest na plycie podlogowej e 60 czy to oznacza ze wyglad podwozia jest taki sam lub przynajmniej konstrukcyjnie zblizony?
Taffarel
niektóre elementy zawieszenia napewno pasują, sanki przód, wahacze przód,
SONIC
Pomysl jest taki zeby przerzucic naped z xdrive fabrycznie w e64 nie wystepowal ale w e60 juz tak tylko zastanawiam sie czy bedzie duza rzezba....
hubi91
A nie lepiej szpere z m6, bo nie emki mialy otwarty dyfer?
SONIC
Oczywiscie szpera to tez dobry pomysl a z tym 4x4 to luzna dyskusja jak bedzie to proste to czemu nie....
nomad66
i stracisz przyjemność jazdy RWD. Przesiadłem się z tył napędu na Xdrive i pierwsze co poczułem na śliskim, jak bardzo podsterowny jest w prowadzeniu. Tzn, nie ma tragedii ale inna charakterystyka prowadzenia - gorsza. Jak chcesz napęd na 4 koła w cabrio to kup audi (po co to? chyba tylko po to, żeby zatuszować przednionapędowe pochodzenie)., tak to szpera to dużo lepsze rozwiązanie i dające więcej przyjemności z jazdy.
SONIC
Audi nie kupie e64 mi sie podoba wink.gif no dobra namowiliscie wink.gif tylko teraz jak ze szpera dokladac do seryjnego wklad czy kupic z m6? No i znow pytanie czy no z m5 dyfer ma takie same mocowania...
Taffarel
z m6 do m5 pasuje. mam do sprzedania jaby co. kiedys nawet zalozylismy dyfer z e65 do e60, tez nie sadzilem, ale pasuje
SONIC
no ok ale czy np. wyjscia na pół osie sa takie same ? bo podejrzewam ze np w m6 mogą byc grubsze lub inny wieloklin nie chce kupic dyfra a pozniej jeszcze sie okaze ,ze pól osie sa do wymiany i piasty...
Taffarel
na 100% bedziesz musial wywalic te polosie, co masz teraz, bo nie przykrecisz ich do mostu z m5/m6
SONIC
ok , idzie zima- podbijam temat czyli tak : potrzebuje dyfer z M + półosie tak ? czy cały wózek (chodzi o to ,ze ja mam napięty harmonogram i musze mieć dokładnie to co potrzebuje żeby nie zostać uziemnionym)
Taffarel
najlepiej cały tylny wózek przerzucić, ale wydaje mi się, że po najmniejszej linii oporu to most, półosie, piasta, zwrotnica
SONIC
ok ale jak już będę miał całość to pewnie pojdzie do piaskowania i malowanie proszkowe to przy już bym zrobił wszystko żeby mieć spokój na lata ,to przy okazji wszystkie gumy do wachaczy sanek z piastami wymieniac na org i te do łączenia z podwoziem , czy jakies power flexy itd. zamawiac ? (jak już robic to porządnie ,czy przesadzam ?)
SONIC
przy okazj - i tylko M miało szpere ? no i jak odróznic od zwykłego dyfra żeby mi lipy nie wcisnęli jakies numery ,symbole nabite ?
farmer91
Po co chcesz piaskować i malować jak tam jest belka alu i nie rdzewieje?
SONIC
Ok, nie wiedzialem.
balman
czesc
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.