Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pompa wtryskowa na linkę do SDI
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
Paweł#G
Jak w temacie z czego podpasuje pompa wtryskowa na linkę do silnika 1.9SDI z ibizy chyba 2001 rok.
Kiedyś troche czytałem o M-tdi, ale już uciekło z głowy co z czego itp.
Ja brnąłbym w elektronikę, ale kolega się uparł i chce montować wersje mechaniczna.
Z czego najprościej zaadaptować pompę żeby współgrała z wtryskiwaczami i pasowała do charakterystyki silnika. (pompa z LDA tez może być może kiedyś się przyda)
Przebudowy pompy od zwykłego TD, czy D lepiej byłoby uniknąć, ale jak już jaka pompę brać i jak fale tam montować ( jakiś sprawdzony przepis?).
Celem jest moc seryjna nie jakieś kosmiczne wartości
lukas313

Kupcie pompę z KIA Carnival 2.9tdi, regulacja wystarczy a LDA i tak wykastruje odpowiednio dawkę.
mdfimage
Pasuje z 1.9D 1y AAZ, 1.6TD JR i wzystkich z pośrednim wtryskiem. Pamiętaj że taka pompa podaję znacząco niższe ciśnienia więc silnik nie osiągnie pełnej mocy...
Jednak to dobra alternatywa szczególnie np do T3 gdzie nie ma instalacji wink.gif
Mam taki wynalazek:
blok tdi 1z
korby wał tłoki 1z
głowica 1z
kolektory 1.7D
wtryski 1.9sdi aey
pompa wtryskowa w trakcie montażu 1.9d 1y
turbo brak
Zobaczymy co z tego będzie wink.gif
Paweł#G
Kiedyś śledziłem wątki o m-tdi i wydaje mi się, że były pompy na linkę współpracujące z wtryskiwaczami dwusprężynowymi przy wtrysku bezpośrednim z TDI/SDI (jakieś z renault? Z jakiegoś fiata???- do małych mocy starczało na większe moce raczej budowano pomy) Pompy od wtrysku pośredniego wiem, że działają, ale ze to nie jest do końca to. Tylko pamięć zawodna i czasu brak na szperanie...
Pompa z TD ciśnienie i tak musi podać takie żeby wtryski się otworzyły, tyle ze kształt fali w pompie nie daje wykorzystać dobrze obu ciśnień wtryskiwacza dwusprężynowego.
Jak się uda odpalić T3 to proszę o info z wrażeń...
lukas313
Dajcie se spokój z pompami od turbo diesli z komorą wstępną.
Pompa musi być ze silnika który pracuje na bezpośrednim wtrysku.
Pompa z carnivala będzie działać bez przerabiania i kombinowania.
duniek
A jaką pompę na linkę zastosować do 2.5tdi R5?
mdfimage
A co z mocowaniem i kołem rozrządu w przypadku Carnivala jest takie samo jak w SDI ?
PS Dzięki za podpowiedź
lukas313
CYTAT(duniek @ Mon, 02 Apr 2018 - 18:54) *
A jaką pompę na linkę zastosować do 2.5tdi R5?

Nie ma takiej pompy trzeba budować na bazie pompy z 2.5tdi i np.pompy z carnivala.


CYTAT(mdfimage @ Mon, 02 Apr 2018 - 19:54) *
A co z mocowaniem i kołem rozrządu w przypadku Carnivala jest takie samo jak w SDI ?
PS Dzięki za podpowiedź

Jedyny zabiek jaki trzeba wykonać to roztoczenie łapy mocującej pompę przy silniku, koszt u tokarza 50 zł. Lub zakup takiej łapy z silnika 1.9 D z silnika skody felicji z pompą lukasa.
Koło montujesz z sdi,tdi.
mdfimage
Masz bardzo dużą wiedzę. Dzieki za informację i życzę wszystkigo dobrego
duniek
Kiedyś czytałem, że pompa z vw lt 2.8 tdi podejdzie. Może to być prawda?
lukas313
CYTAT(duniek @ Tue, 03 Apr 2018 - 14:30) *
Kiedyś czytałem, że pompa z vw lt 2.8 tdi podejdzie. Może to być prawda?


To prawda to najlepsza pompa do modzonegi m-tdi.
Tłokorozdzielacz 12mm.nic nie trzeba przerabiać.
Do sdi to ta pompa jest nie opłacałacalnym interesem bo droga.
tomek 1980
Witam, w sprawie tej pompy zagadaj do kolegi jaszczurtd http://www.racingforum.pl/Zobacz-profil-m68749.html wink.gif
Pozdrawiam.
kris309
CYTAT(lukas313 @ Tue, 03 Apr 2018 - 16:30) *
To prawda to najlepsza pompa do modzonegi m-tdi.
Tłokorozdzielacz 12mm.nic nie trzeba przerabiać.


A co by trzeba w tej pompie zmienić żeby n.p. AAZ na komorze z nią dobrze chodził? Sama fala na łagodniejszą czy coś jeszcze?
jaszczurtd
CYTAT(kris309 @ Wed, 04 Apr 2018 - 20:58) *
A co by trzeba w tej pompie zmienić żeby n.p. AAZ na komorze z nią dobrze chodził? Sama fala na łagodniejszą czy coś jeszcze?


Fala, ciśnienie wewnętrzne, zakres wewnętrznej regulacji kąta wtrysku (timing).
Ciężko przerobić taką pompę "na czuja". Czasem się uda, czasem nie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.