Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dorabianie sztywniejszych sprężyn zaworowych
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
patryk3860
Cześć, chciałbym, dorobić sztywniejsze sprężyny zaworowe, na wzór oryginalnych. Obroty maksymalne silnika to 6000. Czy ktoś z Was przerabiał temat i może ewentualnie kogoś sensownego polecić?
Krzysztof.Jarzyna
Cześć, do Simsona polecam ori...
MadeInPoland
Do 6k jesteś pewien, że seryjne nie wyrobią? Spory skok czy jak? Przerabiałem ten temat, nawet zamówiłem serię sprężyn, ale mało który zakład ma odpowiedni drut. Mi się nie udało znaleźć takiego zakładu.
krzysiek50
jaki silnik? moze podpasujesz z czegos innego.
patryk3860
Sprężyna BMW o numerze 11342247172, silnik diesla. https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/...sprezyna-zaworu. Sprężyna przy dużym ciśnieniu jest zbyt mało sztywna przez co się ugina i zawór się unosi.

mlody1921
To moze daj dwie zew. I wew.
MadeInPoland
Albo wystarczy ją bardziej ścisnąć wstępnie?
patryk3860
Nie ma możliwości założenia dwóch sprężyn ze względu na budowę układu. Napięcie wstępne sprężyny również nie załatwia sprawy. Na myśl przychodzi mi jedynie dorobienie sztywniejszych sprężyn.
KIVI
Diesel sie będzie kręcił 6000?
patryk3860
Trochę niżej, o ile? To nie istotne w tym temacie.
MadeInPoland
Dlaczego nie możesz zwiększyć napięcia wstępnego?
patryk3860
Mogę i było to testowane, jednak nie daję to pożądanego efektu.
P@bLO
Może po prostu zwymiaruj obecne sprężyny to w katalogach się poszuka wink.gif
patryk3860
Od tego zacząłem smile.gif
kidzio_r5gtt
jakbys podał parametry seryjnych sprężyn to bym mógł coś zaproponować...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.