Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Auto kombi do 15 tyś zł z potencjałem.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Bulit
Witam wszystkich.
W swoim życiu miałem już wiele aut Astry GSi, Nissana 200sx, saaba 9-3 w pakiecie Viggen, Volvo 850 T5-r,Honda Legend coupe,Subaru Impreza, Bmw e36, peugeota 307 sw itd itp.
Były to auta ciekawe i mniej ciekawe.
Ale teraz nadszedł czas na zakup czegoś w ściśle określonym budżecie bo plany życiowe się zmieniają.
Interesuje mnie auto raczej tylko kombi gdyż jest praktyczne i raczej w benzynie z miarę rozwojowym silnikiem.
Silnik z turbo mile widziany, auto używam generalnie do jazdy na codzień po mieście oraz na weekendowe wypady.
Spalanie jakoś szczególnie mi nie przeszkadza gdyż pracuję za granicą i tu relacja paliwa do zarobków jest normalna.
Nie chcę tez wydawać zbyt wiele pieniędzy na auto gdyż mam tez inne cele w zyciu a na auto marzeń przyjdzie jeszcze czas:)



Wytypowałem auta które moim zdaniem są ciekawe w tym budżecie i generalnie chyba solidne i prosił bym użytkowników tych aut o opinie.
Naj bardziej zastanawiam się nad A4 i A6 z tymi silnikami co do mocy więcej niz 300KM mi nie potrzeba a taki potencjał te silniki mają.

Audi a4 b5 1.8T 150KM lub 180KM Quattro
Audi a6 b5 2.7 BT Quattro
Ford Mondeo MK 3 ST220
Volvo 850 T5-r 2.0 lub 2.3T
Bmw e46 silnik 2.5/ 2.8 / 3.0 lub 3.0 diesel

Z góry dziękuje za odpowiedzi oraz podpowiedzi innych ciekawych modeli aut w tym budżecie dodam tylko że interesuje mnie napęd 4x4 lub na tylne koła, jedynie Volvo 850 z aut z przednim napędem moim zdaniem jest ciekawe.
lightman
Czyli ten temat spełnia idealnie warunki tego działu http://www.racingforum.pl/Kupujemy-samochl...cyjny-f123.html
Honada
Pewnie wyjdzie, że się czepiam ale czegoś nie rozumiem do końca:
CYTAT(Bulit @ Wed, 28 Feb 2018 - 10:12) *
Witam wszystkich.
W swoim życiu miałem już wiele aut Astry GSi, Nissana 200sx, saaba 9-3 w pakiecie Viggen, Volvo 850 T5-r,Honda Legend coupe,Subaru Impreza, Bmw e36, peugeota 307 sw itd itp.


A potem....

CYTAT(Bulit @ Wed, 28 Feb 2018 - 10:12) *
Wytypowałem auta które moim zdaniem są ciekawe w tym budżecie i generalnie chyba solidne i prosił bym użytkowników tych aut o opinie.
Naj bardziej zastanawiam się nad A4 i A6 z tymi silnikami co do mocy więcej niz 300KM mi nie potrzeba a taki potencjał te silniki mają.

Audi a4 b5 1.8T 150KM lub 180KM Quattro
Audi a6 b5 2.7 BT Quattro
Volvo 850 T5-r 2.0 lub 2.3T
Bmw e36 silnik 2.5/ 2.8 / 3.0 lub 3.0 diesel


Jako użytkownik tych aut to chyba powinieneś mieć dosyć dobrą wiedzę o tych autach. Znowu chcesz kupic ten sam samochód? Bo tak jakby pierwsza cześć wypowiedzi nie jest spójna z drugą.
Bulit
Chodzi mi po prostu o to ze z tych aut które wymieniłem miałem tylko Volvo 850 T5-r 2.0 nie miałem a4 1.8 T ani a6 2.7 BT czytałem wiele opinii o silniku 2.7 BT jedni chwalą inni narzekają, co do 1.8 T to chyba najlepszy silnik w miarę tani i rozwojowy. A co do BMW e46 którego nie miałem zastanawiam sie nad silnikiem 3.0d lub 3.0 w benzynie z tego co wiem benzyniak bardzo lubi brać olej. Po prostu chciałem żeby użytkownicy tych aut wypowiedzieli sie na temat tych samochodów z tymi silnikami.
prnit
wszystko to stare auta które będą generować koszty, najwieksze koszty i najbardziej skomplikowany to oczywiscie 2,7tt, najłatwiejszy w obsludze 1,8t .
Bulit
Audi A4 mnie naj bardziej kusi gdyż jej wygląd mi sie podoba. Co do silnika 1.8T to dużo czytałem na ten temat i jest dość rozwojowy. Zastanawiam się tylko jak to auto jeździ z napędem quattro, chodzi mi o dynamikę.

A co do starych aut i generowania kosztów to wszystko zależy od stanu technicznego i jak kto o nie dba.
Nowe auta są fajne ale już nie mają tego czegoś w sobie co te starsze samochody.
W większości aut już nawet ciężko na ręcznym polecieć bokiem w zakręcie bo jest ręczny elektroniczny.
grzesiek84
Literówka ci się wkradła w 1 poście,wpisałeś E36 zamiast E46,Jeżdziłem sporo służbowym E46 z 3 litrowym dieslem i chyba to bym wybrał na twoim miejscu,Audi a4b5 mam na codzień i znacznie przyjemniej jeżdziło mi się Bmw.
Bulit
Dziękuję już poprawiłem smile.gif co do e46 jeździłem kiedyś co prawda na miejscu pasażera i wydawało mi się że ten silnik fajnie sobie radzi z tą budą i 3.0 w dieslu to chyba dość wytrzymały silnik i podatny na zwiększenie mocy.
grzesiek84
CYTAT(Bulit @ Wed, 28 Feb 2018 - 14:32) *
Dziękuję już poprawiłem smile.gif co do e46 jeździłem kiedyś co prawda na miejscu pasażera i wydawało mi się że ten silnik fajnie sobie radzi z tą budą i 3.0 w dieslu to chyba dość wytrzymały silnik i podatny na zwiększenie mocy.

Jeden z najlepszych diesli tamtych lat,moc nietrudno zwiększyć,silnik jest wytrzymały-wytrzymuje spore przebiegi, tym co jeżdziłem przez kilka lat nikt go nie szanował a miał ponad pół miliona nakręcone i zero problemów.No i zawsze to rwd..
ju-by
Lexus IS200 XE10 SportCross MT.
Bulit
Miałem anglika IS 200 2.0 litrową benzynę w sedanie.
Fajne auto, fajnie wykonane ale strasznie dużo pali z tym silnikiem i nic nie jedzie a wersja z mocniejszym silnikiem jest droga a w wersji kombi wygląda nie ciekawie przynajmniej jak dla mnie.

A czy ktoś jeździł mondeo mk 3 ST 220 bo z aut z przednim napędem to auto mi się jeszcze podoba.
pinin
Za 15kpln to szukał bym Octavii/Golfa/Bory z 1.8t i haldexem. Będzie to dość świeże auto z potencjałem, dodatkowo dość rozsądne w kosztach utrzymania.
Emocji tam za dużo nie będzie, ale czego chcesz za 15kpln? No fakt, emocje będą na serwisie jak cenę usłyszysz biggrin.gif
GIB
15k za Mondeo 2.5T to jakiś mega przystanek będzie o ile wogóle coś znajdziesz. W takich pieniądzach polecam Saaba 9-3 II silnik rozwojowy do 250 KM można się w małych pieniądzach zamknąć. Auta w typie 850 są tak stare że wszystko może klęknąć, np. ni stąd ni z owąd okaże się że wiązka elektryczna zielona, i nie wiedzieć czemu ten skondinąd dobry samochód nie pali. Raczej nie na daily.
Fighter001
Tu chodziło raczej o Mondeo 3.0 V6, w sumie całkiem niezły silnik i można paliwo wstydu zapodać. Prowadzi się lepiej niż A4 jest lepiej wyposażony niż wspomniane b5 ale mocy to tutaj tanio się nie doda. Ja bym szukał właśnie st albo saaba. W tych pieniądzach znajdziesz coś w jednym kawałku
Bulit
Saba 9-3 SE miałem bardzo fajne auto kupiłem go za 6 tyś zł od sympatycznej Pani której mąż przywiózł go z Belgii, Auto miało zawieszenie koni z reg twardości i było po tuningu maptuna w pakiecie wiggena.
Silnik b204 chyba z tego co pamiętam.
Pani sprzedawała bo za dużo palił, to była na prawde okazja i żałuję że go sprzedałem bo nowy właściciel cieszył się nim pół roku i gdy chciałem go odkupić dowiedziałem sie że tydzień przed tym jak zadzwoniłem auto poszło na czołówkę i do kasacji.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/bf118afb0a8b0db0
yotomeczek
CYTAT(Bulit @ Sun, 04 Mar 2018 - 19:19) *
Saba 9-3 SE miałem bardzo fajne auto kupiłem go za 6 tyś zł od sympatycznej Pani której mąż przywiózł go z Belgii, Auto miało zawieszenie koni z reg twardości i było po tuningu maptuna w pakiecie wiggena.
Silnik b204 chyba z tego co pamiętam.
Pani sprzedawała bo za dużo palił, to była na prawde okazja i żałuję że go sprzedałem bo nowy właściciel cieszył się nim pół roku i gdy chciałem go odkupić dowiedziałem sie że tydzień przed tym jak zadzwoniłem auto poszło na czołówkę i do kasacji.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/bf118afb0a8b0db0


Fajny ale do pakietu Viggena to mu brakuje progów i spojlera...
GIB
Racja z tym mondeło, zapomniałem że lift mk.1 się tu nazywa mk.2 smile.gif W przypadku forda trzeba zwrócić uwagę na rdzę i trochę poczytać o ST 3.0 V6 bo zdaje się są tam jakieś drogie tematy, ale nie wiem nie miałem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.