Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nowe S3 vs ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Dragan
Od dłuższego czasu przymierzam się do zmiany samochodu na nowy z salonu i wybór padł na S3 Sportback (dobre rabaty na rocznik 2017). Jednak nie wiem czy to dobry wybór. Czy dla rodziny 2+1 (dziecko w drodze) nie będzie w nim za ciasno? Generalnie szukam czegoś "szybkiego" z napędem na 4 koła, nowego do 200k brutto. Wiem, że jest golf i seat z tym silnikiem w kombi, ale jakoś mi nie leżą. O silniku i skrzyni dsg nie trzeba tu chyba pisać, bo potencjał jest ogromny. Jeżdżę głownie po mieście, czasami jakaś trasa, ale to rzadkość. Teraz jeżdżę E90 335D zmodzoną na 390KM i 790NM i S3 wydaje mi się dobrym kompromisem, jeśli chodzi o osiągi (na M3, czy 340i nie ten budżet). Chyba, że macie inne pomysły o których na które jeszcze nie wpadłem.
SajneK
Jest taki jutuber co z dwojka dzieci Mustangiem 5.0 jezdzi wink.gif w budżecie sie zmieścisz biggrin.gif
marcin s.
Demo Stingera 3.3 albo passat/arteon 280KM
anomal
jak s3 male to superb
jankes6
Czemu wszyscy za wszelkw cena wszedzie polecaja superba??co ma wspolnego superb z audi s3...
Do sporbacka z jednym dzieckiem to jeszcze tesciowa gdzies upchniesz..
marcin s.
CYTAT(jankes6 @ Mon, 26 Feb 2018 - 11:10) *
Czemu wszyscy za wszelkw cena wszedzie polecaja superba??co ma wspolnego superb z audi s3...

Bo jest bardzo dobra oferta za dobre pieniadze? Bo ma silnik podobny s3? Podobne możliwości modyfikacji? A do tego jest bardzo pojemny
Maciek1234
CYTAT(jankes6 @ Mon, 26 Feb 2018 - 12:10) *
Czemu wszyscy za wszelkw cena wszedzie polecaja superba??co ma wspolnego superb z audi s3...
Do sporbacka z jednym dzieckiem to jeszcze tesciowa gdzies upchniesz..

ja widziałem Audi S5, gdzie była upchnięta rodzinka z dwójką dzieci biggrin.gif

Rodziny Matizami potrafili wyprawić się na dwutygodniowe wczasy nad morzem, więc to Audi A3 na pewno da radę. Z pewnością są auta lepsze pod względami rodzinnymi, ale nie ma co dramatyzować, że do A3 się rodzina 2+1 nie pomieści. Zawsze można się ratować np. boxem dachowym. Zwłaszcza, że w początkowej fazie życia dzieciaka, dalsze podróże rodzinne są rzadkością, a nie regułą.
hexx #2
CYTAT(marcin s. @ Mon, 26 Feb 2018 - 09:55) *
Demo Stingera 3.3 (...)

nówka za 211
PietereQ
Z takim budżetem można jeszcze pomyśleć o Giulii Veloce.
CrocodileReggae
Jeśli będą robione długie trasy to warto mieć na kanapie przestrzeń...
Moim zdaniem stinger się tu nie nada. Akcje w stylu mustang... no wszystko można ale po co?
Za 200 cennikowo będzie solidnie upasiony superb... mający w zasadzie wszystko co można zaznaczyć w konfiguratorze... a trochę tego jest.
Za 200 transakcyjnie będzie max wypo.
Droga do 450KM taka jak w golfie R... czyli relatywnie prosta.
Dragan
Superb chyba jednak za duży. Gdybym miał dwójkę dzieci, 10 lat więcej i szukał auta w podobnym budżecie pewnie bym go kupił. Nie ppzostaje mi chyba nic innego jak S3 z ewentualnym boxem na dachu.
hexx #2
CYTAT(CrocodileReggae @ Mon, 26 Feb 2018 - 21:48) *
Droga do 450KM taka jak w golfie R... czyli relatywnie prosta.

a jaki koszt tego by było to bezawaryjne, prawidłowo wykonane i nie zabiło silnika (a nie tylko dla osiągnięcia wykresu na papierze) ?
Tommo
CYTAT(hexx #2 @ Wed, 28 Feb 2018 - 06:54) *
a jaki koszt tego by było to bezawaryjne, prawidłowo wykonane i nie zabiło silnika (a nie tylko dla osiągnięcia wykresu na papierze) ?


Drogo. Kupić Stingera, wyjąć silnik, wsadzić do Golfa i już można działać.
lightman
Nie lepiej RS3 nawet gdyby bylo lekko używane? co pięć garów to pięć garów no i RS wink.gif
jakub1t
Ja jeździłem alfą 147 z wózkiem w bagażniku i łóżeczkiem przenośnym co się nie mieściło to szło na przednie siedzenie, żona z dzieckiem z tyłu. Ba kumpel do citroen c3 pakował pełnowymiarowy wózek. To taki sportback to prawie dostawczak przy tych autach. Wszystko zależy kto ile walizek zabiera i czy deska do prasowania też jest potrzebna smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.