Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 1.9tdi BLS - downpipe jaka średnica
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
StefanTG
Panowie, proszę o pomoc w dobraniu średnicy downpipa przy silniku 1.9tdi BLS - fabrycznie wyjście z turbo ma 50mm, przy plecionce jest 60mm, za plecionką już 55mm.
Auto seria i raczej tak zostanie, zależy mi żeby samochód po pozbyciu dpf,a był dalej cichy. Zastanawiam się nad średnica 57, 60 lub 63 , bd jakaś różnica w głośności? Co lepiej wybrać
fzhut
Najlepiej to zostawić katalizator w seryjnej puszce...
StefanTG
CYTAT(fzhut @ Wed, 07 Feb 2018 - 10:28) *
Najlepiej to zostawić katalizator w seryjnej puszce...

Polecisz jakiś ?
Damzzii
Najlepiej to zostawić dpf i naprawić przyczynę jego zabicia. Niestety ale "lada dzień" taki samochód może nie przejść przeglądu i będzie zabawa w drugą stronę.
Mis
Zrobić DP 57mm (2.25 cala) średnicy i wstawić sportowy katalizator. smile.gif
StefanTG
CYTAT(Damzzii @ Wed, 07 Feb 2018 - 17:22) *
Najlepiej to zostawić dpf i naprawić przyczynę jego zabicia. Niestety ale "lada dzień" taki samochód może nie przejść przeglądu i będzie zabawa w drugą stronę.

Niestety jestem bezsilny, wtryski sprawdzone na maszynie, czujnik ciśnienia ok, egr ok, turbo raczej też... dpf mimo czyszczenia dalej wypala się co 20km.
DealMan
Padają ci wałki
StefanTG
CYTAT(DealMan @ Fri, 09 Feb 2018 - 20:56) *
Padają ci wałki

Chyba wałek , a co to ma z tym wspólnego
lukas313
CYTAT(StefanTG @ Fri, 09 Feb 2018 - 21:43) *
Chyba wałek , a co to ma z tym wspólnego



Możesz mieć wytarte krzywki na wałku a przez to nie odpowiednią ilość powietrza w cylindrach co skutkuje szybkim zapychaniem się filtra dpf.
Zasadnicze pytanie turbina działa prawidłowo zmienna geometria się nie zacina?

DealMan
No tak wałek, ma bardzo duży wpływ. Mało powietrza dużo dymu.
StefanTG
CYTAT(lukas313 @ Sat, 10 Feb 2018 - 08:55) *
Możesz mieć wytarte krzywki na wałku a przez to nie odpowiednią ilość powietrza w cylindrach co skutkuje szybkim zapychaniem się filtra dpf.
Zasadnicze pytanie turbina działa prawidłowo zmienna geometria się nie zacina?

Chodzi jak rakieta, nigdy nie bylo problemów z brakiem mocy. Wałek był wyciągamy przy wymianie uszczelek pompek i był Ok, z reszta silnik pracuje dobrze, nie ma objawów buczenia itp
StefanTG
Wydaje mi się, że bez wywalenia dpf’a nie znajdę przyczyny która jest odpowiedzialna za jego zapychanie.
kamil7s
Wykręć świece i zobacz czy nie są zaolejone, teraz mam takiego pacjenta któremu leje się olej na tłoki, głowica poleciała do roboty.
Leo
BLS jest sam w sobie do dupy, sprzedaj to dziadostwo. U mnie przy 120.000 zawór się urwał sam z siebie.
StefanTG
CYTAT(kamil7s @ Mon, 12 Feb 2018 - 01:16) *
Wykręć świece i zobacz czy nie są zaolejone, teraz mam takiego pacjenta któremu leje się olej na tłoki, głowica poleciała do roboty.

nie są, u mnie jest problem z mocnym przybywaniem oleju tylko smile.gif

CYTAT(Leo @ Mon, 12 Feb 2018 - 07:14) *
BLS jest sam w sobie do dupy, sprzedaj to dziadostwo. U mnie przy 120.000 zawór się urwał sam z siebie.

to pojedyńczy przypadek, wszystkie głowice 1.9tdi są podobne smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.