Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: DQ250 konwersja 4x4 -> FWD
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
tomkierz
Cześć,

jestem w trakcie swapa silnika 3.2 VR6 + DSG 4x4 i na razie chcę podpiąć skrzynię jedynie pod przednią oś.

Moje pytanie jest następujące: Czy ktoś robił już coś takiego w dq250? Widziałem jakieś zestawy do konwersji 4WD->2WD skrzyni 02M jak poniżej, ale nie widzę niczego podobnego do DQ250. Kupiłem już flanszę/wałek ze skrzyni przednionapędowej, ale wygląda to własnie tak, jakby był potrzebny jakiś adapter jak do 02M.

http://www.retrofication.co.uk/698.html

Będę wdzięczny za pomoc.
16vg60
Napisałeś narazie..., nie możesz jeździć z przystawka tylko bez podpiętego wału?
Kolega śmiga już tak kilka lat w MK4 GTI z R32 DSG i on nie ma w planach konwersji ,a Ty jak chcesz kiedyś swapowac tył to po co zbędna robota ?
RasPL
ja tak przejechalem 3tys km
kkkacper
Jak wyzej wink.gif
radekrp90
Ta skrzynia nie ma dyferencjału w przedniej osi - jest tylko przekładnia kątowa więc bez obaw będzie działać bez przeróbek, bez wału napędowego tylnej osi.
tomkierz
Chodzi bardziej o to, że z przekładnią dochodzą mi dodatkowe przeróbki stabilizatora itd. Średnio się to mieści w fabii biggrin.gif Czterobut najszybciej wleci za dwa lata. Jeśli to tylko kwestia zaślepienia czegoś jak w 02M, to wolę to zrobić w taki sposób niż tracić czas na customowy stabilizator itd. Jeśli jednak dużo z tym pieprzenia, to spróbuję upchnąć te przekładnie.
Arkadiusz
upchnij przekladnie bedziesz mial motywacje do zrobienia 4 buta bo jak bedziesz chcial zrobic 4x4 to ta sama przerobka bedzie potrzebna i tak.
nomaster
ta skrzynia ma dopinany tył czy jak?
radekrp90
Skrzynia FWD ma zupełnie inny kadłub (chyba) oraz inne wałki, półosie i możliwe, że dyferencjał - więc raczej nie masz wyjścia - musisz upychać biggrin.gif
tomkierz
Wygląda na to, że można to uczynić, ale patent jest podobny jak w 02M. Za radą znajomego zdemontowałem to wyjście na wał i na razie je zaślepię. Wtedy nie muszę przerabiać stabilizatora itd. Jak już będę robił 4x4, to przerobie stabilizator i dołożę wyjście na wał i tyle.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.