Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wagi aut, b3,b4,b5 quattro
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
malutki83
cześć

macie może jakieś doświadczenia z wagami tych aut:

generalnie 1,8T , silnik.

Zastanawiam się co będzie najlepsze do kjs i upalania

b3 niska waga,
b4 z tyłu lepsze zawieszenie
b5 ponoć na wielowachaczu prowadzi się fantastycznie.
marszall
A4 jest troche lzejsze od b4. Tylne zawieszenia niemalze te same zza to ptzod w ar wiadomo wielowachacz. I powiem szczerze ze moja obnizona i uywardzona b4 nie priwadzi sie tak w zakretach jak bylejaka seryjna a4.
Tylko co na takie upalanie powiedza aluminiowe wahacze?
Linarr
nic nie powiedzą, bo nie jeździsz po dziurach tylko torze tongue.gif
malutki83
Auto wlasnie ma jezdzic w kjs czyli po dosc dziurawych odcinkach
Al Ed Upek
B3 wygrywa masą, bo czterocylindrowa waży 1150 kg. Sam taką upalam na torze i na mocno zmotanym zawieszeniu nawet znośnie się prowadzi.
Fighter001
Bierz A4 różnice w masie nadrobisz mocą. B3 prowadzi się słabo B4 jeszcze gorzej, A4 też szału nie robi ale jednak czuć różnice. Miałem tylko sedany więc takie budy porównuję. Najlepiej jeździło mi się po zakrętach B2 ale teraz to już raczej youngtimer niż tani wóz do kjs.
malutki83
Jest b2 vipera z 4.2 pod maska
marszall
Rożnica w masie b3 a b5 spora wiec i moc do nadrobienia spora. A jeździ ktoś wogóle na aluminium w kjs?
malutki83
Widzialem kilka a4 i powiem ze gonia sie ostro z subarakami i lancerami
Leo
zawieszenia w b3/b4 nie zrobisz nigdy tak jak a4 w serii.... niestety. Można iść w audi sport, ale... tą kasę lepiej przeznaczyć na nowszy model.
Linarr
chyba najlepsze b5 jakie widziałem
https://www.youtube.com/watch?v=hehi_puZ6Lc
malutki83
CYTAT(Leo @ Sun, 14 Jan 2018 - 23:24) *
zawieszenia w b3/b4 nie zrobisz nigdy tak jak a4 w serii.... niestety. Można iść w audi sport, ale... tą kasę lepiej przeznaczyć na nowszy model.



Generalnie a4 z 1.8 t sa tansze niz b3 czy b4 z tymi motorami a poziom swapow czasem przeraza jyz po pierwszych zdjeciach.
Leo
no co zrobić. do A4 b5 jeszcze jest sporo części sportowych dostępnych w dość dużych ilościach.
uki82
a4 b5 quattro z 1.8T - w dowodzie wbite mam 1450 kg. Muszę sprawdzić ile rzeczywiście waży, ktoś ważył b5 quattro ?
marszall
Sedan moze tyle miec.

Co do zawieszenia jeszcze to jak to jest z camberami w A4?
Bo w B4 jest duze pole do popisu przynajmniej a jak na wielowahaczu?
uki82
Ja nie jestem na tym etapie, ale w przypadku a4 b5 to chyba stosuje się regulowane wahacze górne w celu zmiany kąta pochylenia koła.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.