Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW Z3 - maglownica z innego modelu
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Scorpinch
Witam,
temat dotyczy BMW Z3 sprowadzonego z UK. Zamiarem jest zrobienie przekładki na LHD, lecz ciężko jest dostać ori maglownicę do Z3, a jak już, to w sporych pieniądzach (budżetowy projekt). Na realoem.com trochę można zgłupieć, bo niby z E36 magle podchodzą do Z3M (poprzez numery seryjne części). I jak to jest z tą maglownicą? Można do Z3 (2.0 M52TU) wrzucić P&P magiel z E36 (też R6, chyba że R4 też się nada)?
Pozdrawiam.
kirpek
Magle z e36 i e46 pasują zamiennie. Roznica jest w ilości obrotów od oporu do oporu. W z3 masz bardziej bezposredni układ i mniej obrotów.
Scorpinch
Rozumiem i to także wyczytałem na innych forach. W każdym razie dzięki, za prędką odpowiedź smile.gif
Lecz najbardziej chciałbym wiedzieć, czy maglownica z E36 pasuje Plug & Play do Z3?
kirpek
Z3 to e36 compact w innym ubraniu.
Arkadiusz
pasuje ale bedziesz mial wiecej obrotow od oporu do oporu.
Scorpinch
Dzięki wielkie smile.gif
Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Pozdrawiam
swirlization
kiedys "cwiczylem" ten temat, maglow z Z3 jest malo glownie dzieki krotszemu przelozeniu tej przekladni i lepszemu "feelingu" auta, jakbys nie kombinowal IMO warto pojsc w oryginalny magiel od Z3 szczegolnie jesli budujesz auto do pojezdzawek, bo moim zdaniem roznica jest odczuwalna. Magiel od M3 E46 z tego co pamietam rowniez pasuje, ale to jeszcze wyzszy koszt, niz ori maglownica.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.