Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyryskiwacze 2,2 cdi wydajność pyt
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
fuhmateusz
Witam
Mam takie pytanie orientuje się może jaka jest wydajność wtryskiwaczy w 2,2 cdi 150 km
A może ktoś orientuje się jak można podnieść wydajność układu common rail
Z góry dIekuje za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam
Pushek
Wtryski w tym silniku maja numer zaczynający się na a648. Były też stosowane w niektórych 3.2 cdi. Nie słyną że zbyt dużej wydajności. Ludzie robią na fabrycznym setupie ok 180KM. Dalsza droga to pompa z 4.0 cdi i wtryski z 3.0 AMG
fuhmateusz
chodzi o pompe przy silniku czy w zbiorniku?
wwljohn
Witaj. Zapraszam do lektury mojego tematu. Jestem na etapie przebudowy 3.2 R6 w okolice 500KM http://w211.eu/viewtopic.php?f=58&t=6346

Pompa wysokiego ciśnienia z 400cdi - niemniej sama pompa nie wystarczy. Jest jeszcze kilka niuansów.
Wtryski AMG to żaden szał. Potrafię zbudować dużo wydajniejsze w lepszej cenie tym bardziej, że AMG są trudno dostępne. W 2.2cdi jest problem z pompą oleju. Bezpieczna granica to 180KM. Dalej należy przełożyć pompę z Om606. W przeciwnym wypadku klęknie panewka 2go cylindra.

Turbo można zastosować z 3.2cdi.

Wydajność fabrycznego układu to 49KM na cylinder.
Pushek
Chodzi oczywiście o pompę wysokiego ciśnienia, te na silniku.
Mógłbyś rozwinąć temat wadliwych pomp w 2.2 cdi? Wiele razy spotkałem się z zatartymi cdikami w sposób o którym wspomniałeś, mimo że były serwisowane na czas.
wwljohn
Nie ma tu czego rozwijać. Po prostu mają zbyt mały wydatek. Tak jak ograniczyli chłodnicę oleju (zbyt wysoka temperatura oleju, zrywanie filmu olejowego) i IC. Aby niewielkim kosztem uchronić 2.2 od problemów należy przełożyć IC od 2.7 bądź 3.2. Chłodnicę wody od 3.2.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.