Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 3.0 VM FCA
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
NitrotheTurbo
Co sądzicie o silnku 3.0 produkcji VM MOTORI stosowany w grupie FCA, zależy mi na orientacyjnej cenie naprawy całego silnika, jak przyjmuje modyfikacje zarówno chip jak i również wymiana turbony na mocniejszą i oczywiście na trwałość osprzętu.
119
To nie jest bliski brat "legendarnego" 2.5 VM, siedzącego w Jeepach i którychś Alfach? Na niedziałającym już tdi-tuning forum był kiedyś opis tego złomu.
NitrotheTurbo
Chodzi mi o ten silnik stosowany w Lancia Thema 2 i niektórych Jeepach.
GTbodek
Oprócz czipa na ok 300KM w grandzie i kilku themach raczej mi nic nie wiadomo czy ktos sie odważył na wymianę turbiny aby isc dalej. Ogólnie silnik dosc trwały.
Sprzedaje takie nowe wiec trochę tego wyjechało. Lecz raczej nikt sie nie odważył ingerować w osprzęt.
GTbodek
CYTAT(119 @ Sat, 09 Dec 2017 - 13:35) *
To nie jest bliski brat "legendarnego" 2.5 VM, siedzącego w Jeepach i którychś Alfach? Na niedziałającym już tdi-tuning forum był kiedyś opis tego złomu.


To nie jest tamten silnik. 3,0 CRD to zaprojektowany od nowa motor, dedykowany do Granda/Themy na rynek europejski. Silnik 2,5 diesel VM nie byl w zadnej alfie.
s_ordak
CYTAT(GTbodek @ Fri, 15 Dec 2017 - 12:09) *
To nie jest tamten silnik. 3,0 CRD to zaprojektowany od nowa motor, dedykowany do Granda/Themy na rynek europejski. Silnik 2,5 diesel VM nie byl w zadnej alfie.


Muszę poprawić, 2,5 diesel VM był montowany w Alfie 164.
jakub1t
A co było w 164 2.5td ? Zgaduje ze VM
GTbodek
CYTAT(jakub1t @ Fri, 15 Dec 2017 - 12:29) *
A co było w 164 2.5td ? Zgaduje ze VM

Oj tak daleko nie sięgałem:) Chodziło mi o bieżące konstrukcje niz o joungtimery:)
jakub1t
Silnik byl chyba podobny do tych nowszych .
radekrp90
Przecież 2.5 to rzędowy silnik na pompie, z głowicami jak w silniku stacjonarnym (dzielone).
3.0 to V6-ka CR - zupełnie inna konstrukcja.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.