Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wyciete Dpf a przegląd
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
RADEK1985
witam mam takie pytanie bo mam wyciete filtry cząstek stałych i z tego co wiem od czerwca 2018 roku maja badać spaliny w dieslach analizatorem spalin i czy jak filtrow nie bedzie bedą jakieś problemy z przeglądem ??? pozdrawiam
Cieniu
w zasadzie to nie
jezeli silnik jest sprawny w dobrej kondycji to nawet bez filtrów powinien spełnić swoją normę a filtr cząstek to filtr cząstek stałych
hexx #2
w dostawczakach znajomego sprawdzali czy są DPFy
generalnie przeglądy były bardzo szczegółowe
tomek evo
W praktyce zobaczymy jak będzie ale już teraz tak jest, że auto ma spanieć normę emisji spalin zgodną z rokiem produkcji i sprawdzenie teoretycznie powinno być wykonywane każdorazowo. Niektóre stacje to sprawdzają inne nie. Mnie ostatnio sprawdzali ale wcześniej przez kilka lat i kilkunastu przeglądach nie. Teraz może nie być tak fajnie ale od diagnosty usłyszałem, ze jak jest zdrowy silnik to nawet z wyciętym filtrem powinien normę spełnić, choć w przypadku normy euro5i 6 mam co do tego wątpliwości.
Cieniu
filtr czastek ma mało do zadymienia bo jezeli silnik kopci to i tak juz bedzie po filtrze kiedys czytałem o testach aut z filtrem i po wycieciu i zadymienie nie znacznie było wieksze ale i w normie z wielkim zapasem co jak co dla mnie to chujostwo jest puki diesel sprawny to jest ok jak zacznie dymic to juz dpf nie ma racji bytu pozatym jak w trakcie regeneracji cała ta ekologia to o kant wytrzec przeciez ten syf i tak zostanie u nas w eko systemie i tak
na przeglądzie jezeli silnik jest ok i filtr wyciety jest "niewidocznie" to nikt sie nie domysli ani analizator tego nie wykryje bo chyba najlepsza metodą na test filtra jest biała kartka papieru przystawiona do koncówki wydechu smile.gif
hexx #2
Część diagnostów to kretyni
ale znaczną część idiotami nie jest.. i potrafi powiedzieć, czy auto fabrycznie miało DPF czy nie.

Chodzi pewnie o sprawę formalną, czy auta posiadające fabrycznie DPF ma takowy czy nie ma .. i konsekwencje jego nie posiadania.
RADEK1985
Tak dpf jest potrzebny ze nie truć srodowiska ale zapchany filtr rozwala silnik po czym koszty potem są ogormne z tego co sie dowiadywałem to diagnosci mowili jak masz katalizator i zdrowy motor to przejdzie przeglad no chyba ze jakiś mocny program bedziesz miał ze bedzie kopcił to wtedy nie smile.gif
kompot
CYTAT(Cieniu @ Tue, 28 Nov 2017 - 08:21) *
filtr czastek ma mało do zadymienia bo jezeli silnik kopci to i tak juz bedzie po filtrze kiedys czytałem o testach aut z filtrem i po wycieciu i zadymienie nie znacznie było wieksze ale i w normie z wielkim zapasem co jak co dla mnie to chujostwo jest puki diesel sprawny to jest ok jak zacznie dymic to juz dpf nie ma racji bytu pozatym jak w trakcie regeneracji cała ta ekologia to o kant wytrzec przeciez ten syf i tak zostanie u nas w eko systemie i tak

Nieprawda, wypalenie filtra jest o wiele czystsze niż ciągłe wypuszczalnie sadzy do środowiska.
Podobne zadymienie - to jest możliwe w ściśle określonych warunkach, ogólnie w stanach przejściowych, m.in. głównie budowanie boostu z niskich obrotów, będzie duża różnica.
A jaka konkretnie to zależy też od konstrukcji silnik, im czystszy sam silnik, tym układ oczyszczania spalin ma mniej roboty, np. jesli chodzi o sadze to w czystyszym silniku mnie sadzy idzie do filtra, wiec sie rzadziej wypala, jest nizsze spalanie benzyny, mniej rozrzedza olej paliwem, przez co auto rzadziej pyta o przeglad, jest dzieki temu tansze w utrzymaniu (szczegolnie wazne dla flot) i tak dalej...
Q40
Zależy od auta i stacji diagnostycznej, w dostawczych często zwracają na to uwagę, w prywatnych osobowych prawie wcale, jak już to sprawdzają emisje spalin i zdecydowana większość tego typu urządzeń nie wykrywa braku dpf.

Vagowskie tdi, nie najnowsze, 2.0-3.0 z usuniętym dpf i z delikatnymi poprawkami map -przechodzą bez problemu.
RADEK1985
A 4,2 TDI smile.gif ?
_adams_
Martwiłbym się bardziej wtryskami w takim TDi niż dpf wink.gif
tomek evo
CYTAT(hexx #2 @ Tue, 28 Nov 2017 - 09:40) *
Część diagnostów to kretyni
ale znaczną część idiotami nie jest.. i potrafi powiedzieć, czy auto fabrycznie miało DPF czy nie.

Chodzi pewnie o sprawę formalną, czy auta posiadające fabrycznie DPF ma takowy czy nie ma .. i konsekwencje jego nie posiadania.


Problematyczne jest moim zdaniem karanie za brak filtra w autach sprzed wejścia normy euro5 czyli chyba wrzesień 2010. Na różne rynki auta raz były auta z fabrycznymi filtrami a raz nie. Nawet zamawiając w salonie nowe auto często sprzedawca nie miał pojęcia czy auto będzie z filtrem czy bez. Nawet były przypadki, ze jak przyjechały auta z jednej dostawy w identycznej wersji silnikowej to cześć była z flitami a część bez. Loteria. Jak do danego modelu był fabrycznie dedykowany układ wydechowy z dpf-em ale również bez dpf-u i ktoś wymieni na ten układ bez dpf-u i auto dalej będzie spełniać normę spalin (bo będzie tylko euro4) to czy łamie jakieś przepisy? Jakie skoro układ wydechowy jest dedykowany do danego modelu i ma homologacje producenta (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę).
Najlepszy przykład jaki znam to w aucie kolegi Vectra C 1.9 cdti prosto z salonu po Vinie wychodziło, że powinien mieć dpf-a a nie miał. W ASO zrobili wielkie oczy jak to odkryli ale to 100% pewna informacja i dowodzi, ze nawet sprawdzenie w systemie nie daje 100% pewności.
Oczywiście w aucie z wymaganym euro 5 już raczej nigdzie nie było przypadku, ze auto nie miało filtra fabrycznie.
hexx #2
CYTAT(tomek evo @ Thu, 30 Nov 2017 - 10:35) *
Problematyczne jest moim zdaniem karanie za brak filtra w autach sprzed wejścia normy euro5 czyli chyba wrzesień 2010. Na różne rynki auta raz były auta z fabrycznymi filtrami a raz nie. Nawet zamawiając w salonie nowe auto często sprzedawca nie miał pojęcia czy auto będzie z filtrem czy bez.

Vectra C z silnikiem z19dht w 2008 roku miała EUR4 i występowała z DPF (za dopłatą cos około 1k pln) i bez DPF.
Bez schylania się pod auto powiem ci po samej tabliczce.. czy auto miało filtr fabrycznie czy nie.
Jakoś nie wydaje mi się, ze Opel robił omyłki w oznaczeniach.

Więc bez udawania idioty w razie czego wink.gif
tomek evo
CYTAT(hexx #2 @ Thu, 30 Nov 2017 - 15:05) *
Vectra C z silnikiem z19dht w 2008 roku miała EUR4 i występowała z DPF (za dopłatą cos około 1k pln) i bez DPF.
Bez schylania się pod auto powiem ci po samej tabliczce.. czy auto miało filtr fabrycznie czy nie.
Jakoś nie wydaje mi się, ze Opel robił omyłki w oznaczeniach.

Więc bez udawania idioty w razie czego wink.gif.


Uwierz mi, że zrobił. W ASO też nie wierzyli i twierdzili, ze auto powinno mieć dpf-a. Oczywiście możesz nie wierzyć ale to 100% pewne. Auto bardzo bliskiego przyjaciela, serwisowane a ASO przez bardzo bliskiego przyjaciela (wtedy jeszcze był w ASO). Znamy się od przedszkola. Auto było chyba z końca 2007 ale już nie pamiętam dokładnie. Zafira B z tym samym silnikiem od początku (połowa 2005) wychodziła niby tylko z DPF-em ale ponoć zdarzały się fabryczne bez dpf-a.
hexx #2
Słabej wiary jestem w takich zeznaniach.
Wystarczy spojrzeć również w elektronikę auta i sprawa jest jasna czy był DPF czy nie.
SajneK
W srode robiony przeglad nikt mi nic nie badał, generalnie wszystko zalezy od diagnosty, jak ktos chce miłego z wawy to zapraszam na PW, nie robili scen wink.gif
tomek evo
CYTAT(hexx #2 @ Fri, 01 Dec 2017 - 07:11) *
Słabej wiary jestem w takich zeznaniach.
Wystarczy spojrzeć również w elektronikę auta i sprawa jest jasna czy był DPF czy nie.

DPF-u nie było i to było od razu widoczne ale w bazie danych wg. GM-a ten konkretny egzemplarz miał mieć dpf-a. Ale to nie jest najistotniejsze w temacie. Gdybym nie znał tego przypadku sam bym był bardzo sceptyczny do takich rewelacji.
hexx #2
nie wierzę w takie bajki
może klepiący turek dał inny wydech ? laugh.gif
RADEK1985
Kiedyś był taki przyadek ze gościu sprawdzał auto w aso , ktore było sedanem a w dokumentacji było combi smile.gif LOL
rrrr
Temat Fabii. Znajomy blacharz skupował dupnięte hatche i doklejał kombiaki. Zrobił tak kilkanaście sztuk, aż wyszła afera bo hamulce nie pasowały panu i się wtedy zaczęło.... Swego czasu opłacalny temat bo kombi było droższe o jakieś 10k na rynku w stosunku do hatcha biggrin.gif
hexx #2
zawsze można powiedzieć że.....





laugh.gif
tomek evo
CYTAT(hexx #2 @ Fri, 01 Dec 2017 - 14:40) *
nie wierzę w takie bajki
może klepiący turek dał inny wydech ? laugh.gif


auto nówka sztuka z salonu za prawie 100 tys.
hexx #2
Nie ma takiej opcji.
Jeżeli jest elektronika do DPF a nie ma fizycznie DPF to wali błędami + samochód nie przechodzi kontroli jakości przed wyjechaniem z fabryki.

tomek 1980
Witam, ja również 21.11.2017r. robiłem przegląd i nikt nic się jeszcze nie czepiał. Różnica, tylko taka, że po wjeździe do środka, trzeba zapłacić, a dopiero potem koleś przegląda samochód.

Panowie skoro mowa w tym temacie o ekologi w samochodzie, czy jest szansa, że od czerwcu 2018r. diesel bez katalizatora przejdzie przegląd ?

Pozdrawiam.
RADEK1985
Z tego co sie orientowałem to jesli nie masz dpf a masz kata i nie kopci to tak ale mogę ie mylić tak mi znajomy diagnosta mowił smile.gif
farmer91
Nie rozumiem tego zdziwienia z płaceniem przed a nie po przeglądzie, ja zawsze płacę przed :-P a z ciekawostek dpf - katalizator to znajomy ma a4 b7 3.0 tdi polski salon z dpf, ja mam taką samą którą brałem od Niemca z pod domu także bez udziału turasów :-P i fabrycznie auto jest bez dpf. W zamian mam wydech Millteka :-D
hexx #2
masz EURO5 czy jeszcze EURO4 ?
afro89
W B7 jest jeszcze EURO4. Ja mam w B7 3.0 tdi ASB i na tabliczce pisze EURO4 + DPF
hexx #2
Na EURO4 nie był obligatoryjny a jako opcja za dopłatą.
Dopiero w EURO5 i EURO6 jest obligatoryjny i na standardzie.
afro89
czyli w moim przypadki jak pisze EURO4 + DPF na tabliczce to mogę na legalu wyciąć DPF ?????? Czy mogą być problemy ?????? Pytam ponieważ mam jakieś tam plany względem tego auta i nie wiem co do końca robić.
hexx #2
mogą być problemy
Grand_
ja w 535d jak miałem seryjny DPF to zaglądając do rury wydechowej wyglądała jak nowa, jak się świeciło latarką to igła ideał no jak z pudełka.
po wycięciu DPF'a i jednym dniu jazdy wydech czarny w środku całkowicie ;]

I po co mi biała kartka jak na oko widze różnicę.

Aczkolwiek mam jeszcze nowego Peugeota 2.0 HDi z FAPem i mimo ze jest 100% sprawny, to wydech jest czarny w środku troszke .

A co do mierzenia na stacji diagnostyki to żeby zmierzyć zadymienie w dieslu to trzeba GO OBCIĄŻYĆ czyli dobrzeby był oto zrobić na hamowni, a nie " gazując " na luzie, co oni namierzą jak moje auto bez obciążenia ładuje 0.1 bara a pod obciążeniem 2.5, to chyba troszke inna mieszanka jest pod pełnym butem... co zresztą widać na hamowniach czasem w starszych TDi biggrin.gif
matteusz
Dlatego Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa chce wprowadzenia na badaniu technicznym innej metody badania czy DPF jest w aucie niż pomiar zadymienia "na luzie", zobaczymy co z tego wyjdzie.
FF2004
a jak samochód ma blokadę i na luzie/postoju nie pozwala się rozkręcić powyżej 2500 ???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.