Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Leasing a wykup
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Stron: 1, 2
WLD_Wlodi
Witam, czy ktoś z was wie może jak wygląda sprawa w przypadku gdy posiadam pojazd w leasing, wykup 1% jednak nie jestem tym wykupem zainteresowany a chciałbym wskazać osobę która by wykupiła ten pojazd?
Feno
Podbijam, bo też mnie to mocno interesuje. Mam dwie spółki i pierwsza leasingowała auto, a wykupu chciałbym dokonać na drugą.
Ostatecznie będę i tak dowiadywał się w EFLu.

A jak jest ze sprzedażą i kwestiami podatkowymi ? Wykupuje powiedzmy za 30k zł. Czy będzie problem jeśli sprzedam również za 30k zł (oczywiście zakładając, że wartość rzeczywista jest sporo wyższa)?

EDIT: zdaje się, że nic z tego https://www.fmleasing.pl/porady/wykup-przed...i-jego-sprzedaz
cowboy
wykup ten 1% na osobe prywatną i sprzedaj potem normalnie bez FVat jako osoba fizyczna
WLD_Wlodi
CYTAT(cowboy @ Mon, 06 Nov 2017 - 18:47) *
wykup ten 1% na osobe prywatną i sprzedaj potem normalnie bez FVat jako osoba fizyczna

US się nie doczepi w takim przypadku?
PiurielSR
Wykup jako firma i podaruj żonie a ta sprzeda jako osoba fizyczna.
anwi
ze spółki chyba nie może zrobić żonie darowizny
WLD_Wlodi
Mam DG ale powątpiewam w to że jest US się nie doczepi. Wyprowadzając coś z firmy(no poprzez darowizne) nie musimy zapłacić podatku?
rex
Wykupujesz na prywatna osobe i sprzedajesz po 6 miesiacach. Jedyna opcja, zeby uniknac podatku.
Góruś
Darowiznę robisz na członka rodziny(syn) i po pół roku można auto sprzedać dalej.
cowboy
CYTAT(WLD_Wlodi @ Tue, 07 Nov 2017 - 11:31) *
Mam DG ale powątpiewam w to że jest US się nie doczepi. Wyprowadzając coś z firmy(no poprzez darowizne) nie musimy zapłacić podatku?


ale co wyprowadzasz z firmy ? bo nie rozumiem
płacisz raty leasingoiwe
auto nie jest środkiem trwałym

ostatniej faktury wykupowej po prostu nie ewidencjonujesz w ksiegowości i tyle
bez kiombinacji z darowiznami
mowa o JDG
olozwirski
cowboy Pytanie klucz, kto jest właścicielem auta?
cowboy
no jak w leasingu to firma leasingowa raczej do momentu wykupu ?
olozwirski
Piękny kraj.
Firma spłaca auto, wlicza w koszty amortyzacje , paliwo, faktury z firm tuningowych itp. a później darowizna. To w firmie powinno się zaliczyć jako strata!
Piękny kraj.
Wombat
jeżeli to auto jeździło na rzecz firmy to raczej nie strata tylko koszty. poza tym to chyba sprawa firmy co chce komu podarować?
olozwirski
Ja rozumiem, są takie przepisy to trzeba korzystać.
Tam gdzie ja prowadzę działalność po prostu nie ma takiej możliwości. I nie gnije mi nerka od tego.
cowboy
CYTAT(olozwirski @ Tue, 07 Nov 2017 - 23:03) *
Piękny kraj.
Firma spłaca auto, wlicza w koszty amortyzacje , paliwo, faktury z firm tuningowych itp. a później darowizna. To w firmie powinno się zaliczyć jako strata!
Piękny kraj.


w leasingu nie amortyzujesz auta
kosztem jest rata leasingowa i paliwo oraz odliczasz 50% VAT od tego

jak sprzedajesz firmowa auto to jest twój zysk a nie strata, i VAT musisz oddać (100%)

faktura z firmy tuningowej moze być wątpliwa, chyba ze udowodnisz że te 50KM wiecej było Ci potrzebne do wygenerowania przychodu wink.gif
Wombat
ja nie rozumiem "oburzenia".
Leasinguje 3 lata samochód za 300 tys. Po 3 latach jest dla mnie księgowo wart powiedzmy 12 tys i za tyle go moge wykupić.
Wykupuje i mam samochód wart "rynkowo" 100 tys ale dla mnie "ksiegowo" 12 tys.
Jeżeli go wykupie i sprzedam mamusi (bo to diesel a "dieslem lamusie możesz wozić se mamusie") to jak go sprzedam za rynkową to coś tam zarobie ale odprowadze vat i podatek. Niekoniecznie chce zarabiać na mamusi a za samochod zapłaciłem.
Ale moja firma to ja i kieszeń firmy to moja kieszeń - wiec chyba moge dysponować swoim samochodem który 3 lata spłacałem?.
Nie rozumiem dlaczego bym nie miał sprzedać tego samochodu za wartość "księgowową" bliskiej mi osobie. A może jestem fundacją i nie mogę mieć dochodu bo to się kłopot robi. Przecież równie dobrze mogę poczynić jako firma na rzecz tej osoby darowizne (a że to nie pracownik to wtedy tylko podatek od darowizny by wchodził w gre). To czy nie prosciej jest wskazać mamusie jako osobe wykupująca?
Moge go też postawić pod płotem za te 12 tys i poczekac az sobie zgnije na wolnym powietrzu. Nie fair to jest nakazanie mi sprzedaży go za wartość koniecznie rynkową (bo jak sprzedam taniej to skarbówka zejdzie na zawał serca) żeby sobie państwo urwało podatek i vat. Ale jak go nie sprzedam i zgnije to już jestem w porządku obywatel. Bez sensu.
Misior
Bez sensu ale dlatego, że kupiłeś po to żeby robić sobie koszty, sprzedajesz dużo drożej niż Twoja wartość księgowa, to znaczy że chcesz zarobić i państwo upomina się żebyś to oddał i to z nawiązką (100% vat)
Paranoja smile.gif
QbaqBA
CYTAT(Wombat @ Wed, 08 Nov 2017 - 11:05) *
Ale moja firma to ja i kieszeń firmy to moja kieszeń


Podstawowy błąd rozumowania. Ty jako osoba fizyczna i Ty jako osoba prowadząca działalność gospodarczą (o spółkach nie wspominając) to nie to samo, więc Wasze kieszenie są rozdzielne.
olozwirski
Traktuj moje posty z przymrużeniem oka, jak to działa to ja wiem.
A strata dlatego ze auto po leasingu powinno zostać w firmie, no ale jak go podarujesz to firma straci środek trwały. Byl i nima.
Analogicznie to wszystko można by tak wyprowadzić z firmy, ot deweloper wybuduje mieszkanie ale postanowi go nie sprzedawać tylko darować dziadkowi, do czego to prowadzi?

Leasing na osobę prywatna i używaj w firmie, tu przepisy są jasne.


CYTAT(cowboy @ Wed, 08 Nov 2017 - 09:48) *
w leasingu nie amortyzujesz auta
kosztem jest rata leasingowa i paliwo oraz odliczasz 50% VAT od tego

jak sprzedajesz firmowa auto to jest twój zysk a nie strata, i VAT musisz oddać (100%)

faktura z firmy tuningowej moze być wątpliwa, chyba ze udowodnisz że te 50KM wiecej było Ci potrzebne do wygenerowania przychodu wink.gif

anwi
tylko co pośrodku trwałym z 1% wykupem, cały ku...s, a weź go teraz sprzedaj po cenie rynkowej, zapłac vat i dochodwy i tu jest główny problem:), wtedy brac drugi ta kwote przeznaczyć na czynsz inicjalny, ale czyż nie lepiej darować go np przysłowiowej żonie, sprzedać na umowe Kupna sprzedaży (dochodowy i vat w kieszeni) i wziąc nastepnego (dochodowy i vat do odliczenia), no sam nie wiem:)

CYTAT(olozwirski @ Wed, 08 Nov 2017 - 16:35) *
Traktuj moje posty z przymrużeniem oka, jak to działa to ja wiem.
A strata dlatego ze auto po leasingu powinno zostać w firmie, no ale jak go podarujesz to firma straci środek trwały. Byl i nima.
Analogicznie to wszystko można by tak wyprowadzić z firmy, ot deweloper wybuduje mieszkanie ale postanowi go nie sprzedawać tylko darować dziadkowi, do czego to prowadzi?

Leasing na osobę prywatna i używaj w firmie, tu przepisy są jasne.
WLD_Wlodi
CYTAT
ale czyż nie lepiej darować go np przysłowiowej żonie, sprzedać na umowe Kupna sprzedaży (dochodowy i vat w kieszeni) i wziąc nastepnego (dochodowy i vat do odliczenia), no sam nie wiem:)


Właśnie tak bym chciał, tylko czy później nie będe musiał świecić oczami przed US.
HMP_inc
CYTAT(QbaqBA @ Wed, 08 Nov 2017 - 15:15) *
Podstawowy błąd rozumowania. Ty jako osoba fizyczna i Ty jako osoba prowadząca działalność gospodarczą (o spółkach nie wspominając) to nie to samo, więc Wasze kieszenie są rozdzielne.


No jak nie skoro prowadzacy jednoosobowa dzialanosc gospodarcza odpowiada calym posiadanym majatkiem? Inaczej niz w przypadku spolek.
cowboy
JDG to ja
leasing to nie srodek trwały
mozna traktować to jako wynajem długoterminowy, co teraz jest mocno promowane
bierzesz wóz w leasing, potem zostawiasz u dealera i bierzesz nowy
nie masz srodków trwałych nic nie wprowadzasz wiec nic nie wyprowadzasz z firmy

jak zrobisz mały wykup np 1% to tylko tego nie wrzucisz w koszty
QbaqBA
CYTAT(HMP_inc @ Thu, 09 Nov 2017 - 09:52) *
No jak nie skoro prowadzacy jednoosobowa dzialanosc gospodarcza odpowiada calym posiadanym majatkiem? Inaczej niz w przypadku spolek.


W niektórych spółkach też odpowiada i generalnie nie bardzo czaję co to ma do rzeczy...

Bardziej ad rem: https://gofin.pl/podatki/17,1,62,169797,maj...ek-sluzacy.html
Stan na 2013r
cowboy
leasing operacyjny wszyscy mamy na mysli ?
przecież tutaj kupujemy dzierzawę auta - nie jest to zaden majątek przedsiębiorstwa, podobnie jak przy wynajmie długoterminowym
olozwirski
Ale raty będzie płaciła firma co nie? To i firma będzie wykupowała wiec się stanie właścicielem.
Chyba ze nie wykupisz, wtedy może faktycznie wynajem długoterminowy i chuchanie na auto.
cowboy
mozesz nie wykupić tylko zostawić u dealera i wziąć kolejny leasing wink.gif
dealerzy bardzio chetnie takie oferty teraz robią, bo najgorszy klient to taki co przychodzi z walizką gotówki wink.gif
Feno
Na pytanie czy wykupu może dokonać moja druga spółka, EFL odpowiedział mi dziś, że może, ale za wartość rynkową. Chyba się skuszę wink.gif
olozwirski
To co jest najgorsze z punktu sprzedawcy nie koniecznie jest najgorsze z punktu kupującego.

CYTAT(cowboy @ Thu, 09 Nov 2017 - 20:11) *
mozesz nie wykupić tylko zostawić u dealera i wziąć kolejny leasing wink.gif
dealerzy bardzio chetnie takie oferty teraz robią, bo najgorszy klient to taki co przychodzi z walizką gotówki wink.gif

Maciek1234
CYTAT(Góruś @ Tue, 07 Nov 2017 - 13:34) *
Darowiznę robisz na członka rodziny(syn) i po pół roku można auto sprzedać dalej.

1. wyprowadzając auto z firmy musisz zapłacić VAT
2. przy darowiźnie dla członka rodziny przedmiotu o wartości powyżej 9,600 pln, płacisz podatek (jest kilka progów w zależności od wartości)

na żonę lepiej nie robić darowizny, jeśli macie wspólnotę majątkową.
Sikor44
Ktoś korzysta może z rozwiązania typu Audi Comfort Lease (wysoki wykup, czyli leasing na zasadzie wynajmu długoterminowego)? Jakie macie zdanie na ten temat?
WojtekMR
CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 17 Nov 2017 - 10:25) *
1. wyprowadzając auto z firmy musisz zapłacić VAT
2. przy darowiźnie dla członka rodziny przedmiotu o wartości powyżej 9,600 pln, płacisz podatek (jest kilka progów w zależności od wartości)

na żonę lepiej nie robić darowizny, jeśli macie wspólnotę majątkową.


nie wyprowadzamy auta z firmy - auto nigdy nie było firmowe tylko banku
Maciek1234
CYTAT(WojtekMR @ Fri, 17 Nov 2017 - 13:53) *
nie wyprowadzamy auta z firmy - auto nigdy nie było firmowe tylko banku

jeśli leasingobiorca (czyli firma) nie wykupi samochodu, to samochód ten zostanie sprzedany na aukcji za cenę rynkową. Nie ma możliwości, by ktoś inny niż leasingobiorca wykupił ten samochód za 1% jego wartości.

Jeśli chcesz w jakikolwiek sposób dysponować tym pojazdem, to na miesiąc przed skończeniem leasingu musisz poinformować o tym bank, wykupujesz wtedy samochód za 1% jego pierwotnej wartości i tym samym samochód wchodzi w skład środków trwałych firmy. Od tej chwili możesz amortyzować jego utrzymanie (przeglądy, części zamienne, robociznę etc).

Jeśli chcesz auto chcesz sprzedać, to musisz wystawić fakturę VAT, za którą zapłacisz VAT i podatek. Jeśli sprzedajesz auto osobie fizycznej, a auto jest wartości powyżej 15 tysięcy złotych, musisz założyć kasę fiskalną biggrin.gif

Jeśli chcesz, żeby autem jeździła twoja żona, musisz wyprowadzić auto z firmy, czyli zapłacić VAT od wartości rynkowej. W praktyce oczywiście jest inaczej, ale jeśli masz życzliwych sąsiadów, którzy zrobią zdjęcie twojej żony jeżdżącej firmowym autem, a następnie złożą uprzejmy donos, że auto, które powinno być wykorzystywane do działalności gospodarczej, wykorzystywane jest przez osobę nieuprawnioną - nie ma tu znaczenia, że odliczasz 50% VAT i nie musisz prowadzić książki przebiegu. Żeby użytkowanie przez żonę niezatrudnioną w firmę było legalnie, musiałbyś te 50% znowu dzielić na pół, ale w praktyce nikt tego nie robi.

Jeśli chcesz podarować wykupiony już pojazd, musisz zdjąć go z ewidencji środków trwałych, a więc zapłacić VAT, natomiast osoba obdarowana musi zapłacić podatek (z pamięci to około 5-7% od wartości powyżej około 9,500 pln brutto )

Najważniejsze:
- Dopóki nie wykupisz samochodu od banku, to jedyne, co możesz zrobić to przekazanie cesji innemu podmiotowi gospodarczemu, który zostanie zaakceptowany przez bank.
- Prawo do wykupu ma tylko leasingobiorca, czyli podmiot wskazany na umowie.
WLD_Wlodi
CYTAT
Wykupujesz na prywatna osobe i sprzedajesz po 6 miesiacach. Jedyna opcja, zeby uniknac podatku.


I tu się rodzi pytanie czy możemy zrobić tak:
Kończy się leasing, wykupujemy auto, dostajemy fakturę na firme(jednoosobowa działalność gospodarcza).
Nie wprowadzamy samochodu do środków trwałych firmy. Rejestrujemy go na podstawie faktury VAT na osobę fizyczną.(faktura jest na firmę ale w dowodzie rejestracyjnym będzie widnieć osoba fizyczna)

Samochód teoretycznie jest na osobę fizyczną, więc możemy go sprzedać po 6 miesiącach bez podatku.

Pytanie tylko czy US nie zażąda umowy leasingu i nie sprawdzi co się stało z tym samochodem za który opłacaliśmy przez kilka lat opłaty leasingowe.
anwi
ale kombinujecie, a nie możecie sprzedać (po wykupie) z marżą np 20%ceny wykupu? nawet nie rejestrując go na siebie bo i po co koszty generować.
Maciek1234
CYTAT(WLD_Wlodi @ Fri, 17 Nov 2017 - 15:21) *
I tu się rodzi pytanie czy możemy zrobić tak:
Kończy się leasing, wykupujemy auto, dostajemy fakturę na firme(jednoosobowa działalność gospodarcza).
Nie wprowadzamy samochodu do środków trwałych firmy. Rejestrujemy go na podstawie faktury VAT na osobę fizyczną.(faktura jest na firmę ale w dowodzie rejestracyjnym będzie widnieć osoba fizyczna)

Samochód teoretycznie jest na osobę fizyczną, więc możemy go sprzedać po 6 miesiącach bez podatku.

Pytanie tylko czy US nie zażąda umowy leasingu i nie sprawdzi co się stało z tym samochodem za który opłacaliśmy przez kilka lat opłaty leasingowe.
jak chcesz się ganiać z naczelnikiem po sądach, to może to być dobra furtka biggrin.gif

Samochód będący w firmowym leasingu przedsiębiorca może również wykupić prywatnie, czyli poza działalnością gospodarczą. Taka decyzja powoduje, że samochód nie wchodzi do majątku przedsiębiorstwa podatnika. W konsekwencji sprzedaż takiego pojazdu nie podlega opodatkowaniu VAT. 

Ważne!
Osoba fizyczna, dokonując zakupu auta od innej osoby prywatnej, zobowiązana jest do rozliczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC) w związku z zawarciem umowy kupna-sprzedaży. Kupujący ma 14 dni na złożenie w swoim urzędzie skarbowym poprawnie wypełnionego formularza PCC-3 oraz zapłatę podatku na rachunek tego urzędu. W przypadku zawarcia umowy kupna-sprzedaży rzeczy ruchomej (w tym pojazdu) stawka podatku wynosi 2% wartości rynkowej przedmiotu transakcji.
W przypadku zakupu na fakturę od firmy leasingowej nie wystąpi konieczność rozliczania PCC.


W tej sytuacji należy podkreślić, że zgodnie z przepisami po spełnieniu określonych warunków sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu prywatnie nie będzie opodatkowana podatkiem dochodowym. Zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d ustawy o PIT źródłami przychodów są odpłatne zbycia innych rzeczy, jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie. Zatem wystarczy poczekać 6 miesięcy ze sprzedażą.
Argumentem potwierdzającym postawioną tezę jest stanowisko Ministra Finansów w interpretacji indywidualnej z 25.02.2016 r. nr DD9.8220.2.56.2016.KZU. Wnioskodawczyni prowadząca działalność gospodarczą zwróciła się do organu z pytaniem: czy sprzedaż samochodu wykupionego na cele prywatne (niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych) po upływie co najmniej 6 miesięcy od jego wykupu, będzie objęta podatkiem dochodowym?
W odpowiedzi organ zajął stanowisko: (...) skoro wykupiony po zakończeniu umowy leasingu samochód nie będzie przez Wnioskodawczynię wykorzystywany w działalności gospodarczej i nie zostanie zaliczony do składników majątku firmy, wymienionych w art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy, to przychód uzyskany ze sprzedaży tego samochodu nie będzie stanowił przychodu z działalności gospodarczej. Przychód ze sprzedaży tego samochodu należy zakwalifikować do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. d) ustawy, czyli do odpłatnego zbycia rzeczy. W sytuacji, gdy zbycie samochodu miało miejsce po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło jego nabycie, obowiązek podatkowy po stronie Wnioskodawczyni nie powstanie.
Należy jednak podkreślić, że w przeszłości kwestii ta była przedmiotem sporu wśród organów podatkowych, które wskazują na fakt, że preferencyjne warunki wykupu samochodu z leasingu przysługują wyłącznie stronie leasingobiorcy, czyli przedsiębiorcy, a nie osobie fizycznej. Tym samym każda sprzedaż pojazdu, który wcześniej był wykorzystywany w działalności gospodarczej na podstawie umowy leasingu operacyjnego, a po wykupie użytkowanego prywatnie przez przedsiębiorcę, i tak powoduje powstanie przychodu w działalności gospodarczej. W związku z tym przychód należałoby wykazać, jeżeli do sprzedaży samochodu dojdzie w okresie 6 lat od wycofania z majątku lub likwidacji działalności gospodarczej. Stanowisko to zostało potwierdzone przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 23 listopada 2011 roku (nr ITPB1/415-926/11/AK) oraz Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu w interpretacji z 6 listopada 2012 roku (nr ILPB1/415-803/12-4/AG).
Reasumując, wykup samochodu z leasingu na osobę prywatną i jego późniejsza sprzedaż nie może zostać jednoznacznie oceniona z punktu widzenia podatku dochodowego. Kwestia ta była w przeszłości przedmiotem wielu sporów. Dlatego przedsiębiorca ma możliwość dla potwierdzenia swojego stanowiska ubiegać się o wydanie interpretacji indywidualnej w jego konkretnej sprawie.



całkiem pouczający temat - sam mam w leasingu auto i nie bardzo jest jak się "wrzoda" pozbyć, nie płacąc jednocześnie kilkunastu tysięcy złotych podatku...
KrzysiekT
"Należy jednak podkreślić, że w przeszłości kwestii ta była przedmiotem sporu wśród organów podatkowych, które wskazują na fakt, że preferencyjne warunki wykupu samochodu z leasingu przysługują wyłącznie stronie leasingobiorcy, czyli przedsiębiorcy, a nie osobie fizycznej. Tym samym każda sprzedaż pojazdu, który wcześniej był wykorzystywany w działalności gospodarczej na podstawie umowy leasingu operacyjnego, a po wykupie użytkowanego prywatnie przez przedsiębiorcę, i tak powoduje powstanie przychodu w działalności gospodarczej." - to jest chyba jakiś żart. To, że się Panom naczelnikom w Bydgoszczy i Poznaniu coś wydaje, to jeszcze nie znaczy, że ma to umocowanie prawne w obecnych przepisach. Taka interpretacja jest mocno naciągana, chciałbym poznać konkretną wykładnie. Tak czy inaczej pewnie o sprawie musiałby rozstrzygnąć NSA, ale ja tu widzę pewne pole do uznaniowości prawa.
cowboy
moja księgowa mówi że ostatnią fakture wykupu nie wprowadzać do księgowości firmy, czyli auto nie wejdzie na ewidencję

po 6 miesiącach mozna sprzedać, a kupujący normalnie płaci PCC
anwi
A czemu dopiero po 6? Od razu, naliczyć podatek i tyle.
cowboy
jaki podatek?
PCC to obowiązek kupującego

jak ostatnia FV bedzie za 10 tys, a sprzedasz auto za 100 po tygodniu to coś nie halo wink.gif
Misior
Przytoczony tekst jest dla leasingu operacyjnego. A co w przypadku leasingu finansowego? Co miesiąc nie dostajemy faktury a jedynie notę księgową.
anwi
100k czy 100? I o co cho z tym 6mc?
Wombat
6 miesięcy to okres założony przez ustawodawce po którym jest uznane że nie obracasz samochodami tylko miałeś go dla siebie i był w tzw "używaniu"
anwi
Można sprzedać wczesniej i naliczyć podatek od dochodu jeżeli wystąpił, i każdy powinien byc zadowolony.
Wombat
głównie to fiskus bedzie zadowolony. bo raczej nie ci co zapłacili rynkową za samochód i zabecelowali podatki.
sprytnie to jest wymyślone - masz jako leasingobiorca - samochód w księgowości wart dla ciebie tyle ile wykup ale jak go za tyle sprzedaż to uznają cie za kanciarza i bedą ciągać po urzędach. Wiec musisz go sprzedać tak żeby na samym tym procesie zarobić żeby sobie z kolei za psi ch..j zarobiło państwo nasze.
A jak go postawisz pod płotem i zgnije to jesteś w porzo bo - TO TWOJA WOLA.
anwi
No i doliczasz 20% do ceny wykupu i załatwione. I nikt nie powinien mieć wątpliwości. A co ci klient zapłaci to juz tylko wasza sprawa.... a ta cała reszta kombinacji to juz naciągnie i tyle.
Mis
CYTAT(Sikor44 @ Fri, 17 Nov 2017 - 12:35) *
Ktoś korzysta może z rozwiązania typu Audi Comfort Lease (wysoki wykup, czyli leasing na zasadzie wynajmu długoterminowego)? Jakie macie zdanie na ten temat?

Jeśli chodziło Ci o Audi Perfect Lease to tak.
Minusem jest fakt, że podstawą jest cena katalogowa i nie uznaje się rabatów nawet dla dużej floty. Kolejny minus to limity kilometrów roczne na poziomie 30000km, ostatni to problem z wersją wyposażenia, obejmuje tylko auta ze "stocku".
Reszta to same plusy, a sama oferta jest bardzo przystępna.
Tommo
CYTAT(Mis @ Fri, 17 Nov 2017 - 22:27) *
ostatni to problem z wersją wyposażenia, obejmuje tylko auta ze "stocku".

Możesz dowolnie konfigurować bez problemu.
Na końcu wynajmu mogą obciążyć za widoczne ślady użytkowania.
Drogi/nieopłacalny wykup.
_adams_
Rozumiem że właścicielem auta jest dealer, jest obowiązkowa polisa AC i w razie kradzieży nie ma problemu?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.