Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Cofanie zapłonu ARY
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
Shadrow
Witam

Może ktoś pomoze,podpowie bo już mi rece opadają, w moim leonie występuje cofanie zapłonu
Wymieniłem już :
Cewki
Przepływomierz
DV
Świece

Logi wrzucam na zippyshare ponieważ strona vaglog nie działa ;/
http://www82.zippyshare.com/v/pY7C50k2/file.html
podpowiedzcie mi proszę co mogę jeszcze sprawdzić
Mis
Wrzuć na jakąś stronę z logami, nikt tego nie będzie specjalnie ściągał.
Shadrow
a znasz jakąs stronke bo vaglog nie dziala
Mis
http://kiksu.net/vcds-graph/
Wrzucasz loga, dajesz w prawym górnym rogu zdjęcie loga i wrzucasz tu obrazek.
Wieśmac
Kompresję sprawdzałęś?
Shadrow
LOG 20 03
LOG 33 02
LOG 115 118

Kompresji jeszcze nie sprawdzałem w czwartek/piątek sprawdze
Mis
Jakie paliwo w baku podczas testu?
Kompresję rzeczywiście pasuje zmierzyć, mogą być nieszczelne zawory wydechowe.
Shadrow
95 lotos na 98 tez robilem testy i jest podobnie
romanzlasu
zainstaluj sobie me7logger bedziesz wszystko widział i bedziesz mógł logowac wiecej paramertów na raz
Shadrow
12-12.5 bar
zastanawia mnie jeszcze sonda lambda bo podaje parametry które nie pokrywają się z parametrami domyślnymi podawanymi przez vcds
gdzie napięcie powinno oscylować między 0 a 1v a obecnie sonda pokazuje 1.5v na postoju czy jest to poprawne ?
Mis
W ARY masz szerokopasmową sondę przed katem regulacyjną, a nie wąskopasmową 0-1V.
Shadrow
czyli wszystko wskazuje na to że trzeba bedzie chyba silnik rozebrać i wtedy szukać przyczyny
Shadrow
Najdziwniwniejsze w tym wszystkim jest to ze pomimo tych cofek samochód ma moc pojadę jescze na hamownie żeby to dokładnie sprawdzic
Mis
Spróbuj zrobić logi na PB98 świeżym, jeśli cofki spadną to obstawiam na przykład nieszczelne zawory wydechowe i powroty spalin do cylindra.
A jeśli cofki utrzymają się na tym samym poziomie to może czujnik spalania stukowego jest niesprawny, patrzyłeś na cofki jadąc na 50% gazu wciśniętego?
Wrzuć jeszcze loga z 031 kanału.
Shadrow
wyjeżdżę paliwo do 0 i spróbuje wlac 100 oktan wlasnie wydaje mi sie ze jak jade na 50% to raz cofki są raz nie też mam problem ze sporymi wibracjami podczas ruszania poduszki na pierwszy rzut oka sa ok podejrzewam ze to od wydechu moze też przez to czujnik wariuje skomplikowana jest jego wymiana ?
Mis
Czujnik powinien być pod kolektorem ssącym jeśli dobrze pamiętam, trzeba go wyjąć, by się do niego dostać.
Może tak być, że coś stuka/wibruje/zakłóca pracę czujnika, ciężki temat.
Shadrow
Okej a jak myślisz może spróbuje wymienić jescze raz świece może te co są założone to jakieś chinczyki bo pytałem gościa to zamówił je na Allegro... niby ngk ale na Allegro różnie z oryginalnością
Shadrow
Log 31 z 20

log 20 z przytrzymywaniem na 50 60% mocy
Mis
Na tym ostatnim logu widać, że niezłe jaja, cofa tylko 3 i 4 cylinder, a kompresję piszesz, że masz równą. Na Twoim miejscu wymontowałbym wtryski i dał do sprawdzenia na maszynę, być może 3 i 4 za mało podaje i źle rozpyla.
marszall
BTW 3 i 4 cyl. mają chyba swój oddzielny czujnik stuku wiec może jednak czujnik?
Shadrow
w poniedziałek zajme się wtryskami, własnie stukowe najmniejsze jest na 1 cylindrze 2 jeszcze ujdzie a 3 i 4 tragedia
Shadrow
z tego co czytałem to w tym silniku występuje 1 czujnik od spalania stukowego
Mis
Też mi się tak wydaje, ale ręki nie dam uciąć, raczej będzie jeden pod kolektorem ssącym.
marszall
No jak? kazdy 1.8t ma 2 albo jestem mocno niedoinfoemowany. Wczoraj ogladalem schemat AGU np i on tez mial 2
Ba nawet niektore silniki na mechanicznym wtrysku mialy juz po 2
Shadrow
Dzisiaj zatankowałem benzynę 100 oktan samochód przyspiesza duuzo lepiej stukowce również się uspokoiły na wszystkich cylindrach w bloku 20 nie przekracza 3
Mario44
Nie chciałem zakładać nowego tematu. 1.8T ARY. Proszę o analizę logów. Wydaje mi się, że brakuje mu mocy.
115-118
002-033
Dzięki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.