Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E63 AMG S W212 pytania
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Mercedes AMG
Stron: 1, 2
swider61
Cześć jestem tu nowy wiec przy okazji się witam smile.gif

Mam kilka pytań o e63 amg s:
1. Jest ta jednostka awaryjna lub sprawia jakiekolwiek problemy?
2. Wytrzymałość silnika ponieważ kupowałbym używany samochód.
3. Warto dać kilkadziesiąt tysięcy więcej za samochod z polskiego salonu, troszeczkę lepiej wyposażony?
4. Na co zwracać uwagę przy kupnie?
5. Jakieś inne propozycje? Patrzyłem na rs6 ale ceny zabójcze.

Dziękuje za odpowiedzi biggrin.gif
Honada
CYTAT(swider61 @ Mon, 11 Sep 2017 - 23:43) *
Cześć jestem tu nowy wiec przy okazji się witam smile.gif

Mam kilka pytań o e63 amg s:
1. Jest ta jednostka awaryjna lub sprawia jakiekolwiek problemy?
2. Wytrzymałość silnika ponieważ kupowałbym używany samochód.
3. Warto dać kilkadziesiąt tysięcy więcej za samochod z polskiego salonu, troszeczkę lepiej wyposażony?
4. Na co zwracać uwagę przy kupnie?
5. Jakieś inne propozycje? Patrzyłem na rs6 ale ceny zabójcze.

Dziękuje za odpowiedzi biggrin.gif


1. NIE
2. ∞
3. TAK
4. NA STAN TECHNICZNY AUTA
5. BMW M5 COMPETITION, PANAMERA TURBO

(A)rturo
A jaki budżet masz?
swider61
Dzięki za odpowiedź.

Co do budżetu mam około 270k i myślę nad 4 letnim E63 AMG S. Jeździłem ostatnio tym samochodem to był w dosyć fajnym stanie tylko słabo utrzymany w środku i przebieg około 100 tysięcy km.
Jeździłem M2, M3 oraz M4 fajne samochody ale mają tył napęd a wolę 4x4.
Pozdrawiam
(A)rturo
CYTAT(swider61 @ Thu, 14 Sep 2017 - 22:35) *
Dzięki za odpowiedź.

Co do budżetu mam około 270k i myślę nad 4 letnim E63 AMG S. Jeździłem ostatnio tym samochodem to był w dosyć fajnym stanie tylko słabo utrzymany w środku i przebieg około 100 tysięcy km.
Jeździłem M2, M3 oraz M4 fajne samochody ale mają tył napęd a wolę 4x4.
Pozdrawiam


Którym jeździłeś?
Wszystkie na Allegro są to auta protestowe (niebieski) mocno rozbite (łodź) lub z wadami prawnymi (czarny - Vat, siwy za 279 - brak akcyzy)- wyjątek stanowi ten z Gdańska ale on już ponad 300.
Ja kupiłem 2014r ale zagranicą
swider61
Jeździłem e63 za 225 000 netto z daleszyc, maksymalnie wyposażony, ma wszystko udokumentowane tylko było to auto demonstracyjne wiec nie wiem czy to w czymś przeszkadza. Myślałem jeszcze nad jednym z Warszawy bo wydaje się Ok.
Ja się prawie w ogóle nie znam na takim samochodzie dlatego pytam.

Dzięki za odpowiedź
(A)rturo
Czyli jeździłeś tym autem którego ja 'kupiłem' w czerwcu, od 2 właściciela (za znacznie niższa cenę, później okazało się dlaczego). Ale on ma wady prawne - dobrze go sprawdź.
Byłem w nim ASO też - stwierdziło min. uszkodzenie ceramiki

swider61
Czyli rozumiem że kupiłeś go i sprzedales? Czy jak to jest?
Ceramikę bym zmienił pewnie na zwykle hamulce żeby nie mieć problemów.
To tak na prawdę nie ma co kupić huh.gif
(A)rturo
Nie sfinalizowałem transakcji
Jest jedna dobra sztuka w PL - pozostałe zagramanicą smile.gif
micky
Czyli prawda jest taka że lepiej kupić za granicą bo naprawdę auta fajne,doposażone i utrzymane szczególnie kupując w ASO a nie tak jak nasze krajowe rodzynki wink.gif

Reguły oczywiście nie ma bo wszędzie można trafić na minę. Taka prawda że łatwo o e63/M5/RS6 c7 nie będzie bo tego w PL poprostu jeździ bardzo mało.
Sam coś o tym wiem bo szukając mojej M5 f10 oglądałem chyba z 10 samochodów jak RS6,GTR,e63 i wszystkie w moim budżecie okazały się dużą kupą.
Joker
CYTAT(micky @ Fri, 15 Sep 2017 - 11:54) *
Czyli prawda jest taka że lepiej kupić za granicą bo naprawdę auta fajne,doposażone i utrzymane szczególnie kupując w ASO a nie tak jak nasze krajowe rodzynki wink.gif

Reguły oczywiście nie ma bo wszędzie można trafić na minę. Taka prawda że łatwo o e63/M5/RS6 c7 nie będzie bo tego w PL poprostu jeździ bardzo mało.
Sam coś o tym wiem bo szukając mojej M5 f10 oglądałem chyba z 10 samochodów jak RS6,GTR,e63 i wszystkie w moim budżecie okazały się dużą kupą.


Pokaż foteczkę tej swojej F10 cool.gif
TofikGST
Tak na przyszłość, dla potomnych to nie kupuje sie aut w daleszycach i osciennych wioskach. Wałkarz na wałkarzu, kanciarze,, sporo "sprzedawcow" z kryminalna przeszłością, auta klepane z przystankow itp. To taki Plock województwa świętokrzyskiego. Widzę ze i w tym przypadku reguła się potwierdza
swider61
Co myślicie o M5 f10? Auto bardzo fajne tylko martwi mnie tył napęd, tym bardziej przy tej mocy. A RS6 to już ceny ma tak wysokie że szkoda gadać.
(A)rturo
A czym jeździsz obecnie?
swider61
Teraz jeżdżę superbem 2.0 280 4x4. Wcześniej miałem e250 W212 coupe.
micky
CYTAT(Joker @ Fri, 15 Sep 2017 - 14:38) *
Pokaż foteczkę tej swojej F10 cool.gif

Proszę bardzo smile.gif

https://m.facebook.com/adrenalinemotorsport...8225515/?type=3
domeq
Przepraszam za offtopic, ale możesz coś więcej napisać, albo podlinkować na co warto zwrócić uwagę w m5f10? Jak z awaryjnością- są takie rzeczy jak panewki w m3e90?
swider61
M5 piękne auto tylko obawiam się tył napędu w zimę. Miałem już samochód z takim napędem i w zimę żadnego ronda nie dało się normalnie przejechać, a co dopiero przy 560km?
micky
CYTAT(domeq @ Tue, 19 Sep 2017 - 14:33) *
Przepraszam za offtopic, ale możesz coś więcej napisać, albo podlinkować na co warto zwrócić uwagę w m5f10? Jak z awaryjnością- są takie rzeczy jak panewki w m3e90?

Z grubsza wtryskiwacze i pompa olejowa na oba tematy akcja serwisowa.Były też jakieś problemy z tylnymi sprężynami zawieszenia.Na zagranicznych forach piszą tylko głównie o tych problemach w m5 f10. Jesli chodzi o panewki to nie spotkałem się z tym problemem w tym modelu. Są auta które maja 180 - 250kkm i silnik w pełni seryjny,nie dotykany.Tylko wiadomo jak to w M częste wymiany oleju. Auto naprawdę mocne i dosyć pancerne przy odpowiednim serwisowaniu.

Co ważne cały osprzęt na wierzchu,nie ma większych problemów jak w e63 czy rs6 przy modyfikacjach.Bardzo fajny dostęp do downpipe. Ogólnie oprócz sporego braku trakcji jestem naprawdę zadowolony z tego wozu a najbardziej ze skrzyni DKG która robi mega robotę smile.gif
domeq
ok, dzięki wielkie:)
(A)rturo
Kupiłeś Swider E63s?
swider61
Niestety nie znalazłem takiego modelu który by mi się podobał. Byłem zainteresowany tym spod Kielc ale po twoich radach odpuściłem. Będę szukać coś w Niemczech ale to w następnym roku jak się przeprowadzę.
Na pewno będę patrzeć na E63s i rs6 biggrin.gif
(A)rturo
ok. 10tyś km za mną E63s w212, mogę coś napisać:

bardzo wygodna limuzyna, komfortowa i szybka.
Eksploatacja na ten moment uważam że bardzo rozsądna, spalanie porównując inne modele również
Ostatnia trasa: Amsterdam-Bełchatów na fotce.
Średnie spalanie od 7tyś km. 14,8
Race logic: 7,8 100-200km/h

Serwis uważam że też rozsądny, podobne sumy płaciłem za 3.0tdi w Audi

Jakiś film z niemieckiej autostrady smile.gif https://www.youtube.com/watch?v=yLP7exVJSOY

Niebawem wleci sofcik - powinno być jeszcze lepiej




Joker
Nie obrazisz się?

https://www.youtube.com/watch?v=mkxVMunDmJk

Piękny.

Fajne blachy wink.gif
(A)rturo
CYTAT(Joker @ Sat, 24 Feb 2018 - 12:46) *
Nie obrazisz się?

https://www.youtube.com/watch?v=mkxVMunDmJk

Piękny.

Fajne blachy wink.gif


Dzieki, tutaj odebrany akurat z korekty i ceramiki
GIB
Przedni reduktor to dyferencjał czy masz jakąś drugą wajchę do reduktora jak w gelendzie?
akim
CYTAT((A)rturo @ Sat, 24 Feb 2018 - 16:13) *
Dzieki, tutaj odebrany akurat z korekty i ceramiki


Ależ jest piękny smile.gif
(A)rturo
CYTAT(GIB @ Sat, 24 Feb 2018 - 20:39) *
Przedni reduktor to dyferencjał czy masz jakąś drugą wajchę do reduktora jak w gelendzie?


Chyba u nich w głowie ta wajcha biggrin.gif
BartekSz
Ale kocur wink.gif
(A)rturo
Mały apdejt smile.gif



BeeMiX
Grubo biggrin.gif Ciekawe jakie czasy RL teraz pokaże
hubi91
Bardzo fajny wózek, szkoda, że buda z zewnątrz nie jest nowsza, ale silnik+skrzynia+napęd super.
Masz tam sterowanie klapami w wydechu?
1000Nm i piękna krzywa.
(A)rturo
CYTAT(hubi91 @ Thu, 01 Mar 2018 - 10:16) *
Bardzo fajny wózek, szkoda, że buda z zewnątrz nie jest nowsza, ale silnik+skrzynia+napęd super.
Masz tam sterowanie klapami w wydechu?
1000Nm i piękna krzywa.


No szkoda - w213 kosmiczne w środku, ale za to napęd to kosmos
Na S+ trochę głośniej jest
Joker
CYTAT((A)rturo @ Thu, 01 Mar 2018 - 10:26) *
No szkoda - w213 kosmiczne w środku, ale za to napęd to kosmos


Opiszesz?
(A)rturo
CYTAT(Joker @ Thu, 01 Mar 2018 - 11:42) *
Opiszesz?


Guzikiem sobie sterujesz czy AWD czy RWD
To jest kosmos dla mnie.

Do tego przyspieszenie do setki nawet można uzyskać 3.2s
hubi91
Ma to szperę z tyłu?
Brzmi jak idealny DD dla mnie biggrin.gif
A jak wychodzą redukcje z łopatek , da się trochę powygłupiać tą kolumbryną? (w jakimś trybie RACE czy co)
(A)rturo
CYTAT(hubi91 @ Thu, 01 Mar 2018 - 13:13) *
Ma to szperę z tyłu?
Brzmi jak idealny DD dla mnie biggrin.gif
A jak wychodzą redukcje z łopatek , da się trochę powygłupiać tą kolumbryną? (w jakimś trybie RACE czy co)


Nie wiem, nie mam odwagi chodzić bokami
Uważam, że to wygodny i szybki połykacz kilometrów.
Snara
No ciekawe jakie czasy na RL będą biggrin.gif Ganiałem się gtrem z E63 AMG 700/1000 to mega równo szły z rolki. Gtr robił RL 7.0 100-200.
(A)rturo
Seryjny robił 7.8 mój 100-200
(A)rturo
Jest i film:

https://www.youtube.com/watch?v=HIqV09Ivjpc
EssiRS
Setup robiłeś u Pachury?
Szukam kogoś kto zaopiekuje się moją S-ką V12 Biturbo.
(A)rturo
CYTAT(EssiRS @ Sat, 03 Mar 2018 - 21:21) *
Setup robiłeś u Pachury?
Szukam kogoś kto zaopiekuje się moją S-ką V12 Biturbo.

Jaki Setup? to sam soft, robiony w najlepszego: www.jetronik.pl
GIB
Idzie jak zły, indeks zimówek sprawdziłeś? wink.gif
(A)rturo
akim
Straszny dzik!
Snara
Ładnie! smile.gif
W sam raz na daily biggrin.gif
Joker
Przekot. Gratki.
OVE
Nice :-)
plasma555
https://www.olx.pl/oferta/mercedes-benz-kla...D5-IDwqXrR.html

Panowie a ta ktoś kojarzy? Bo niby wszystko cacy ale może nie...
swider61
Z tego co pamietam to był uszkodzony (chyba sprawdzałem vin), ale pewny nie jestem czy to ten. Ogłoszenie stoi dość długo i najpierw sprzedawał salon audi. Mam nadzieje ze pomogłem wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.