Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW e23 732/735 - skrzynia i szpera
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Dybek
Witam,

Rozglądam się za e23. Chwilowo znalazłem 732i z automatem. Czy wie ktoś, czy 732i AT miały szperę, albo mogły mieć? Nie znalazłem też info czy inne wersje np 735 w manualu miały szperę seryjnie czy opcjonalnie. Będę wdzięczny za jakieś informacje.
Warto w ogóle rozpartywać automat? Nie ukrywam, że wolę manual, a ewentualny swap to chyba spora rzeźba z tego czo wyczytałem na forach US.
farmer91
Według katalogu e23 732 i 735 występowały ze szperą.
Dybek
dzięki. z tego co wiem 728 seryjnie jej nie miały?
nomad66
to była opcja do dokupienia. Do każdego BMW do mniej więcej 1996 roku dało sie dokupić
Dybek
wszystko jasne, dzięki.
moritz86
Podepnę się do tematu. Kupiłem do swojego compacta szpere dużą głowę. Z racji tego, że była bez dekla i jakiś osioł trzymał ją chyba w piachu postanowiłem wszystko rozebrać i sprawdzić. Pytanie brzmi ile przekładek i płytek ciernych powinno być na jedną stronę ja mam po dwie płytki i po dwie przekładki na stronę czyli łącznie mam 4 przekładki i cztery płytki. Znalazłem rysunek w necie i tam jest tylko przekładka i płytka na jedną stronę czyli łącznie po dwa elementy. W dodatku widzę, że sprężyna talerzowa jest po każdej stronie, a u mnie tylko z jednej strony jest spreżyna. Jak powinno być w oryginale? Poniżej rysunek który znalazłem.

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t34....amp;oe=59FBFD4C

kaziu1985pn
To jesli dobrze rozumiem masz szpere 40% bo seryjna była na 25%, czyli zacisnieta lepiej przez dodatkowe elementy
moritz86
Na obudowanie jest wybite s25 ale widać, po śrubach, że ktoś to już otwierał i może coś namodził tylko pytanie czy nie powinno być sprężyny z obu stron? Jaka jest minimalna grubość tych ciernych elementów? Przekładki trzymają u mnie 2mm, a płytkom do 2mm brakuje po 3-4 setki.
m52owner
Powinny być 2 sprężyny,dwie płytki i dwie tarczki.S 45% ma 4tarczki ,4 przekładki i 2 sprężyny.Jak sam nie umiesz to daj to komuś ogarniętemu w temacie a zrobi ci z tym porządek i będziesz miał zdrowe 45% bo na jednej sprężynie to tak średnio.
moritz86
Spreżyny do s45 są takie same jak s25?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.