Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: eaton m112 w m119
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Mercedes AMG
Mercedesik
Witam biggrin.gif czy ktoś już się bawił w dołożenie kompressora do M119 ? Bardzo interesuję się tym od dawna ale mam małe doświadczenie w temacie. Wiem, że najlepszym wyborem do V8 byłby Eaton m112 ... Czy ktoś zechciał by podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem - w kwesti montażu itd... dry.gif
119
Za granica najczesciej dmuchaja w ten silnik z Albrexa:

nicram100
Ty to chyba się zgubiłeś
EssiRS
Ja przymierzałem się do założenia eatona m112 do silnika m119, ale strasznie dużo roboty jest by to ładnie spasować.
Dużo prostszym rozwiązaniem jest montaż kompressora typu Albrex, paxton, vortech itp.

W jakiej budzie masz te m119?
Który model masz tego m119?
Mercedesik
CYTAT(nicram100 @ Tue, 22 Aug 2017 - 10:21) *
Ty to chyba się zgubiłeś

Bo ?
Mercedesik
CYTAT(EssiRS @ Sun, 27 Aug 2017 - 18:52) *
Ja przymierzałem się do założenia eatona m112 do silnika m119, ale strasznie dużo roboty jest by to ładnie spasować.
Dużo prostszym rozwiązaniem jest montaż kompressora typu Albrex, paxton, vortech itp.

W jakiej budzie masz te m119?
Który model masz tego m119?

W najbardziej niewdzięcznej wink.gif w210 E420 (tak wiem niestety nie AMG)
EssiRS
Ja poleciłbym założyć coś podobnego do tego co kupiłem do swojego m119 (tylko czasu brakuje, by go założyć z powodu innego projektu m111+turbo A45 AMG):
http://www.racingforum.pl/index.php?s=&...t&p=1238985

Silnik m119 po AMG nie bardzo się nadaje do "dmuchania", bo ma sporo wyższy stopień sprężania.
Pietrek.L
Mercedesik tak jak EssiRS wspomniał, łatwiej będzie zamontować sprężarkę odśrodkową.

Jeżeli koniecznie chcesz iść w śrubowe to zdecydowanie bardziej polecam eatona tvs1900 lub tvs2300 zamiast przestarzałego m112.
Co do zestawu to do m119 nic nie znajdziesz. Jeżeli masz na stanie kompresor m112 to kombinuj kolektory jak do zestawu HPS'a do m113, tylko od siebie dodał bym jeszcze wymienniki ciepła (np Laminova),bo eaton m112 będzie mocno grzał powietrze w dolocie.

http://i.ebayimg.com/00/s/ODk2WDExNjI=/z/7...l/$_57.JPG
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.