Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Accord F22Z2 AT soft turbo? [LPG]
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Japanese Performance
Hoondaa1
Witam,

Mam taki motor jak w tytule, F22Z2.

Seryjnie 150KM 200Nm przy 4500 rpm. Przebieg 168 tys motor w dobrym stanie, nie bierze oleju itd. Jest to ten tak zwany "pół VTEC". Silnik po wymianie uszczelnień, pasków itd.

Przeczytałem ten temat http://www.racingforum.pl/index.php?showto...13619&st=20 i wygląda na to że można śmiało dmuchać 0,8 (to jeszcze soft?) i bezpiecznie zrobić te 240KM i ponad 300Nm. W takie wartości właśnie celuje. Wszystko jest opisane w temacie dokładnie a więc nic tylko składać, ale...

1. Chcę zainstalować LPG, będę to robił na początku lipca (przed wakacyjnymi wojażami) a uturbianie dopiero w październiku/listopadzie. Pytanie, czy można założyć instalacje LPG na wyrost? Tak aby po uturbieniu nie wymieniać podzespołów?

2. Mam skrzynie automatyczną (oryginalną przebieg 168 tys). Na forach US doczytałem że powinna bezpiecznie ogarnąć te 240KM, macie jakieś doświadczenia z automatami w tej kwestii? Skrzynia pracuje bardzo dobrze także wolałbym nie zmieniać na manuala jeśli nie ma takiej potrzeby (po za tym "leniwiec" jest zajebiście wygodny). Jeżeli ewentualnie skrzynia ogarnie to jak ją eksploatować aby posłużyła jak najdłużej? Może można lub powinno się ją jakoś wzmocnić?

Auto służy do codziennej normalnej jazdy, nie jest "katowane" ale czasami przydałoby się trochę więcej mocy. Za wszelkie sugestie i porady będę wdzięczny.

Pozdro





Hoondaa1
Na pierwsze pytanie już znam odpowiedź wink.gif Pozostaje kwestia automatu.
kaj1990
skrzynia zapewne wytrzyma:p znajdz użytkownika hawo na accordklubie lub na Prelude Team Poland... ma sporą wiedzę w tym temacie...
ptq
Ostatnio było turbo w F20. Automat przeżył kilkanaście km upalania smile.gif i umarł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.