Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprzęgło spiek - partactwo?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
xxMAXIMxx
Witajcie,
Od początku. Auto jeździło na w/w zestawie, doskonale sobie radziło. W pewnym momencie okładziny po prostu się skończyły (po 2 sezonach), więc zdemontowałem komplet, koło zamchowe, tarcza docisk i wysłałem do poważanej firmy z Warszawy na "R". Wróciło, zamontowałem i opalałem - auto do driftu. Dość szybko bo po dwóch eventach zaczęło ślizgać. Wcześniej się to nie zdarzało. Widać że okładzina jest tylko wewnątrz starta, jest też wyczuwalna palcem wnęka w kole zamachowym i docisku. Czy zostało to źle zrobione? Sprzęgło było docierane przez parędziesiąt kilometrów zanim zacząłem upalać.
Pytanie brzmi czy to co widać na fotkach to powód do reklamacji.

Pozdro.





marcinm
O sprzęgle się nie wypowiem, ale tak spękane koło zamachowe nie wróży niczego dobrego.
deejey!
Docisk i zamach nie były wyrównane, to po pierwsze... A po drugie spiek mocno niszczy właśnie te elementy...
RasPL
Mogło nie zasprzeglac w pełni i był poślizg od początku. Źle zrobione kolo/docisk pod tę szerokosc okładzin. Po zdjęciach wygląda że równo spaliło docisk i sprzęgło więc płaszczyzny były ok. Spiek bardzo szybko spali koło zamachowe i docisk jeżeli nie będzie łapać do końca.
paww99
Może za grube okładziny były? Wtedy docisk traci siłę docisku bo słoneczko się przegięło i szybko można spalić sprzęgło. smile.gif
xxMAXIMxx
Więc wniosek jeden. Do Radzikowskiego już nic nie wyślę. Aaronex Bielsko polecacie?
Tom-Lee
A probowales zglaszac reklamacje czy sie po prostu obraziles? wink.gif
kluczykpl
Smialo wysyłaj do nich , od lat tam sprzegla wysylam, nie ma problemu, za to pan R. juz sie kilka razy nie popisal. I pol biedy ze to byl civic a nie s4 b5 w którym nie tak latwo skrzynie wyjac.
xxMAXIMxx
Dzwoniłem do Radzikowskiego, ale nawet nie dostałem paragonu za usługę wiec "skąd mam wiedzieć że to moja robota"?
siewcu
CYTAT(Tom-Lee @ Wed, 14 Jun 2017 - 10:55) *
A probowales zglaszac reklamacje czy sie po prostu obraziles? wink.gif

Poszukaj i popytaj ludzi jak wygląda jego robota - coraz więcej ludzi nie chce tam niczego wysyłać, bo co chwilę coś spieprzone... A o uczciwej reklamacji można pomarzyć.
rysa
A Na placu Hallera w Warszawie ? Chyba Skoczylasa ulica. Wiele osob chwali. Ja co prawda nabijalem wzmacniane kevlarem ale dziala.
paww99
Jak powiedzial ze skad mam wiedziec ze to moja robota trzeba bylo stwierdzic ze w takim razie urzad skarbowy sprawdzi biggrin.gif
Statham
Skoczylasa w Warszawie też odradzam kilka razy miałem niemiła sytuację ze spasowaniem sprzegła pod inne okladziny , a raz nawet zniszczylo nietani wysprzeglik za ktory nikt mi nie zwrocił.
Tom-Lee
CYTAT(siewcu @ Wed, 14 Jun 2017 - 19:39) *
Poszukaj i popytaj ludzi jak wygląda jego robota - coraz więcej ludzi nie chce tam niczego wysyłać, bo co chwilę coś spieprzone... A o uczciwej reklamacji można pomarzyć.


Mam sprzeglo od niego i wszystko gra. Nie ciagnalem dalej tematu bo to bylo chwile temu. Skoro tak twierdzisz, moze ma roboty duzo...
Krzysztof.Jarzyna
Radzikowski, psia jego mać, gość który wbrew pozorom, nie ma pojęcia o sprzęgłach. Miałem z nim problem w S4B5, skrzynia ściągana 4! razy. Oczywiście nie poczuwa się do zwrotu pieniędzy, potwierdzam brak paragonu/ faktury za wykonaną usługę.
Maxim, napisz pismo oficjalne - wezwanie do wystawienia FV. Jeżeli tego nie zrobi, od razu powiadamiaj właściwy UKS. Jako Konsument masz spore prawa. Nie odpuściłbym dziadowi... MOże go to czegoś nauczy, bo chyba poczuł się zbyt pewnie...
Powodzenia
Wojtek
Po I nowe sprzego układa się co najmniej 500 km, a nie kilka km przed upalaniem.
Nie dziwie się ze tak się skonczylo.
I raczej to twoja wina.
siewcu
Wojtek, a jak założysz nowe klocki i tarcze to też przez minimum 500 km ani razu nie hamujesz ostrzej niż muskając pedał gazu? To co piszesz jest bardzo ciekawe, bo sprzęgła ACT założone w kilku driftowozach które znam/w których sam je zakładałem albo chwilę po założeniu, albo po założeniu i strojeniu jechały na zawody i jakoś nic się z nimi nie działo przez sezon na przykład... I nie był to sezon polegający na przejechaniu 2 eventów.
xxMAXIMxx
Wojtek, wszystko spoko ale raczej nie wyobrażam sobie docierania sprzęgła przez 500km w aucie które nie nadaje się do jazdy po drogach publicznych.
kluczykpl
Co wy chcecie w sprzegle docierac ? Zakladam i ma dzialac a nie poblemy.
ŁYSY66
A już miałem paczke spakowaną do wysyłki na przeróbke i przebicie okładzin...

Kogo teraz polecacie - zostaje SKOCZYLAS - ulica
SONCU
Ja robiłem na Skoczylasa dwa razy kevlar i raz spiek, wszystko ok, zawsze w gratisie jak pogadałem było zabielenie docisku i zamachu gdzie inni liczyli sobie dodatkowo 100zł, tyle że to było pare lat temu nie wiem jak teraz ma się ten zakład
daroot
Radzikowski się zamknął na stałe? Wiecie coś ?
EssiRS
Miał się przenosić.
[Yossarian]
Hej, sorry za odkop. Myślę o zrobieniu spieka w swojej Astrze. Radzikowski widzę odradzany. Padła tu nazwa firmy Aaronex, ale w google nie udaje mi się znaleźć żadnej ich strony. Działają jeszcze? No chyba, że jeszcze jest ktoś polecany, kto potrafi zrobić sprzęgło sensownie? smile.gif Ta firma na Skoczylasa w Warszawie wydaje się ok (tylko jedna negatywna opinia wink.gif ). Warto do nich, czy gdzieś jest jeszcze lepiej? smile.gif
krzysiek50
aaronex dziala, tydzien temu nabijali mi nowe spieki
mat13por
Serio? biggrin.gif

http://www.aaronex.pl/

Tydzien temu obijałem dwa kpl lukiem z kevlarem smile.gif
[Yossarian]
Jasna cholera, ale pierdoła ze mnie. Właśnie spojrzałem w historię wyszukiwania i wyszło, że literówkę miałem w nazwie, której szukałem tongue.gif biggrin.gif

No ale jak już się temat pojawił, to przy okazji spytam: wszystko ok, dalej polecana firma? smile.gif
mat13por
Ja robiłem z 5kpl tam i każde jezdzi do dziś wink.gif
badboy2673
Potwierdzam , Skoczylasa 10 w Wa-wie jest ok. Co prawda spieku nie robilem u nich ale kevlar wiele razy i wszystko ok. Szlif docisku w cenie maja, cena u nich jest niska ale do 240 mialem 3.2mm okladziny 240 byla obita juz 3.5mm, rozmawialem w innym miejscu to gosc mi wytlumaczyl ten szczegół rozbieznosci cen. Ale 3.2 tez daja rade
Jacek6804
MAKLAND ma prawdziwy kevlar i spiek też robią
bobr4
Jaka jest roznica w uzytkowaniu miedzy prawdziwym kevlarem a tarcza z nitkami kevlaru?
[Yossarian]
O, w sumie kevlar też ciekawy. Użytkował ktoś te przerobione z maklandu? Jeśli tak to jakie wrażenia?
marcin137
też mam żółty kevlar z maklandu kosztowało coś koło 250zł nie mam żadnych problemów ze sprzęgłem smile.gif
Aval
Też mam kevlar z Maklandu, jest OK.
Patry
mam kewlar z Maklandu w E34 3.0d, 680Nm przenosi bez pierdnięcia

szybka robota i wysyłka, jestem zadowolony

nomaster
Też mam makland kevlar i super działało do awarii, pękła część okładziny i oderwala się, poszło na gwarancję i mega szybko dostałem spowrotem. Uturbione S8 D2 0,7b nie wiem ile teraz momentu tam jest ale na sprzęgle jeszcze jest na pewno zapas a sprzęgło w oryginale na tym samym docisku bez turbo się potrafiło uślizgnąc przy strzale powyżej 4krpm.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.